Вижђи и Видосављевић режирали тријумф “црвених” на пролећној премијери

То што су у данашњу утакмицу ушли драстично ослабљени неиграњем чак четворице стандардних првотимаца (Симовић, Видаков, Чоловић, Ристић) није спречило “црвене” да пруже сјајну партију на пролећној премијери пред својим навијачима и да се нишком имењаку реванширају за тежак пораз у јесењем одмеравању снага на “Чаиру”. Додуше, могло је све да прође без драме у самом финишу утакмице, с обзиром да су Шумадинци у једном моменту имали чак три гола предности, али то свакако не умањује одличан утисак који је чета тренера Феђе Дудића оставила на данашњем сусрету.

Да ћемо гледати једну веома динамичну и садржајну утакмицу било је јасно већ у првих шездесетак секунди сусрета. Није прошао ни пун минут откако је лопта кренула са центра, а већ смо видели прво веће узбуђење и то пред голом домаће екипе. У шанси се нашао Стојановић, али је срећом по Крагујевчане његов ударац завршио ван оквира гола.

Овај почетни налет гостију из Ниша, који су у престоницу Шумадије допутовали по преко потребне бодове у борби за очување суперлигашког статуса, врло брзо је спласнуо, нарочито након 7. минута и феноменалног поготка Салија Вижђија за ТВ шпице. Била је то права “бомба” са преко 20 метара, коју је голман Нишлија Никола Васиљевић само улепшао покушајем параде. Нема сумње да ће се овај погодак француског интернационалца туниског порекла наћи у ужем избору за гол сезоне.

Вижђијев погодак је у потпуности паралисао госте, док је са друге стране дао крила домаћим фудбалерима, који су у 13. минуту пропустили колосалну прилику да увећају почетни капитал. Чинеду је наместио “зицер” Видосављевићу, који је у ситуацији “један на један” са Васиљевићем шутирао траљаво поред гола. Потом се и млади Глушчевић нашао у позицији да озбиљније угрози гол гостију из Ниша, али је и овога пута изостала права завршница.

Пробудили су се потом гости, запретили најпре преко капитена Војновића после прекида, а потом и новајлије Смајлагића, који је у два наврата претио домаћину, али без успеха. Последњу прилику у овом делу сусрета пропустио је Милутин Видосављевић, који је након грешке Филипа Фраја шутирао преко гола.

Испромашивао се, дакле, прошле сезоне водећи стрелац “црвених” прописно у првих 45 минута, али је све те промашаје “наплатио” у наставку сусрета. Већ у 47. минуту Видосављевић је постигао први од укупно два поготка на данашњој утакмици. Све је поново кренуло од данас изузетно запаженог Вижђија, који је лукаво гурнуо лопту свом колеги из навале, омогућивши му да упише свој трећи погодак у текућем првенству.

Није се ту некадашњи “вундеркинд” Чукаричког зауставио, већ је дванаест минута касније поново погодио мету. И ову акцију зачео је сјајни Вижђи, чију је набачену лопту са десне стране прихватио млади Глушчевић, пре него што је дошла у посед Видосављевића, коме није било тешко да из непосредне близине матира гостујућег чувара мреже Васиљевића.

Након три примљена гола, Нишлије нису имале више шта да изгубе и кренуле су на све или ништа у потрази за чудом. Лукав покушај Вање Илића из слободног ударца у 66. минуту, који је Лековић осујетио пантерском интервенцијом, представљао је увод у резултатско буђење гостију, који су најпре преко новајлије Бамидела успели да ублаже заостатак, да би поготком Стефана Цветковића у 84. минуту довели у питање малтене већ извесан тријумф домаћина. Ипак, Шумадинци су “преживели” последњих пет минута утакмице и на крају дописали три јако важна бода у даљој борби за пласман у плеј-оф.

Крагујевчани после двадесет одиграних кола заузимају осмо место на табели Моцарт Бет Суперлиге са билансом од 26 освојених бодова, колико је сакупила и деветопласирана Младост.

“Црвени” ће и у наредном колу бити домаћини, овога пута новосадској Војводини, која их је, подсетимо, савладала јесенас на “Карађорђу” са 2:1.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (Н) 3:2 (1:0)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 3 000.
Ненад Минаковић (Нови Сад).
Помоћници: Никола Боровић (Батајница), Атила Хармат (Суботица).
Стрелци: Вижђи у 7. и Видосављевић у 47. и 59. минуту за Раднички 1923, а Бамиделе у 72. и Цветковић у 85. минуту за Раднички (Ниш).