У последњој провери пред старт нове сезоне у Првој лиги Србије, фудбалери Радничког 1923 савладали су лазаревачку Колубару са 2:0 (1:0). Било је то одлично издање “црвених”, нарочито у првих 45 минута, и најбоља могућа увертира пред почетак још једне првенствене трке.

Стратег Крагујевчана Александар Линта је на данашњој утакмици пружио прилику свим расположивим играчима, укључујући ту и двојицу фудбалера који се налазе на проби – Петковић и Куранов. У другом полувремену, за екипу Радничког 1923 заиграли су и искусни интернационалци Марко Мирић и Немања Томић, који већ дуже време одржавају форму на тренинзима крагујевачког прволигаша.

Прво полувреме протекло је у потпуној доминацији крагујевачког тима. Гости из Лазаревца, које од овог лета предводи Дејан Николић, некадашњи шеф струке клуба са “Чика Даче”, нарочито су имали проблема да зауставе вихорног Александра Варјачића, који је са лакоћом пробијао одбрану Колубаре по десном боку.

Управо након једног од таквих Варјачићевих пробоја, Раднички 1923 је дошао до вођства у 4. минуту. Слађан Никодијевић је спретно реаговао на убачену лопту са десне стране и успео да је главом спроведе у супротан угао.

Брзоноги Варјачић био је иницијатор и акције из 16. минута, када се у шанси нашао Томислав Тодоровић, али је млади фудбалер Радничког 1923 нешто слабије захватио лопту.

Три минута касније, Варјачић још једном пробија по десној страни и упућује центаршут на ивицу петерца ка Никодијевићу, који туче главом, али је голман Колубаре Зоговић, уз помоћ пречке, успео некако да интервенише.

Покушао је потом Филиповић након корнера, као и Огњен Илић лукавим ударцем са десетак метара, али нису били довољно прецизни.

Гости су први пут озбиљније запретили тек у 36. минуту. Најпре је Ђокић погодио стативу, да би у наставку акције покушао и Симић, али је пребацио читав гол. Исти играч је пар минута касније упутио ударац са ивице шеснаестерца, међутим, лопта је поново завршила далеко од циља.

У другом полувремену тренери Линта и Николић су “промешали карте”, у жељи да провере све расположиве снаге. И док је стратег Лазаревчана постепено мењао играче, шеф струке Крагујевчана је одлучио да већ на полувремену измени комплетну поставу.

Друго полувреме није било тако садржајно као прво, али далеко од тога да није било детаља вредних пажње. Гости су средином другог дела “додали гас”, у намери да дођу до изједначења.

Најпре су запретили преко Страхиње Урошевића, момка који је прошао омладинску школу клуба са “Чика Даче”, да би им се у 78. минуту указала идеална прилика да са беле тачке стигну до резултатског поравнања. Млади Андреја Стојановић, над којим је и начињен прекршај за најстрожу казну, није био прецизан са 11 метара и лопту је послао преко пречке.

Казна је била експресна. Само два минута након Стојановићевог промашаја, Немања Томић је мајсторским ударцем са ивице шеснаестерца повисио предност Крагујевчана на 2:0.

У самом финишу утакмице млади Симовић и повратник Вићентијевић загрејали су дланове голмана Колубаре Зоговића, који је, чини се, био једна од ретких светлих тачки у лазаревачком тиму.

Одлична игра и победа над изузетно квалитетном екипом као што је Колубара сигурно ће подићи атмосферу у табору “црвених” пред премијеру са Железничаром из Панчева наредне суботе.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 2:0 (1:0)