Вождовац остао баук за Крагујевчане

Вождовачки “змајеви” дефинитивно не леже Крагујевчанима ове сезоне. И трећи међусобни дуел фудбалера Радничког 1923 и Вождовца у текућем шампионату припао је екипи из Заплањске улице, која је вечерас славила на свом Крову у премијерној утакмици уводне рунде плеј-офа Моцарт Бет Суперлиге Србије са 2:1 (1:0).

Баш као и претходна два првенствена окршаја ова два тима, и вечерашњи сусрет на Крову није обиловао узбуђењима. Поново се показало да млада и полетна екипа Вождовца никако не одговара Крагујевчанима, који су трећи пут узастопце “страдали” од истог противника.

Поред ефектног поготка Богдана Јочића у 20. минуту, који је екипи Вождовца утабао пут ка премијерном тријумфу у плеј-офу, и лепе соло акције и асистенције Пантовића код другог гола популарних “змајева”, утакмицу на крову Тржног центра “Стадион” обележио је и нестваран промашај Нигеријца Жофри Чинедуа у самом финишу првог полувремена за којим ће Шумадинци дуго жалити.

Обе екипе су вечерашњу утакмицу почеле у комбинованим саставима. Стратег “црвених” Дејан Јоксимовић је у одсуству капитена Милоша Видовића и искусног штопера Милана Митровића био приморан чак и да промени улоге појединим играчима у тиму, па је тако осамнаестогодишњи Никола Миличић са позиције централног дефанзивца прекомандован у везни ред, док је његов годину дана старији саиграч Владимир Томовић заузео место у задњој линији. Вреди напоменути и да се после више од пет месеци међу стативама поново нашао Стојан Лековић, који је данас добио предност у односу на Лазара Раичевића и Милоша Младеновића.

Високи чувар мреже се већ у 3. минуту нашао на првом озбиљнијем искушењу када је успешно неутралисао покушај Михајла Нешковића, а добро је реаговао и пар минута касније након ударца Мијаиловића.

Период нешто ангажованије игре на самом почетку утакмице домаћи су крунисали водећим поготком у 20. минуту. Јочић и Видосављевић су били у дуелу на средини терена после којег је најбољи стрелац Радничког 1923 остао да лежи на земљи, док је фудбалер Вождовца наставио да хита ка голу крагујевачког тима, да би непосредно пред улазак у казнени простор одапео “стрелу” која је завршила у доњем десном углу Лековићевог гола.

Крагујевчани су након примљеног поготка заиграли нешто одважније, али су на праву прилику да озбиљније угрозе гол домаћина чекали све до финиша првог полувремена. Зорић је лепо отворио контру, а Чоловић идеално центрирао на другу стативу ка усамљеном Чинеди, који пропушта да са два-три метра “закуца” лопту главом у празан гол Вождовца.

Наставак утакмице донео је нешто динамичнију фудбалску представу. Шумадинци су први запретили преко Чоловића, чији је ударац са ивице шеснаестерца представљао лак плен за Катића. На другој страни, покушаји Ђуричића након прекида и Мијаиловића са дистанце завршили су изван оквира гола. Исти епилог имао је и Мијаиловићев покушај лоб ударца у 61. минуту.

Опасно је било пред голом крагујевачког суперлигаша у 68. минуту. Мијаиловић је упутио оштар центаршут са десне стране, Лековић испустио лопту до које је покушао да дође Медић, али је Ивановић успешно рашчистио ову ситуацију.

Василије Ђурић, који је у 69. минуту заменио Милутина Видосављевића, малтене је из првог контакта са лоптом успео да запрети голману Вождовца Катићу, који се није дао изненадити у овој нимало наивној ситуацији.

Да ће сва три бода остати на Крову постало је јасно у 84. минуту, када су изабраници тренера Николе Пуаче дуплирали вођство. Највећи део посла код другог поготка “змајева” обавио је Милош Пантовић, који се најпре вештим дриблингом ослободио Поњевића, пре него што је послао повратну лопту на ивицу петерца, коју је Ајдиновић рутински проследио у мрежу.

Трачак неизвесности у коначан исход сусрета унео је погодак Дамјана Крајишника из казненог ударца у 90. минуту, али није било довољно времена за “црвене” да избегну пораз на овом гостовању.

Крагујевчани су вечерашњим поразом покварили своје изгледе у борби за седмо место на табели, с обзиром да сада уместо два заостају чак пет бодова за популарним “змајевима”.

Фудбалере Радничког 1923 у наредној рунди плеј-офа очекује дуел са још једном екипом која им никако не лежи ове сезоне, а то је новосадска Војводина. Ова утакмица на програму је у среду, 26. априла, на стадиону “Чика Дача”, са почетком у 16 часова.

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 1923  2:1 (1:0)

БЕОГРАД
ФК Вождовац.
Гледалаца: 300.
Судија: Андрија Стојановић (Београд).
Помоћници: Ненад Радоичић (Београд), Александар Марјановић (Деспотовац).
Стрелци: Јочић у 19. и Ајдиновић у 84. минуту за Вождовац, а Крајишник у 90. минуту из једанаестерца за Раднички 1923.
Жути картони: Лазаревић, Мијаиловић, Матић (Вождовац), Ивановић (Раднички 1923).

ВОЖДОВАЦ: Катић, Мијаиловић (од 75. Зечевић), Ћуричић, Ђорђевић, Дамјановић, Матић, Јочић, Нешковић (од 66. Медић (од 86. Даничић)), Лазаревић (од 75. Ајдиновић), Пантовић, Теодоровић (од 66. Стоисављевић). Тренер: Никола Пуача.

РАДНИЧКИ 1923:Лековић, Поњевић, Пецељ, Ивановић, Томовић, Миличић, Зорић (од 87. Максимовић), Чоловић (од 87. Јовновић), Видосављевић (од 69. Видосављевић), Евандро (од 76. Крајишник), Чинеду (од 69. Милуновић). Тренер: Дејан Јоксимовић.