Срећа окренула леђа: Инђија зауставила “црвене” у пенал серији

Фудбалери Радничког 1923 нису успели да досањају свој сан о повратку Супер лигу Србије. “Црвене” је у финалу прволигашког баража зауставила Инђија и то после пенал серије. Наша екипа је добро започела утакмицу и повела голом Лукића, али је домаћин у завршници првог дела игре успео да дође до изједначења. Како до краја регуларног дела утакмице није било промене резултата – 1:1 (1:1), приступило се извођењу пенала, где су Инђијци били прецизнији и резултатом 3:0, укупно 4:1, обезбедили двомеч са четрнаестопласираном екипом Супер лиге Србије, Динамом из Врања.

Утакмица између Инђије и Радничког донела је сву драж фудбала – динамичну игру, сјајну посету на трибинама, резултатску неизвесност и пенал завршницу, после које су се радовале присталице домаћег тима. Овај празник фудбала у Инђији у великој мери су својим присуством увеличали навијачи Радничког, “Црвени ђаволи”, који су у потпуности испунили западну трибину стадиона Инђије и омогућили нашим играчима да се осећају као да играју на свом терену. Поред тога, велики број Крагујевчана испунио је и преостале две трибине стадиона Инђије, тако да је наш клуб имао огромну подршку на овом сусрету.

Екипа Инђије је од самог старта деловала одлучније и конкретније на терену, док фудбалери Радничког нису успевали да повежу редове и створе неку иоле озбиљнију шансу пред голом капитена домаћег тима Милоја Прековића.

Први детаљ вредан пажње на утакмици догодио се у 6. минуту, када је након центаршута са леве стране Димитријевић покушао да упути ударац ка голу Радничког, али се испречио Здравковић и главом избацио лопту из петерца свог тима.

Само минут касније агилни Бастајић је пронашао простор за ударац и са ивице шеснаестерца гађао ближи угао голмана Раичевића, који је добро реаговао и спречио да лопта заврши у његовој мрежи.

У 8. минуту колосална прилика за Инђијце. Бастајић је проиграо Димитрова, који је зашао иза леђа одбране Радничког и избио пред Раичевића, али је уследила катастрофална завршница “десетке” Инђије.

Лепу позицију да угрози голмана Инђије Прековића имао је Ковачевић у 17. минуту из слободног ударца са неких 18-19 метара од гола домаће екипе, међутим, није успео да пребаци живи зид.

Исти играч је у 20. минуту упутио први ударац у оквир гола Инђије, али био је то лак плен за Прековића. Бележимо потом и слаб покушај Димитријевића, који је завршио далеко ван оквира гола Радничког.

А онда је дошао 23. минут, када се Лукић приликом покушаја центаршута са десне стране оклизнуо, а лопта у неком чудном луку завршила иза леђа Прековића – 0:1 за Раднички. Шок и неверица за симпатизере домаћег тима, а велика радост за присталице Крагујевчана.

“Зелено-бели” су ипак успели да се опораве од овог ударца и у финишу првог дела сусрета дошли су до изједначења. Прво је Величковић из изгледне позиције са неких осам метара пребацио гол, да би у 41. минуту Бањац послао дубинску лопту у шеснаестерац Радничког, Димитров је био бржи од Раичевића, заобишао га и искоса са десне стране послао лопту у небрањену мрежу за резултатско поравнање – 1:1.

Тражили су потом домаћи од судије Симовића да покаже на белу тачку у 44. минуту након пада Бастајића у казненом простору Крагујевчана, али је главни арбитар из Ловћенца, који је врло добро водио ову утакмицу, показао да се игра настави.

Последњу прилику у првом делу сусрета имао је Димитријевић, који је “ухватио” волеј са ивице шеснаестерца, али је био прилично непрецизан, тако да се на одмор отишло са резултатским егалом – 1:1.

Треба напоменути да је у самом финишу првог полувремена Јован Лукић повредио руку, због чега је тренер Николић био принуђен да направи прву принудну измену на утакмици.

Осокољени изједначујућим поготком Димитрова, фудбалери Инђије су у наставку сусрета кренули још одлучније у намери да дођу до потпуног преокрета.

Бастајић је у 48. минуту упутио јак, али непрецизан ударац са неких 18 метара, да би у 55. минуту на другој страни узвратио Тодоровић, који се најпре лепим дриблингом ослободио чувара, а онда шутирао са 11-12 метара искоса са леве стране поред гола.

Бележимо потом снажан ударац Анђелковића са дистанце ван оквира гола, а потом је Бастајић још једном покушао да исценира једанаестерац, због чега је од судије Симовића “награђен” жутим картоном.

Било је опасно пред голом Радничког у 81. минуту, лопта је на крају “рикошетирала” до Димитрова, који је са двадесетак метара шутирао снажно по земљи, али није успео да изненади добро постављеног Лазара Раичевића.

Најбољу прилику у другом полувремену “црвени” су пропустили у 86. минуту, када је Жерађанин успео да се “провуче” поред тројице противничких играча, а онда упутио лопту на ивицу петерца, где Тодоровић није успео да је “закачи”. У наставку је Ђорђевић покушао да уради нешто више, али је одбрана Инђије стигла да реагује и отклони опасност пред својим голом.

Последњу прилику на утакмици имали су “зелено-бели” преко Димитрова, чији је ударац са 17 метара успео да неутралише Раичевић.

Пошто након регуларних деведест минута није било победника, приступило се извођењу пенала.

Први пенал извео је стрелац изједначујућег гола за Инђију Срђан Димитров, који је пребацио оквир гола, тако да је наш тим на самом старту дошао до огромне психолошке предности. Понадали су се навијачи Радничког репризи сценарија из сусрета са Металцем пре осам дана, међутим…

Тодоровић је био извођач пенала у првој серији за наш тим. Гађао је Тома доњи леви угао, али је Прековић успео да прочита његову намеру и заустави ударац.

Након прве пенал серије, у којој су извођачи оба тима били непрецизни, први извођач у другој серији био је Милијан Илић, који је послао Раичевића у једну, а лопту у другу страну за вођство Инђије од 1:0.

Други извођач пенала за Раднички био је Стеван Ковачевић, чији је ударац са 11 метара зауставила пречка.

За Инђију је у трећој серији шутирао Рогач, који је био прецизан, упркос томе што је Раичевић погодио страну у коју ће фудбалер Инђије шутирати, док на другој страни Стефан Грбовић није имао среће и погодио је стативу.

Тако је Инђија дошла на корак од коначног тријумфа. Било је потребно само да Алекса Андрејић буде прецизан у четвртој серији, што се и догодило, тако да су домаћи на крају славили у пенал серији са 3:0, а укупним резултатом 4:1, чиме су стекли право да се кроз двомеч са Динамом из Врања боре за пласман у елиту.

ИНЂИЈА – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (1:1) (пеналима 3:0)

ИНЂИЈА
Градски
Гледалаца: 3500
Судија: Новак Симовић (Ловћенац)
Помоћници: Светозар Живин (Нови Сад), Дејан Поточан (Вршац)
Стрелци: Димитров у 41. минуту за Инђију, а Лукић у 23. минут за Раднички 1923
Пенали: Илић, Рогач и Андрејић за Инђију
Жути картони: Величковић, Димитријевић, Бастајић (Инђија), Миљуш, Грбовић (Раднички 1923)

ИНЂИЈА: Прековић Величковић (од 87. минута Босанчић), Димитријевић, Димитров, Илић, Бастајић (од 83. минута Андрејић), Бањац (од 71. минута Враштановић), Анђелковић, Рогач, Бађи, Видић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Миљуш, Здравковић, Петровић, Грбовић, Ковачевић, Лукић (од 45. минута Жерађанин), Тодоровић, Вујасин, Ђорђевић (од 90. минута Максимовић).

И поред оваквог епилога сусрета у Инђији, треба још једном подвући чињеницу да је ова екипа Радничког направила велики резултатски успех и самим пласманом у бараж. Ови момци су заслужни што је Крагујевчане у протеклих месец дана дрмала суперлигашка еуфорија, што су својим играма и резултатима успели да окупе преко 8000 људи на “Чика Дачи” против Металца и што су својим примером показали неким будућим генерацијама овог клуба са каквим жаром се треба борити за дрес Радничког.

Због свега тога играчи Радничког су на крају фудбалске представе у Инђији добили аплаузе и речи подршке од својих навијача “Црвених ђавола”, што је гест који заслужује свако дивљење.

И тренер Дејан Николић, човек који је предводио ову екипу кроз сва такмичарска искушења ове сезоне, имао је по завршетку утакмице само речи хвале за своје играче.

– Пред почетак сезоне ретко ко је веровао да можемо до баража. Ми смо демантовали све те скептике и ја само могу да честитам мојим играчима на свему шту су учинили ове сезоне. Ја сам им још пре почетка утакмице рекао да смо ми победници, ма какав резултат био на крају. Они треба да буду свесни тога какав су успех направили, без обзира што нисмо прошли даље. Сигурно да ова екипа Радничког може много више и убеђен сам да ће, уз неку додатну селекцију, успети да конкурише за Супер лигу и наредне сезоне. – изјавио је стратег “црвених”.

Тако је завршена ова дуга и напорна сезона за фудбалере нашег клуба, који, када се подвуче црта, могу бити задовољни оствареним учинком. За нешто више недостајало спортске среће, али ко зна, можда се све ово врати једног дана када буде још потребније. На овим момцима је да се сада добро одморе, да напуне батерије, па да онда полако крену са припремама за нову такмичарску сезону, у којој их сигурно нико неће унапред потцењивати.