Тужно фудбалско поподне на “Чика Дачи”

Наставља се резултатска агонија крагујевачког суперлигаша. Изабраници тренера Владимира Раденковића су у сусрету са екипом Младости из Лучана на стадиону “Чика Дача” претрпели шести узастопни пораз у првенству, којим су себи додатно закомпликовали ситуацију када је у питању опстанак у највишем рангу такмичења – 1:2 (0:1).

Пропустили су Крагујевчани велику шансу да победом на свом терену, против ривала кога су већ једном успели да савладају ове сезоне, коначно ставе тачку на низ лоших резултата. На кишом натопљеном терену стадиона “Чика Дача” боље су се снашли гости из Лучана и однели сва три бода у престоницу трубе.

Пред сам почетак утакмице минутом ћутања одата је пошта некадашњем играчу и тренеру млађих селекција крагујевачког клуба Милану Живковићу-Жилету, као и верном навијачу Драгану Стефановићу-Баћи, који је такође преминуо пре пар дана.

Том приликом је капитен Радничког 1923 Марко Мирић у име клуба уручио Милановој сестри Милени дрес, а последњи поздрав Жилету и Баћи упутили су и највернији навијачи крагујевачког тима “Црвени ђаволи” пригодним транспарентима на јужној трибини.

Да су у Крагујевац дошли по сва три бода, гости из Лучана су показали већ у уводним минутима сусрета, када су пропустили пар добрих прилика да дођу до вођства. Прво је Тумбасевић снажним ударцем са више од двадесет метара натерао Лазара Раичевића на прву интервенцију, да би одмах потом запретио и Даноски, и то у два наврата, али је оба пута Раичевић био на висини задатка.

Уследио је први покушај Крагујевчана преко капитена Марка Мирића, који је у 12. минуту упутио нешто између шута и центаршута, недовољно да се озбиљније угрози гол гостију из Лучана.

Расположени Даноски, који је задавао пуно проблема одбрани Радничког 1923 на самом почетку утакмице, успео је да из трећег покушаја матира Лазара Раичевића. Играо се 14. минут када се омалени нападач стуштио ка голу Крагујевчана, “изломио” високог Милановића и добро одмереним ударцем погодио крајњи циљ.

Покушао је Мирић да узврати у 16. минуту, када је из гужве пред голом гостију шутирао поред стативе. Десетак минута касније запретио је и гостујући капитен Иван Милошевић ударцем главом после корнера, али ни он није био довољно прецизан.

У финишу првог дела сусрета пробудио се брзоноги Вељко Трифуновић, који је у пар наврата успео да створи озбиљне проблеме одбрани Младости. Прво је у 36. минуту пропустио да боље захвати лопту након доброг центаршут Брновића, да би се само два минута касније поново нашао у шанси, али је наишао на непрелазан зид у виду дефанзиваца гостујућег тима.

Након петнаестоминутне паузе на коју су отишли са голом “минуса”, “црвени” су у друго полувреме ушли чврсто решени да што је могуће пре анулирају постојећи заостатак и преокрену ток утакмице у своју корист.

Већ у трећем минуту наставка Крагујевчани су успели да запрете. Након корнера који је извео Томић, лопта је пала на ивицу петерца, до ње је покушао да дође Саша Јовановић, али је одбрана гостију била бржа и успешно је отклонила опасност пред својим голом. Покушао је потом Огњен Илић ударцем са десетак метара да донесе промену резултата, али је лопта завршила изнад пречке.

Гости су прву озбиљнију прилику у наставку утакмице успели да претворе у погодак. Искусни Тумбасевић је после дуплог паса са Бојовићем упутио неодбрањив ударац са ивице шеснаестерца, који је приморао Лазара Раичевића на нову капитулацију.

Срећом, Крагујевчани су експресно успели да се врате у живот. Саша Јовановић је искористио пометњу у одбрани Лучанаца након соло акције Марка Мирића да смањи заостатак свог тима.

Био је то сигнал да домаћи са много више одважности крену ка голу свог ривала. У наредних пар минута ређала су се узбуђења пред голом Лучанаца. Трифуновић се у 61. минуту нашао у изгледној прилици да донесе изједначење свом тиму, али је лопта након његовог ударца завршила поред стативе. У шанси се потом нашао и Марко Мирић, који је са неких седам метара шутирао преко гола, док је снажан ударац Немање Томића у 66. минуту изблокирао неко од гостујућих фудбалера.

На другој страни, Гордић је лукавим ударцем у 67. минуту покушао да изненади опрезног Раичевића, који је успео да заштити своју мрежу у овој ситуацији.

Трифуновић је у 74. минуту добро скочио након центаршута са десне стране, али није успео да захвати лопту на прави начин.

Уследио је још један покушај Гордића са дистанце у 85. минуту, који је представљао лак плен за Раичевића, да би у судијској надокнади времена Саша Јовановић шутирао искоса са десне стране, али је лопта завршила у гол-ауту.

Последњу прилику на утакмици имао је млади Ристић, који је шутирао са седамнаест метара поред гола.

“Црвени” су се овим поразом додатно приближили самом зачељу суперлигашке табеле и тренутно су трећи отпозади са свега четири бода “вишка” у односу на последењепласирани Нови Пазар.

Следи репрезентативна пауза која ће Крагујевчанима добро доћи да се мало консолидују и прегрупишу снаге за саму завршницу јесењег дела такмичења.

РАДНИЧКИ 1923 – МЛАДОСТ  1:2 (0:1)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 200.
Судија: Дејан Трифковић (Београд)
Помоћници: Светозар Живин, Милан Шутуловић (обојица из Новог Сада)
Стрелци: Јовановић у 57. минуту за Раднички 1923, а Даноски у 14. и Тумбасевић у 55. минуту за Младост.
Жути картони: Томић, Варјачић (Раднички 1923), Баха, Тумабасевић, Даноски (Младост).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Брновић (од 87. Бурмаз), Благојевић, Милановић, Дамјанац, Срнић (од 78. Ристић), Илић (од 60. Варјачић), С. Јовановић (од 78. Ристовић), Томић, Трифуновић, Мирић.

МЛАДОСТ: Костић, Цветковић, Лековић, И. Милошевић, Мићевић, Баха, Тумбасевић, Јовановић (90+2. Хркаћ), Гордић, Даноски (од 86. Б. Милошевић), Бојовић.