ТСЦ прејак за комбиновани састав крагујевачког суперлигаша

Комбиновани састав Радничког 1923 није успео да пружи значајнији отпор екипи ТСЦ-а у утакмици 9. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије. Сусрет на прелепој “ТСЦ Арени” окончан је сигурним тријумфом домаћег тима, у режији Стефана Вукића и Ифета Ђаковца – 2:0 (1:0).

Стратег “црвених” Дејан Јоксимовић је још у најави утакмице нагласио да ће на овом гостовању одморити неке од носилаца игре и да ће шансу уместо њих добити играчи са мањом минутажом у претходном делу такмичења. Тако је крагујевачки суперлигаш на мегдан ТСЦ-у изашао у прилично шареноликом саставу, са чак петорицом бонус играча у стартној постави. Храбар, али у исто време и изнуђен потез шефа струке крагујевачког тима, који је желео да сачува главнину снага за предстојећи окршај са Новим Пазаром у понедељак на “Чика Дачи”.

На другој страни, ТСЦ је наступио у најјачем могућем саставу, са опорављеним штопером Антонићем и нападачем Вукићем међу стартних једанаест. Из овога се види колико је вечерашња утакмица заправо била важна за екипу из Бачке Тополе, која није желела да допусти још једно непријатно изненађење на свом терену.

И поред значајне теренске иницијативе, домаћин није успевао да озбиљније угрози гол крагујевачког тима у првих пола сата игре. Осим солидног ударца Мирчевског са дистанце и покушаја Стојића главом после корнера у 28. минуту није било значајније опасности по гол Стојана Лековића у овом периоду утакмице.

А онда један тренутак непажње одбране Радничког 1923 у 36. минуту омогућио екипи ТСЦ-а да поентира. Акцију је започео Мирчевски, уследио је потом не баш прецизан центаршут Саше Јовановића, након чега је лопта дошла до искусног Цветковића, који проналази усамљеног Стефана Вукића, коме није било тешко да из непосредне близине савлада Лековића. Нападач ТСЦ-а тако је наставио свој рафал у међусобним обрачунима са крагујевачким тимом, будући да је био стрелац два од укупно три поготка у убедљивој победи Тополчана протекле зиме на “Чика Дачи”.

Само два минута након Вукићевог поготка, Саша Јовановић пропушта солидну прилику да домаћем тиму обезбеди капитал од два гола пред одлазак на паузу. Успео је некадашњи фудбалер лучанске Младости да за тренутак умакне одбрани Радничког 1923, али није могао да надмудри добро постављеног Стојана Лековића.

Кренули су Шумадинци нешто одлучније у друго полувреме, померили су последњу линију ближе центру игралишта, иако свесни да тиме противнику остављају доста простора за транзицију.

И док се су “црвени” мучили да пронађу идеално решење у последњој трећини терена, домаћин је у 55. минуту пропустио још једну идеалну прилику да дуплира стечену предност. Ђаковац је идеално проиграо Вукића, који се нашао “очи у очи” са Лековићем, али је млади чувар мреже крагујевачког тима изашао као победник из овог дуела.

Одлично је Лековић одреаговао и након ударца Ивана Милосављевића двадесетак минута касније, па је без обзира на два примљена гола заслужио епитет најбољег појединца у редовима гостујуће екипе на вечерашњој утакмици.

Крагујевчани су тек уласком искуснијих играча са клупе дошли у ситуацију да нешто озбиљније запрете домаћину. Немања Томић је већ при првом контакту са лоптом успео да зада озбиљне проблеме до тог тренутка практично беспосленој одбрани ТСЦ-а, али његов покушај да упосли Душана Стоиљковића осујетио је млади голман екипе из Бачке Тополе Вељко Илић.

Пропустили су Шумадинци потом још пар солидних прилика да дођу до резултатског поравнања. Варјачић је запретио у два наврата, а добру шансу имао је и Стоиљковић, када је са десетак метара шутирао преко гола.

Играо се други минут судијске надокнаде времена када је Ифет Ђаковац мајсторски “боцнуо” лопту испред Лековића и тако “оверио” победу домаћег тима.

Био је ово други узастопни пораз чете Дејана Јоксимовића, која се и даље налази на једанаестом месту првенствене табеле са девет сакупљених бодова.

Наредни такмичарски изазов “црвене” очекује у понедељак, када на “Чика Дачу” стиже најпријатније изненађење досадашњег дела шампионата, екипа Новог Пазара.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)