Трајал – Раднички 1923 0:1 (0:1) – КРАЈ

Стадион “Младост” у Крушевцу биће поприште последње утакмице 25. кола Прве лиге Србије, у којој ће се састати Трајал и Раднички 1923. Обе екипе у овај сусрет улазе веома мотивисане, па треба очекивати изузетнo занимљивих и борбених деведесет минута игре.

13:00 Сат времена остало је до почетка утакмице. Стадион „Младост“, под крушевачком Багдалом, полако прима прве посетиоце, који су, упркос не баш сјајном термину одигравања ове утакмице, решили да уживо испрате дуел две екипе које се боре за улазак у плеј-оф.

13:10 Изабраници Дарка Милисављевића данас ће имати додатни мотив да забележе добар резултат у Крушевцу, будући да њихови верни навијачи „Црвени ђаволи“ славе свој 31. рођендан. Сигурно да би победа њиховог вољеног тима у Крушевцу представљала најлепши могући рођендански поклон.

13:20 Раднички 1923 у данашњи сусрет улази као боље котирана екипа на табели Прве лиге Србије. „Црвени“ тренутно заузимају једанаесто место са 31 бодом, док се Трајал налази две позиције ниже и има пет бодова мање у односу на крагујевачки тим.

13:25 Крагујевчани су на старту пролећног дела сезоне ремизирали са Жарковом на „Чика Дачи“ (2:2), док је Трајал претрпео минималан пораз на гостовању ОФК Бачкој (0:1).

13:30 Наш тим у данашњи сусрет улази значајно ослабљен неиграњем Лазара Петровића, Слађана Никодијевића и Стефана Филиповића због картона.

13:35 У првој утакмици Радничког 1923 и Трајала ове сезоне на „Чика Дачи“ није било голова (0:0). Прошле сезоне Крагујевчани су савладали Крушевљане на „Чика Дачи“ са 3:1, док је у Крушевцу било 2:0 за Трајал.

13:40 Екипе ће наступити у следећим саставима:

ТРАЈАЛ: Елесин, Мијић, Радмановац, Џоф, Лишчевић, Килибарда, Јовановић, Гогић, Алексић, Милошевић, Пуношевац.

На клупи за резерве су: Тодоровић, Милосављевић, Марковић, Милисављевић, Јовковић, Муса, Петровић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Мијатовић, Рађен, Здравковић, Видовић, Алексијевић, Ћировић, Ковачевић, Максимовић, Радоњић.

На клупи су: Савић, Поповић, Тодоровић, Цветковић, Илић, Миликић, Грбовић.

13:45 Главни судија данашње утакмице је Дејан Трифковић из Београда. Асистираће му Иван Крстић из Јакова и Петар Радић из Новог Сада.

13:59 Играчи управо излазе на терен и све је спремно за почетак последњег сусрета 25. кола Прве лиге Србије.

ТОК УТАКМИЦЕ

1. минут: Прва опасност по гол Радничког, али је лопта на крају завршила у наручју Лазара Раичевића.

10. минут: ГООООЛ! 1:0 ЗА РАДНИЧКИ! После ударца Стевана Ковачевића са неких 14 метара, голман Трајала Елесин је кратко одбио лопту, Никола Рађен се нашао на правом месту и довео наш тим у вођство.

13. минут: Први жути картон на утакмици добио је фудбалер Трајала Ивица Јовановић.

18. минут: Добар напад домаћих преко десне стране, Милошевић је повратном лоптом пронашао Ивицу Јовановића, чији ударац је у последњем тренутку изблокирао Рађен.

20. минут: Креће и песма “Црвених ђавола”, који и на овом гостовању бодре своје љубимце.

21. минут: Умало аутогол. Одбрана Трајала није баш спретно реаговала на центаршут Ковачевића, али се на крају све срећно завршило по изабранике Ненада Сакића.

28. минут: Велика шанса за Трајал да дође до изједначења. После корнера Милошевића, Гогић је шутирао главом, али је на самој гол линији интервенисао Алексијевић.

29. минут: Први жути картон у редовима Радничког добио је Владимир Ћировић.

33. минут: Игра се углавном на половини Крагујевчана. Домаћин напада све жустрије, док се наша екипа умешно брани.

39. минут: Добар покушај Килибарде са дистанце, али је лопта отишла изнад гола.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! На одмор наш тим одлази са минималном предношћу – 0:1.

46. минут: Тренер Трајала Ненад Сакић је у полувремену направио прву измену. Марка Килибарду заменио је Вељко Јовковић. У међувремену је и шеф струке Трајала зарадио јавну опомену због приговора.

60. минут: Друга измена у Трајалу. Уместо Џофа на терену је Муса.

69. минут: Прва измена у нашем тиму. Уместо Радоњића, тренер Милисављевић увео је у игру Поповића. И шеф струке Трајала Сакић врши последњу, трећу измену. Милошевића мења Милисављевић.

70. минут: Велика шанса указала се Ћировићу након асистенције Максимовића, али је од свега Раднички добио само корнер.

74. минут: Покушао је Гогић са ивице шеснаестерца, искоса са десне стране, али је лопта завршила преко гола.

83. минут: Жути картон добио је Слађан Мијатовић.

90. минут: Друга измена у нашем тиму. У игру улази Стефан Грбовић уместо Ђорђа Максимовића. Играће се још три минута надокнаде времена.

92. минут: Жути картон за Видовића.

93. минут: Последња измена у Радничком. Огњен Илић мења Стевана Ковачевића.

КРАЈ! ВАЖНА ПОБЕДА НАШЕГ ТИМА У КРУШЕВЦУ – 1:0.