Тренутак несмотрености одвео у пораз

У последњој, уједно и најјачој провери на припремама у Словенији, фудбалери Радничког 1923 су у Крањској Гори поражени од хрватског прволигаша Ријеке са минималних 0:1 (0:1).

И пре почетка утакмице знало се да је Ријека фаворит у овом сусрету, али су “црвени” пријатно изненадили пруживши сасвим пристојан отпор некадашњем хрватском шампиону, нарочито у првих 45 минута игре, када су, чини се, били чак и за нијансу бољи ривал на терену.

Услед јаког невремена које је погодило Крањску Гору током поподнева, почетак утакмице је каснио неколико минута.

Крагујевчани су се боље снашли у уводним тренуцима сусрета и већ у петом минуту су запретили преко новајлије Душана Стоиљковића, чији је ударац успео да заустави голман Ријеке Мартин Зломислић.

Само два минута касније Марко Мирић је после центаршута Дамјана Крајишника уздрмао оквир гола хрватског тима.

Први ударац ка голу Стојана Лековића фудбалери Ријеке упутили су у 16. минуту. Учинио је то Mарио Вранчић, али је млади чувар мреже крагујевачког тима без проблема интервенисао.

Играо се 18. минут када је на самом центру игралишта дошло до страховитог судара главама између нападача Радничког 1923 Ђорђа Максимовића и младог дефанзивца Ријеке Нике Галешића. Уследио је десетоминутни прекид, а обојица играча су по изласку са терена превежена у најближу болницу.

Након што је утакмица настављена, “црвени” су пропустили још једну изгледну прилику да дођу до предности. Мирић је убацио лопту са десне стране, одбрана Ријеке није баш најсјајније реаговала, што је покушао да искористи искусни Војо Убипарип, али је његов ударац крајњим напором зауставио Зломислић.

На другој страни, Денис Бушња је у 42. минуту шутирао искоса са леве стране, лопта је на путу ка голу закачила Николу Ковачевића и завршила у корнеру.

Малтене ни из чега су фудбалери хрватског прволигаша дошли до резултатске предности. Играо се трећи минут судијске надокнаде времена, када су Ријечани високим пресингом натерали изабранике Дејана Јоксимовића на грешку приликом покушаја организације напада из задње линије, коју је Харис Вучкић након пар брзих додавања својих саиграча претворио у почетни капитал хрватског тима.

Улазак неколицине младих играча са клупе унео је додатну свежину у редове ријечког тима током другог полувремена. Већ у уводним минутима наставка утакмице Дујмовић је незгодним ударцем искоса са леве стране покушао да изненади Лазара Раичевића, који је у међувремену заменио Стојана Лековића на месту чувара мреже крагујевачког тима.

“Црвени” су узвратили преко Ивановића, који је тукао главом после прекида, али није био довољно прецизан.

Уследио је добар ударац левог бека Ријеке Јуришића у 58. минуту, али и још једна одлична интервенција Раичевића, да би потом и Смолчић покушао главом после прекида, међутим, лопта је завршила поред стативе.

Одличну прилику за хрватски тим пропустио је Велдин Хоџа у 65. минуту, када је после повратне лопте Копланда са 14 метара шутирао тик поред стативе.

У 74. минуту екипа Ријеке остаје са играчем мање на терену, након што је високи Иван Лепињица после старта над Ђорђем Јовановићем зарадио другу јавну опомену.

Покушали су Крагујевчани да искористе бројчану предност у завршници утакмице како би дошли до изједначења, али осим солидног покушаја Стевана Ковачевића из слободног ударца, као и прилике у којој се нашао млади Томовић после прекида, није било већих шанси за промену резултата.

Био је ово први пораз “црвених” у припремним утакмицама овог лета. Подсетимо, изабраници тренера Дејана Јоксимовића су у прве две провере на припремама у Словенији били успешнији од пљеваљског Рудара (1:0) и Марице 1921 из Пловдива (3:0).

Крагујевачки суперлигаш је овом утакмицом окончао десетодневни период припрема у Словенији. Следи повратак у Крагујевац, а потом и генерална проба пред старт новог шампионата против црногорског прволигаша ОФК Петровца на отварању величанственог фудбалског комплекса у Доњој Трнави 1. јула.

РАДНИЧКИ 1923 – НК РИЈЕКА 0:1 (0:1)