Ослабљени “ђаволчићи” немоћни у дуелу са расположеним “брђанима”

Убедљив пораз доживели су наши омладинци на гостовању београдском Чукаричком у утакмици 20. кола Омладинске лиге Србије – 0:3 (0:2). Питање победника решено је већ у првом полувремену, када је домаћин постигао два од укупно три поготка на данашњој утакмици.

Мало тога су ученици тренера Милоша Симића приказали на гостовању веома расположеној екипи Чукаричког, која је на прилично лак и убедљив начин дошла до свог првог пролећног тријумфа. Додуше, треба напоменути да су Крагујевчани и на данашњој утакмици били ослабљени неиграњем неколицине веома битних играча, што је у значајној мери утицало на коначан резултат.

Чувар мреже “ђаволчића” Стефан Лешњак је већ у 19. минуту био принуђен да вади лопту из своје мреже након прецизног ударца главом Вељка Радосављевића. Десет минута касније било је 2:0 за домаћина. Стрелац је овога пута био Вељко Миросавић, који је прецизним ударцем са осамнаест метара приморао Лешњака на нову капитулацију.

Коначан резултат утакмице постављен је у 87. минуту утакмице, након што је Никша Делибашић крунисао још једну добру акцију домаћег тима. Могли су Крагујевчани у финишу до почасног поготка, али су уместо тога уздрмали само оквир гола.

Био је ово други пролећни пораз екипе тренера Милоша Симића, која је остала на четвртој позицији првенствене табеле са 35 освојених бодова.

Следи двонедељна пауза у првенству, која ће “ђаволчићима” добро доћи да збију редове и припреме се за предстојећи дуел са Вождовцем, у коме ће покушати да прекину овај резултатски “пост” и упишу прву победу у другом делу сезоне.

ЧУКАРИЧКИ – РАДНИЧКИ 1923 3:0 (2:0)