Дебакл “ђаволчића” на гостовању Графичару

Уместо дуго чеканог првог пролећног тријумфа, наши омладинци доживели су прави дебакл на гостовању екипи београдског Графичара у утакмици 26. кола Омладинске лиге Србије – 1:4 (0:4). Питање победника било је решено већ након првих 45 минута игре, када су популарни “графоси” стекли недостижну предност од четири гола “вишка”.

Таман када су ремијем са новобеоградским имењаком прошлог викенда наговестили излазак из резултатске кризе, изабраници тренера Милоша Симића су данашњим убедљивим поразом на гостовању екипи Графичара наставили пролећну агонију.

Два брзо примљена гола у првих петнаестак минута утакмице тотално су паралисала “ђаволчиће”, који до краја првог полувремена нису успели да се саставе. Домаћин је то искористио да пред сам одлазак на паузу постигне још два гола и тиме практично отклони сваку дилему када је реч о победнику данашње утакмице.

Почасни погодак Бориса Огњановића у 75. минуту само је делимично ублажио убедљив пораз Крагујевчана на овом гостовању.

“Ђаволчићи” су данашњим поразом назадовали за једно место на табели и тренутно су десети са 36 освојених бодова.

Већ у среду наше омладинце очекује ново гостовање, овога пута екипи новосадске Војводине, коју су јесенас савладали на “Чика Дачи” са 3:1.

ГРАФИЧАР – РАДНИЧКИ 1923 4:1 (4:0)

БЕОГРАД
Помоћни терен ФК Црвена звезда.
Гледалаца:
100.
Судија: Андрија Стојановић (Београд).
Стрелци: Јусуф Фајсал у 6. и 12, Гојков у 43. и Бубањ у 45+1. за Графичар, а Огњановић у 75. минуту за Раднички 1923.
Жути картон: Угреновић (Раднички 1923).

ГРАФИЧАР: Маринковић, Милојковић (од 68. Мотика), Радовић, А. Цветковић (од 57. Димитријевић), Радић, Петровић, Гојков (од 57. Б. Цветковић), Лолић (од 57. Шкобаљ), Бубањ, Бајић, Јусуф Фајсал (од 68. Бајагић).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Угреновић, Половина, Д. Ристић, Перовић (од 33. Јевтовић), Којић, Марисављевић (од 46. Димитријевић), Пантовић, А. Ристић (од 66. Антонијевић), Томић (од 46. Косановић), Петровић (од 26. Огњановић).