ТСЦ сурово казнио све пропусте Крагујевчана

И трећи овосезонски дуел фудбалера Радничког 1923 и ТСЦ-а припао је екипи из Бачке Тополе, која је данас славила на “Чика Дачи” са убедљивих 4:1 (2:1). Чини се да је овај резултат превисок, ако се има у виду да су Шумадинци у већем делу утакмице били у најмању руку равноправан ривал другопласираном тиму Моцарт Бет Суперлиге, али су их јефтино примљени голови, махом из прекида, коштали убедљивог пораза.

Више од два месеца стадион “Чика Дача” био је неосвојива тврђава за бројне суперлигашке екипе, али је данас поклекао под налетом чете тренера Жарка Лазетића, која је Шумадинцима нанела један од најтежих пораза у текућем шампионату. Изостанци Бразилца Евандра, Нигеријца Чинеде, као и тројице суспендованих играча Филипа Ивановића, Николе Миличића и Ђорђа Јовановића, значајно су скратили ротацију тренеру Дејану Јоксимовићу, који је у недостатку расположивих опција уврстио у протокол уврстио двојицу играча из подмлатка, седамнаестогодишњег Николу Ристовића и његовог годину дана млађег саиграча Луку Славковића, који су пред сам крај утакмице добили прилику да упишу прве минуте у дресу крагујевачког суперлигаша.

За разлику од већине претходних утакмица, Крагујевчани су у данашњи дуел са екипом ТСЦ-а ушли са нешто више опреза, али су и поред тога први успели да запрете, и то након непуних двадесетак секунди игре. Чоловић је тукао са дистанце, а млади чувар мреже екипе ТСЦ-а Вања Илића уз доста проблема успео да укроти лопту која је претила да му се измигољи из наручја.

Све до двадесетог минута утакмице играло се углавном на половини домаћина. Шумадинци су свесно препустили теренску иницијативу гостима, који никако нису успевали да напипају пукотину у прилично компактном и дисциплинованом дефанзивном бедему крагујевачког тима. Изузев солидног покушаја Ђаковца из даљине, екипа ТСЦ-а није успела озбиљније да угрози гол Радничког 1923 у уводној фази утакмице.

А онда је једна неспретна реакција Василија Ђурића, кога је лопта приликом покушаја интервенције у казненом простору Крагујевчана погодила у руку, пружила гостима из Бачке Тополе идеалну прилику да малтене ни из чега дођу до резултатске предности. Сигуран егзекутор најстроже казне био је Ђаковац, који је послао лопту у једну, а голмана Радничког 1923 Стојана Лековића у другу страну.

Након примљеног гола Крагујевчани су се у потпуности отворили и преселили тежиште игре на противничку половину терена. Убрзо је као продукт нешто агилније игре дошао и изједначујући погодак. У току је био 27. минут утакмице када је Видосављевић освојио лопту на средини терена, а затим идеално проиграо искусног Луку Милуновића, који је вешто избегао офсајд замку, да би потом заобишао голмана ТСЦ-а Вању Илића и рутински пласирао лопту у небрањену мрежу.

Слична акција “црвених” виђена је и три минута касније. Овога пута је Милуновић одложио лопту Чоловићу, који из изгледне позиције не успева да пронађе пут до противничког гола.

Уследио је потом још један казнени ударац за екипу из Бачке Тополе. Дуел Милана Митровића и Петра Раткова у шеснаестерцу Радничког 1923 судија Милановић је окарактерисао као прекршај за најстрожу казну. Лопту је на “креч” поново наместио Ђаковац, али је овога пута пречка била савезник Крагујевчана.

Оно што није пошло за ногом Ђаковцу у том 33. минуту, учинио је хрватски интернационалац Јосип Ћалушић десет минута касније, када је после добро изведеног прекида од стране Ивана Милосављевића снажним трзајем главом из срца шеснаестерца послао лопту иза леђа голмана Радничког 1923 Стојана Лековића за ново вођство Тополчана.

Почетак другог полувремена очекивано доноси нешто жустрију игру домаћина, који је желео да што пре дође до новог резултатског поравнања. Ипак, уместо жељеног изједначења уследио је нови хладан туш у 60. минуту, када је Немања Петровић оштрим призменим ударцем са преко двадесет метара натерао Стојана Лековића да по трећи пут вади лопту из своје мреже. Овом поготку у великој мери је допринео и клизав терен, који је довео до тога да лопта непланирано добије додатно убрзање и заврши ван домашаја младог чувара мреже крагујевачког суперлигаша.

Имали су домаћи идеалну прилику да у 82. минуту ублаже заостатак и учине сам финиш утакмице нешто неизвеснијим, али Ђорђе Максимовић није успео да искористи оно што се спортском жаргоном назива “мртва шанса”, с обзиром да је са свега пар метара удаљености уместо празног гола погодио стативу.

Свега три минута касније Петар Ратков је прелепим поготком из слободног ударца са непуних двадесетак метара “украсио” убедљив тријумф екипе из Бачке Тополе, која је са три освојена бода у престоници Шумадије сачувала друго место на табели и шансе за пласман у квалификације за Лигу шампиона.

Крагујевчани су, пак, остали на осмој позицији првенствене табеле са 41 освојеним бодом, четири мање у односу на седмопласирани Вождовац.

Напоменимо и то да је пред сам почетак данашње утакмице на “Чика Дачи” минутом ћутања одата пошта жртвама два стравична масакра у Београду и околини Младеновца, који су претходних дана потресли читаву Србију.

До краја надметања у плеј-офу “црвене” очекују још три утакмице, од тога једна на домаћем терену, а две у гостима. Већ у недељу, 14. маја, чета тренера Дејана Јоксимовића путује на мегдан београдском Партизану, потом на “Чика Дачу” стиже нови-стари шампион Црвена звезда, док ће у последњој утакмици ове сезоне Крагујевчани гостовати екипи Чукаричког на Бановом брду.

РАДНИЧКИ 1923 – ТСЦ  1:4 (1:2)

Стадион
: „Чика Дача“.
Гледалаца: 300.
Милош Милановић (Ћуприја).
Помоћници: Светозар Живин (Нови Сад), Горан Бељин (Бела Црква).
Стрелци: Милуновић у 27. минуту за Раднички 1923, а Ђаковац у 20. минуту из једанаестерца, Ћалушић у 43, Петровић у 60. и Ратков у 85. минуту за ТСЦ.