Видосављевић повео шумадијско коло на “Карађорђу”

Након што су убедљивим тријумфом над крушевачким Напретком разбили пролећни малер и окончали период резултатске кризе, фудбалери Радничког 1923 су освајањем сва три бода на гостовању екипи Младост ГАТ направили велики искорак ка пласману у плеј-оф – 2:1 (1:0).

По други пут у овој сезони Крагујевчани су успешно изашли на крај са Новосађанима, који су након вечерашњег пораза пали на само зачеље суперлигашке табеле. Расквашен терен стадиона “Карађорђе” онемогућавао је изабранике тренера Дејана Јоксимовића да наметну свој препознатљив модел игре, али их то ипак није спречило на путу ка другом пролећном тријумфу.

Још пре пута у Српску Атину шеф стручног штаба Радничког 1923 Дејан Јоксимовић сусрео се са непланираним проблемом, с обзиром да је Дамјан Крајишник због повишене температуре морао да остане код куће. Уместо њега шансу је од првог минута добио Лука Зорић, који се тренеру Јоксимовићу за указано поверење захвалио поготком.

Већ након непуних девет минута игре главни судија утакмице Дејан Трифковић нашао се пред првом озбиљнијом дилемом, након што је Филип Ивановић оборен у петерцу Младости. Уследиле су консултације са колегама из ВАР собе, а затим и накнадно прегледавање снимка спорне ситуације, после кога је арбитар из Београда одлучио да ипак не досуди казнени ударац за крагујевачки тим.

Домаћин, који је последњу победу на свом терену извојевао још у октобру, први пут је запретио у 14. минуту преко свог најистуренијег играча Милана Видакова, али није било потребе за интервенцијом голмана Радничког 1923 Милоша Младеновића.

Уследила је потом и прва озбиљнија акција Крагујевчана. Ивановић је лепо проиграо Чоловића, који се ипак нашао у офсајд позицији.

Двоструки стрелац на утакмици са Напретком Василије Ђурић био је иницијатор акције код водећег поготка “црвених” у 30. минуту. Вешто је млади офанзивац изиграо Јанковића, пре него што је “спојио са голом” Луку Зорића, коме није било тешко да са метар-два смести лопту у противничку мрежу.

Покушала је Младост да одговори преко Милића, али његов ударац главом није озбиљније угрозио Младеновића.

Трострука измена коју је стратег Младости ГАТ Ненад Лалатовић извршио на старту другог полувремена јасно је показала сво незадовољство темпераментног стручњака издањем његове екипе у првих 45 минута утакмице.

И заиста, заиграли су Новосађани знатно одважније у наставку утакмице и већ након пет минута игре у другом полувремену дошли су у позицију да поравнају резултат, и то из казненог ударца, коме је претходио дуел Ивановића и Милића пред голом крагујевачког тима. Прецизан са једанаест метара био је Немања Максимовић.

Само пар минута након примљеног поготка, нови хендикеп задесио је Шумадинце. Искусни дефанзивац Милан Митровић је у једном дуелу са Американцем Романом Галом извукао дебљи крај, због чега је своје место на терену морао да уступи петнаест година млађем саиграчу из задње линије, Владимиру Томовићу.

Сви ови пехови заборављени су у 62. минуту, када је Милутин Видосављевић вратио резултатску предност Крагујевчанима. Највећи део посла одрадио је сјајни Лука Милуновић, који је са пар вештих дриблинга “промешао” одбрану домаћег тима, пре него што је као “на тацни” одложио лопту Видосављевићу, који не пропушта прилику да увећа свој голгетерски салдо.

Могла је врло брзо екипа Младости да се резултатски врати у утакмицу. Прво је Младеновић зауставио ударац Гала, да би се након корнера који је уследио у стопостотној шанси нашао стрелац изједначујућег поготка Максимовић, који са пет метара пребацује празан гол крагујевачког тима.

Данас веома расположени Лука Милуновић је у 69. минуту после мајсторског пријема лопте покушао да лобује Кнежевића, али није био довољно прецизан. Последње узбуђење на утакмици виђено је у 80. минуту, када је Милић са ивице шеснаестерца шутирао право у Младеновића.

Крагујевачки суперлигаш је са шест освојених бодова у последња два кола драстично увећао себи изгледе да се нађе у плеј-офу. Шумадинци су тренутно осми на табели, са три бода више у односу на деветопласирану Колубару, која тек треба да одигра своју утакмицу 27. кола против Новог Пазара у гостима.

Следи двонедељни предах у првенству, после кога Крагујевчане очекују две узастопне утакмице код куће, најпре са суботичким Спартаком, а онда и са имењаком из Ниша.

ЂУРИЋУ НАГРАДА ЗА ИГРАЧА КОЛА

Пре почетка вечерашње утакмице на “Карађорђу”, јунаку првог пролећног тријумфа “црвених” Василију Ђурићу уручена је награда за најбољег играча протеклог 26. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије.

Ђурић је ово признање заслужио сјајном партијом на утакмици са крушевачким Напретком, кoју је крунисао са два прелепа поготка Млади офанзивац је уједно и први играч Радничког 1923 коме је припало ово ласкаво звање у текућој сезони.

МЛАДОСТ ГАТ – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (0:1)

НОВИ САД
“Карађорђе”.
Гледалаца: 400.
Судија: Дејан Трифковић (Београд).
Помоћници: Никола Боровић, Новак Новаковић (обојица из Београда).
Стрелци: Максимовић у 50. минуту. из једанаестерца за Младост ГАТ, а Зорић у 30. минуту и Видосављевић у 62. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Гал (Младост ГАТ), Ивановић, Чинеду, Младеновић (Раднички 1923).

МЛАДОСТ ГАТ: Кнежевић, Јанковић, Ћосић (од 46. Илић), Хакман, Вујадиновић, Максимовић, Денић (од 72. Марковић), Бабић (од 46. Митуљикић), Кристијан (од 77. Арсић), Видаков (од 46. Гал), Милић. Тренер: Ненад Лалатовић.

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Поњевић, Пецељ, Ивановић, Митровић (од 60. Томовић), М. Видовић, Зорић, Чоловић (од 82. Влајковић), Видосављевић (од 90+3. У. Видовић), Ђурић, Милуновић (од 82. Чинеду). Тренер: Дејан Јоксимовић.