„Ђаволчићи“ распуцани у другом полувремену

Омладинци Радничког 1923 победили су данас на свом терену аранђеловачку Шумадију са 5:2 (1:2), у дерби сусрету 22. кола Прве омладинске лиге ФСРЗС. У једној веома ефикасној утакмици, „ђаволчићи“ су до тријумфа дошли након резултатског преокрета у другом полувремену.

Очекивано, дуел другопласираног и трећепласираног тима Прве омладинске лиге ФСРЗС донео је добар фудбал и велики број голова. Гостима је припао први део утакмице, док је наш тим био бољи у других 45 минута.

Аранђеловчани су први дошли до вођства, поготком Сарића у 8. минуту из казненог ударца. Раднички 1923 је у 42. минуту успео да узврати и изједначи лепим голом Цветковића из слободног ударца, али је само два минута касније Сарић још једном затресао мрежу нашег тима, постаравши се да гости на одмор ипак оду са минималном предношћу.

Чини се да је пауза пријала нашим момцима, будући да су у другом полувремену одиграли далеко боље и ефикасније.

Тако је Симовић головима у 51. и 53. минуту донео преокрет и вођство домаћем тиму од 3:2. У 58. минуту у листу стрелаца уписао се и Филип Г. Петровић, да би победу Радничког „оверио“ Страхиња Обрадовић поготком у 65. минуту.

„Ђаволчићи“ су овим тријумфом осигурали друго место са 47 бодова, док је Шумадија остала на трећој позицији са осам бодова мање у односу на Крагујевчане.

У следећем колу ученике Дејана Јоксимовића очекује гостовање екипи Слоге у Пожеги.

РАДНИЧКИ 1923 – ШУМАДИЈА (А) 5:2 (1:2)

Први помоћни терен стадиона „Чика Дача“

Судија: Никола Вујовић (Краљево)
Помоћници: Милан Пешовић, Иван Вучићевић (обојица из Краљева)
Стрелци: Цветковић у 42, Симовић у 51. и 53, Ф. Г. Петровић у 58. и Обрадовић у 65. минуту, а Сарић у 8. из једанаестерца и 44. минуту за Шумадију

РАДНИЧКИ 1923: Ристовић (Сремчевић), Павловић, Ђуровић, Андрејевић, Миликић, Матовић (Ма. Стојановић), Леповић, Максимовић (Ф. Г. Петровић), Обрадовић (Рејман), Цветковић (Јевтић), Симовић.

ШУМАДИЈА (А): Николић, Милошевић, Радичевић, Десивојевић, Радовановић, Пантелић, Ђорђевић, Лучић, Сарић, Павловић, Мијајловић.