Киша голова на Новом Београду и нови пораз омладинаца

На првом гостовању у Омладинској лиги Србије ове сезоне, наши омладинци су у једној отвореној и ефикасној утакмици поражени од београдског ИМТ-а, резултатом 2:5 (1:3).

Домаћин је до почетне предности стигао у 21. минуту преко Срђана Славковића, да би у 35. минуту Урош Јемовић дуплирао вођство београдског тима.

Само два минута касније новајлија Ђорђе Димић враћа наду Крагујевчанима, која је кратко трајала, будући да је већ у 39. минуту било 3:1 за екипу ИМТ-а, након што је Милош Милошевић затресао мрежу свог тима.

Тек што је кренуло друго полувреме, домаћин стиже и до четвртог поготка. Стрелац је поново био Јемовић.

Упркос значајном дефициту од три гола, наши момци нису се предавали. Улазак свежих играча са клупе дао је нови импулс игри Крагујевчана, што је резултовало поготком Марка Јанићијевића у 75. минуту и смањењем заостатка – 4:2.

Иако је стручни штаб Радничког 1923 у финишу утакмице све карте бацио на напад, више се није могло. Београђани су у судијској надокнади времена стигли и до петог поготка, чиме је ова прилично ефикасна фудбалска представа добила свој коначан епилог.

После два стартна пораза, наши “ђаволчићи” ће већ у среду покушати да на свом терену дођу до првих бодова, и то у сусрету са вршњацима из лучанске Младости.

ИМТ – РАДНИЧКИ 1923 5:2 (3:1)

НОВИ БЕОГРАД
Стадион: ФК ИМТ.
Судија: Павле Томић (Београд).
Стрелци: Славковић у 21, Јемовић у 35. и 46, Милошевић (аутогол) у 39. и Павловић у 90. минуту за ИМТ, а Димић у 37. и Јанићијевић у 75. за Раднички 1923.
Жути картони: Арсенијевић (Раднички 1923).

ИМТ: Марковић, Михајловић, Ђуковић, Јанићијевић, Славковић (од 59. Гукић), Радојичић (од 46. Петровић-Ромо), Шабановић, (од 60. Ненадовић), Даничић, Јемовић, Лучић (од 57. Павловић), Ђуричковић (од 75. Николић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Димић (од 70. Павловић), Милошевић, Леповић, Лакићевић, Арсенијевић (од 60. Милојевић), Димитријевић, Гвозденовић (од 73. Н. Радосављевић), Васић (од 58. Јанићијевић), Ђорђевић (од 46. Јовановић), М. Радосављевић.