Тријумфалан завршетак припрема у Анталији

У последњој контролној утакмици на припремама у Анталији, фудбалери Радничког 1923 савладали су украјински Лавов, резултатом 1:0 (0:0). Победоносни гол за “црвене” постигао је Никола Ковачевић после корнера у 65. минуту, након што је из другог покушаја успео да пошаље лопту у мрежу украјинског тима. Крагујевачки суперлигаш је базични део припрема у Анталији окончао без претрпљеног пораза, са две победе и три ремија из пет одиграних утакмица.

Крагујевчани су у првој провери одиграли без голова са руском екипом СКА из Ростова на Дону, а потом су у једној изузетно узбудљивој и динамичној утакмици ремизирали са пољском Вислом Плох (2:2).

Уследио је нови реми, овога пута у дуелу са бугарским Спартаком из Варне (1:1), док су прву победу на припремама у Анталији ученици тренера Зорана Милинковића забележили у сусрету са још једним бугарским тимом, Марицом 1921 из Пловдива (1:0).

Можда и најбољу партију Крагујевчани су пружили у завршној провери против украјинског Лавова.

“Црвени” су дуел са Украјинцима почели у следећем саставу: Лукић, Андрић, Гајић, Варјачић, Благојевић, Н. Ковачевић, Милисављевић, Илић, Јовановић, Мирић, Убипарип, а у другом полувремену прилику је добио и Милош Брновић, који је заменио Сашу Јовановића.

Добро издање на данашњој утакмици фудбалери крагујевачког суперлигаша успели су да крунишу у 65. минуту, када је после ударца из угла Никола Ковачевић захватио лопту главом, она је самој гол линији погодила неког од играча украјинског тима и одбила се поново до Ковачевића, који из другог покушаја погађа жељени циљ.

Крагујевчани су тако на најбољи могући начин окончали свој двонедељни боравак у Анталији.

Пуни лепих утисака и повишеног самопоуздања, фудбалери Радничког 1923 сутра се враћају за Крагујевац, где их очекује завршни део припрема за наставак сезоне у Линглонг Тајер Супер лиги Србије.