Пионири у четвртој брзини

Пионири Радничког 1923 забележили су и пету узастопну победу у Шумадијско-рашкој лиги. Екипа тренера Саше Николића данас је била убедљива против вршњака из Новог Пазара, које је испратила са четири гола – 4:0 (1:0).

За разлику од првог дела сезоне, када су успели да избегну пораз у сусрету са Крагујевчанима, пионири Новог Пазара данас нису имали ни промил шансе да дођу до позитивног исхода на помоћном терену стадиона „Чика Дача“.

Мрежу Пазараца „начео“ начео је Андрија Ристић у 26. минуту, а исти играч био је егзекутор и акције из 56. минута, након које је Раднички 1923 дуплирао вођство.

Пантовић је у 60. минуту повисио на 3:0, да би коначан резултат само два минута касније поставио Матеја Катанић.

Са нова три бода наши пионири учврстили су се на четвртој позицији са 43 освојена бода.

У наредном, 22. колу, изабраници Саше Николића ће у градском дербију одмерити снаге са вршњацима из Аполона 4.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 4:0 (1:0)

Први помоћни терен стадиона „Чика Дача“
Лазар Томић (Крагујевац)
Помоћници: Павле Василијевић, Данијел Ђурић (обојица из Крагујевца)
Стрелци: Ристић у 24. и 56, Пантовић 60. и Катанић у 62. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Ганић, Колашинац (Нови Пазар)

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак (Младеновић), Половина, Стојановић, Перовић, Катанић, В. Николић, Л. Николић (Страхињић), Пантовић (Лабан), Ристић, Лукић (Танасијевић), Петровић (Максимовић).

НОВИ ПАЗАР: В. Фијуљанин (Ганић), Богућанин (Бесничанин), Сулејмановић, Вејсиловић, Хачковић, Прељевић, И. Фијуљанин, Маврић, Турковић, Колашинац, Бихорац (Хајровић).