Победа у Крушевцу као рођендански поклон “Црвеним ђаволима”

Поготком Николе Рађена, фудбалери Радничког 1923 дошли су до драгоцена три бода на гостовању крушевачком Трајалу, у последњој утакмици 25. кола Прве лиге Србије – 1:0 (1:0). Крагујевчани су овим тријумфом на најлепши могући начин честитали својим верним навијачима “Црвеним ђаволима” 31. рођендан.

Очекивано, дуел крагујевачког и крушевачког прволигаша донео је једну отворену и борбену утакмицу, у којој се ривали нису штедели током свих деведесет минута. Иако је домаћин чешће нападао, нарочито у првих 45 минута, “црвени” су једну од првих већих прилика на утакмици успели да претворе у вођство, које су сачували до последњег судијског звиждука.

Тренер Радничког 1923 Дарко Милисављевић данас није могао да рачуна на Лазара Петровића, Стефана Филиповића и Слађана Никодијевића, који су због картона били принуђени да пропусте гостовање у Лазеревом граду.

Шансу су тако добили играчи са мањом минутажом у претходном делу сезоне, а најбоље ју је искористио дефанзивац Никола Рађен, који је постигао одлучујући погодак на стадиону под Багдалом. Било је то у 10. минуту, када је после ударца Стевана Ковачевића са неких 14 метара, голман Трајала Елесин кратко одбио лопту, а Рађен се нашао на правом месту и довео свој тим у вођство.

Након почетног вођства Крагујевчана, домаћин, коме су бодови били преко потребни како би остао у конкуренцији за плеј-оф, кренуо је са још жешћим атацима, у жељи да што пре дође до изједначујућег поготка.

У 18. минуту, после акције по десној страни, Милошевић је “заврнуо” лопту ка Ивици Јовановићу, али је најбољег стрелца Трајала у последњем тренутку изблокирао Рађен.

Десет минута касније још једна колосална прилика за популарне “гумаре”. Након корнера који је извео Милошевић, Гогић је шутирао главом, али се на самој гол линији испречио Урош Алексијевић и спречио готово извесно изједначење.

После доста динамичног првог полувремена, у наставку сусрета је интезитет игре помало опао. Трајал је и даље атаковао, али ти напади нису били онако озбиљни, као што је то био случај у првих 45 минута.

Имали су Крагујевчани лепу прилику да у 70. минуту осигурају тријумф под Багдалом. Максимовић је упутио повратну лопту до Владимира Ћировића, који се нашао у изгледној позицији, али је његов ударац изблокирао један од дефанзиваца домаћег тима, тако да је Раднички 1923 од свега добио само корнер.

Четири минута касније Гогић је упутио оштар ударац са руба казненог простора, али је лопта прохујала преко гола. Имали су гости у самом финишу још једну добру ситуацију пред голом Крагујевчана, али нису успели да је материјализују, тако да је утакмица на стадиону “Младост” окончана минималним тријумфом прволигаша из срца Шумадије.

Крагујевачки тим је овом победом дошао до важних бодова у трци за плеј-оф. Екипа тренера Дарка Милисављевића сада заузима девето место на табели са истим бројем бодова као и осмопласирани Динамо из Врања – 34.

Прилику да потврде добро издање из Крушевца “црвени” ће имати већ у недељу, када ће у оквиру 26. кола угостити Колубару из Лазаревца.

ТРАЈАЛ – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:1)