Ватромет голова у Бачкој Тополи

У изузетно садржајној и динамичној утакмици, у којој је виђено чак пет погодака, наши омладинци су после велике борбе поражени од екипе ТСЦ-а у Бачкој Тополи, резултатом 2:3 (1:2).

Отпутовали су “ђаволчићи” у Бачку Тополу у најјачем саставу, али им ни то није помогло да избегну пораз у дуелу са одличном екипом ТСЦ-а, која је од самог старта утакмице изашла у високи пресинг, приморавајући Крагујевчане да прескачу средину терена и дугим лоптама траже пут до противничког шеснаестерца.

Након пар спорадичних покушаја домаћих фудбалера са дистанце, који нису озбиљније забринули чувара мреже крагујевачког тима Давида Спасојевића, капитен ТСЦ-а Марко Шушњар је евроголом са седамнаест метара у 16. минуту обезбедио почетну предност екипи из Бачке Тополе.

Узвратили су Крагујевчани истом мером пет минута касније. Маринковић је извео корнер са леве стране, а голман ТСЦ-а Амиџић је лоше проценио лет лопте, која је на крају завршила у његовој мрежи

Окуражили су се “ђаволчићи” након изједначујућег поготка, успели да се ослободе почетног притиска домаћина и све чешће су почели да угрожавају гол противника. Тако је у 27. минуту Маринковић упутио одличан ударац са ивице шеснаестерца, који је крајњим напором Амиџић скренуо у корнер, да би само пар минута касније Ђорђе Јовановић из врло изгледне позиције пребацио гол домаћина.

Имали су Крагујевчани доста среће у 37. минуту, када је капитен и стрелац водећег гола за екипу ТСЦ-а на данашњој утакмици Марко Шушњар уздрмао пречку.

Ипак, четири минута касније Давид Спасојевић је по други пут морао да вади лопту из своје мреже. После гужве пред голом “ђаволчића”, лопта је дошла до Раткова, који се елегантно ослободио свог чувара и прецизним ударцем погодио даљи угао Спасојевићевог гола.

Тако су ученици Дејана Јоксимовића на петнаестоминутну паузу отишли са заостатком од једног гола, да би након непуних десет минута игре у наставку утакмице стигли до новог изједначења. Била је то акција из фудбалских уџбеника, коју је на најбољи могући начин крунисао Ђорђе Јовановић.

Имали су потом Крагујевчани у јако кратком временском интервалу две повољне прилике да дођу до потпуног преокрета. Прво је Чакањ добро интервенисао након опасног центаршута Гвозденовића са леве стране, да би одмах затим голман ТСЦ-а Амиџић зауставио ударац Арсенијевића после корнера.

А онда је на сцену ступио најбољи стрелац ТСЦ-а и Омладинске лиге Србије Алекса Бескорвајни, који је малтене свој први ударац ка голу Крагујевчана успео да претвори у погодак. Петровић је убацио лопту са леве стране, коју је млади голгетер ударцем из прве спровео у мрежу.

Могао је нападач ТСЦ-а додатно да увећа свој голгетерски салдо у 71. минуту, али је његов ударац са “беле тачке” успео да заустави Давид Спасојевић. Била је ово друга узастопна утакмица на којој је млади чувар мреже успео да одбрани пенал.

До краја утакмице бележимо још два интересантна детаља. Милојевић је у 78. минуту лепо упослио Арсенијевића, коме је лопта прешла преко ноге, док је на другој страни Остојић погодио стативу у завршним тренуцима утакмице.

Био је ово пети пораз “ђаволчића” у овој сезони, који тренутно заузимају десето место на табели Омладинске лиге Србије са шеснаест освојених бодова.

Следи двонедељна репрезентативна пауза која ће добро доћи изабраницима Дејана Јоксимовића да се што је могуће боље припреме за сам финиш јесење полусезоне.

Наредну утакмицу наши омладинци одиграће 20. новембра на свом терену против вршњака из ОФК Београда.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 3:2 (2:1)

БАЧКА ТОПОЛА
ФК ТСЦ – школа фудбала.
Гледалаца: 100.
Судија: Ненад Минаковић (Нови Сад).
Стрелци: Шушњар у 16, Ратков у 41. и Бескорвајни у 59. минуту за ТСЦ, а Амиџић у 21. (аутогол) и Јовановић у 54. минуту за Раднички 1923.
Жути картон: Свилар (ТСЦ).

ТСЦ: Амиџић, Виола, Дмитровић, Бескорвајни (од 81. Ракић), Шушњар, Чакањ, Петровић (од 85. Остојић), Свилар (од 88. Гардашевић), Кангрга, Ратков, Крстић.

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Војиновић, Шурлан (од 72. Николић), Арсенијевић, Јовановић, Милојевић (од 87. Богдановић), Маринковић (од 77. Драмићанин).