“Црно-беле” наде без милости за “ђаволчиће”

Као боси по трњу провели су се наши омладинци на гостовању лидеру првенства, београдском Партизану, у заосталој утакмици 22. кола Омладинске лиге Србије. “Црно-беле” наде тријумфовале су са убедљивих 4:0 (1:0), наневши тако екипи тренера Милоша Симића четврти узастопни, а укупно пет пораз од почетка пролећног дела првенства.

Лишени помоћи неколицине момака који су прикључени првом тиму, “ђаволчићи” су представљали лак плен за лидера на табели и по свему судећи овогодишњег освајача Омладинске лиге Србије. Одолевали су изабраници тренера Милоша Симића све до 32. минута када је Партизан дошао до почетне предности, да би потом доживели потпуни колапс у других 45 минута утакмице.

Добро су се “ђаволчићи” држали у првих пола сата игре, имали чак и једну добру прилику да дођу до вођства када је Александар Петровић после лепог соло продора и ударца са ивице шеснаестерца уздрмао стативу, али је домаћин на одмор ипак отишао са минималном предношћу захваљујући спретној реакцији Петрушића, који је после ударца Алексића са дистанце и кратке интервенције Лешњака одбијену лопту послао у небрањену мрежу крагујевачког тима.

Исти играч је дуплирао предност “црно-белих” у 52. минуту после асистенције Ћелића, да би само четири минута касније Алексић после корнера повисио на 3:0. Коначан резултат поставио је Исаиловић после још једне асистенције Алексе Ћелића.

Наши омладинци након данашњег пораза заузимају осмо место на табели са 35 освојених бодова, колико је сакупио и седмопласирани Чукарички.

“Ђаволчиће” већ у суботу очекује ново гостовање у српској престоници, овога пута екипи Рада, у утакмици 24. кола Омладинске лиге Србије.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923 4:0 (1:0)