Вредан бод у Инђији

Фудбалери Радничког 1923 освојили су вредан бод на данашњем гостовању екипи Инђије, у оквиру четвртог кола плеј-оф фазе Прве лиге Србије. Сусрет на Градском стадиону у Инђији окончан је без голова – 0:0, што је по свему виђеном на терену реалан исход.

Иако значајно ослабљени, Крагујевчани су пружили добар отпор врло квалитетној домаћој екипи, која је жарко желела да упише другу победу у плеј-офу. Нажалост, пехови са повредама нису мимоишли нашу екипу ни на овој утакмици, па је тренер Николић поново био принуђен да направи две принудне измене, пошто су ван терена морали голман Лазар Раичевић и Јован Лукић.

Иначе, наша екипа је и на овом далеком гостовању имала ватрену подршку својих верних навијача „Црвених ђавола“, који су током свих деведесет минута, без престанка, бодрили свој вољени тим.

Прво полувреме протекло је у добром темпу игре, али без правих прилика за гол.

Домаћи су први запретили ударцем из велике удаљеност, али био је то лак посао за Лазара Раичевића. У 18. минуту Вујасин је лукаво покушао да упосли Лукића, који није успео да захвати лопту, па је она завршила у наручју капитена Инђије Прековића.

Покушали су потом Вујасин и Жерађанин ударцима са дистанце, да би у 29. минуту зелено-бели запретили преко Илића, који је са 7-8 метара очајно шутирао. У истом минуту Јован Лукић се пожалио на повреду, због које је морао да буде замењен.

Бележимо потом покушај Бјеличића након корнера, као и слаб ударац Вујасина у завршници првог полувремена, које је на крају окончано без голова.

У другом полувремену фудбалери Инђије су додатно појачали притисак ка голу наше екипе, која се вешто бранила и претила из контранапада.

Прву прилику у другом делу сусрета имао је Бањац, који је из слободног ударца са двадесетак метара шутирао поред стативе.

У 60. минуту још један велики хендикеп за Крагујевчане. Након жестоког судара са једним фудбалером Инђије, први чувар мреже Радничког Лазар Раичевић извукао је дебљи крај, тако да није могао да настави игру. Његово место међу стативама заузео је Стефан Васић, зимско појачање крагујевачког прволигаша из екипе Јагодина-Табане.

Недуго затим Васић је забележио прву добру интервенцију, када је успео да заустави неугодан ударац фудбалера Инђије са нешто више од двадесет метара. Уследио је нови покушај зелено-белих, који је завршио ван оквира гола, да би у 78. минуту Андрејић пропустио можда и шансу утакмице, када је са неких десетак метара пребацио празан гол крагујевачког тима.

До краја сусрета бележимо још два солидна ударца фудбалера у зелено-белим дресовима са дистанце, који су, срећом по наш тим, завршили поред гола.

ИНЂИЈА – РАДНИЧКИ 1923 0:0

Градски стадион у Инђији.
Гледалаца:
 500
Судија: Дејан Трифковић (Београд)
Помоћници: Немања Петровић, Слободан Павловић (обојица из Ужица).
Жути картони: Анђелковић, Димитров (Инђија), Илић, Вујасин, Васић, Ковачевић (Раднички 1923)

ИНЂИЈА: Прековић, Величковић, Бјеличић, Иванчевић (од 60. Бастајић), Димитров (од 81. Враштановић), Илић, Бањац, Андрејић, Анђелковић, Рогач, Бађи (од 68. Дамњановић).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић (од 60. Васић), Варјачић, Миљуш, Здравковић, Рађен, Алексијевић, Ковачевић, Илић (од 80. Димитрић), Жерађанин, Вујасин, Лукић (од 29. Тодоровић).

Раднички 1923 је након данашњег ремија остао на петој позицији са 31 освојеним бодом. Крагујевчани заостају један бод за Металцем и два за Инђијом, док шестопласираном Златибору беже чак пет бодова.

Наредне суботе нашу екипу очекује још једно тешко гостовање, овога пута лидеру на табели и будућем суперлигашу, екипи ТСЦ-а из Бачке Тополе.