КРАЈ: Инђија – Раднички 1923 1:1 (пеналима 3:0)

На Градском стадиону у Инђији игра се финална утакмица прволигашког баража између домаће Инђије и Радничког 1923. Путем текстуалног преноса на нашем сајту бићете у могућности да пратите најзанимљивије детаље са данашњег сусрета.

15:05 Велики улог је данас у оптицају за фудбалере оба тима. Наиме, победник данашњег сусрета у Инђији стиче право да се кроз двомеч са четрнаестопласираном екипом из Супер лиге Србије бори за директан пласман у елитни ранг такмичења.

15:12 Подсетимо, Раднички 1923 је последњи пут наступао у Супер лиги Србије у сезони 2014/2015, док је Инђија задњи пут играла у суперлигашком друштву у сезони 2010/2011.

15:18 Раднички и Инђија су три пута одмеравали снаге у овој сезони, два пута у регуларном делу такмичења, а једном у плеј-офу. Инђија је била успешнија у оба сусрета регуларног дела Прве лиге Србије – на „Чика Дачи“ било је 1:0, а у Инђији 3:1 за зелено-беле, док је дуел ових ривала у плеј-офу на Градском стадиону у Инђији окончан без голова (0:0).

15:22 Зелено-бели су регуларни део сезоне у Првој лиги Србије завршили као трећепласирани и ту позицију на табели су сачували до краја плеј-офа. Крагујевчани су, пак, после регуларних тридесет кола били пети на табели, да би у плеј-офу поправили пласман и попели се за степеницу више, на четврто место.

15:26 У полуфиналу прволигашког баража Раднички 1923 је после пенал серије успео да елиминише Металац на „Чика Дачи“ (2:2, 4:1), док је Инђија као домаћин савладала Златибор после регуларних 90 минута са 2:1.

15:30 Добили смо и саставе тимова. Екипе ће наступати у следећим саставима:

ИНЂИЈА: Прековић, Величковић, Димитријевић, Димитров, Илић, Бастајић, Бањац, Анђелковић, Рогач, Бађи, Видић. Клупа: Станивуковић, Враштановић, Босанчић, Дамњановић, Кочовић, Андрејић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Миљуш, Здравковић, Петровић, Грбовић, Ковачевић, Лукић, Тодоровић, Вујасин, Ђорђевић. Клупа: Васић, Поповић, Остојић, Алексијевић, Максимовић, Илић, Жерађанин.

15:35 Полако пристижу и симпатизери Радничког, који су већ у завидном броју испунили своју трибину. Из Крагујевца је ка Инђији данас кренуло пет аутобуса, а велики број људи решио је да крене пут Инђије превозом у сопственој режији.

15:40 Тренер Николић направио је две измене у односу на састав који је супротставио Метлацу прошле суботе. Уместо Алексијевића и Жерађанина, шансу од првог минута добиће Стефан Грбовић и Милош Ђорђевић.

15:45 Главни судија данашњег сусрета је Новак Симовић из Ловћенца, који је недавно делио правду на 160. вечитом дербију између Црвене звезде и Партизана. Асистираће му Светозар Живин из Новог Сада и Дејан Поточан из Вршца.

15:58 Играчи управо излазе на терен предвођени судијском тројком. Услови за игру су добри, тако да треба очекивати одличну фудбалску представу.

15:59 Сјајна подршка наших навијача “Црвених ђавола”, који су направили домаћинску атмосферу на стадиону Инђије.

16:01 Почео је сусрет у Инђији.

ТОК УТАКМИЦЕ:

6. минут Убачена лопта са леве стране пред гол Радничког, Димитиријевић је шутирао, али га је изблокирао Здравковић

7. минут Први ударац у оквир гола Радничког упутио је Бастајић, лак плен за Раичевића

8. минут Велика прилика за Инђију. Димитров је шутирао са десетак метара преко гола.

12. минут Домаћин конкретнији у првих десетак минута. Играчи Радничког имају више лопту у свом поседу, али не успевају да створе неку озбиљнију прилику пред голом Инђије

16. минут Илић је шутирао са дистанце после корнера, али далеко изнад гола

17. минут Вујасин је фаулиран на неких 18-19 метара од гола Инђије. То је добра прилика да се озбиљније угрози гол Инђије. Слободан ударац извео је Ковачевић, али је погодио само живи зид

20. минут Први ударац у оквир гола Инђије упутио је Ковачевић са двадесетак метара, без проблема интервенише Прековић

21. минут Димитријевић је упутио лош ударац ка голу Радничког

23. минут ГОЛЛЛЛ! 1:0 ВОДИ РАДНИЧКИ! ЈОВАН ЛУКИЋ! Лукић је у паду центрирао са десне стране, а лопта на волшебан начин завршила иза леђа лоше постављеног Прековића

28. минут Први жути картон на утакмици добио је Никола Димитријевић након непрописног старта над Миљушем

40. минут Добра прилика за Инђију. Димитров је упутио центаршут из прекида са леве стране, лопта се одбила до Величковића, који је из прве шутирао преко гола

41. минут 1:1 домаћи су изједначили. Дубинска лопта Бањца ка Димитрову, који се искрао својим чуварима, заобишао Раичевића и искоса са десне стране погодио празну мрежу

44. минут Бастајић је пао у казненом простору Радничког, тражили су домаћи једанаестерац, али судија је одмахнуо руком

45. минут Прва принудна измена у Радничком. Стрелац водећег поготка за Крагујевчане на овом сусрету Јован Лукић напустио је игру због повреде руке, а заменио га је Жељко Жерађанин

45+1. минут Последњу прилику у првом делу утакмице имао је Димитријевић, који је са ивице шеснаестерца пребацио гол

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА: ИНЂИЈА – РАДНИЧКИ 1923 1:1

46. минут Почело је друго полувреме финала прволигашког баража. У првих 45 минута Инђија је била конкретнија, створила више прилика у односу на наш тим, који је ипак први успео да дође до гола, али није успео да сачува стечену предност до краја првог полувремена

48. минут Бастајић је шутирао са неких 18 метара искоса са леве стране, али је лопта завршила далеко ван оквира гола

55. минут Прва шанса за наш тим у наставку. Тома Тодоровић се лепо ослободио чувара, а онда шутирао са руба шеснаестерца, искоса са леве стране, али ван оквира гола

59. минут После корнера покушао је главом Рогач, али није био прецизан

60. минут Жути картон добио је Миљуш, а недуго затим на другој страни “пожутео” је и Величковић

70. минут Солидан покушај Анђелковића са дистанце поред гола

71. минут Прва измена у Инђији: Враштановић мења Бањца

75. минут Поново Бастајић театрално пада у казненом простору Радничког. Судија Симовић му је показао жути картон због симулирања

81. минут После гужве пред голом Радничког, лопта је “рикошетирала” до Димитрова, који је шутирао са двадесетак метара, али је Раичевић био добро постављен

83. минут Друга измена у Инђији: Бастајић је изашао из игре, а уместо њега ушао Андрејић

86. минут Добра прилика за Раднички. Жерађанин је добро прошао по десној страни, а потом упутио оштру лопту на петерац, где Тодоровић није успео да је захвати. У наставку акције покушао је Ђорђевић, али је изгубио лопту

87. минут Трећа, овога пута принудна измена у редовима домаћих. Величковић је због повреде напустио игру, а уместо њега је ушао Босанчић

90. минут Друга измена у Радничком: Максимовић је заменио Ђорђевића

90. минут Играће се три минута надокнаде. Уколико остане нерешен резултат, приступиће се извођењу пенала

90.+1. минут Ударац Димитрова са 16-17 метара, Раичевић хвата “живу лопту”

КРАЈ УТАКМИЦЕ: ИНЂИЈА – РАДНИЧКИ 1923 1:1.
УСЛЕДИЋЕ ПЕНАЛ СЕРИЈА

Први једнаестерац у пенал серији извешће Срђан Димитров. Лопта је завршила преко гола.

Извођач пенала за Раднички у првој пенал серији биће Тодоровић. Прековић је прочитао намеру нашег фудбалера и одбранио његов ударац.

Други пенал за Инђију изводи Илић, који је успео да превари Раичевића – 1:0 води Инђија.

Ковачевић изводи пенал за Раднички у другој серији. Искусни везиста погодио је пречку, тако да је Инђија остала у вођству

Рогач прецизан у трећој серији за предност Инђије од 2:0. Грбовић изводи пенал за Раднички у трећој серији, али погађа стативу.

Андрејић је у четвртој серији био прецизан са беле тачке и донео зелено-белима коначан тријумф.

Инђија ће тако у директно разигравање за Супер лигу, а наши момци су упркос оваквом расплету, ипак на крају заслужили аплаузе својих навијача за оно што су остварили у овој сезони.