Тодоровић режирао тријумф против “оклопника”

Убедљивом победом над екипом Смедерева 1924 у 5. колу Прве лиге Србије – 3:0 (1:0), фудбалери Радничког 1923 прекинули су низ од три утакмице без тријумфа и најавили боља издања у наставку сезоне. Данашњи сусрет на “Чика Дачи” обележио је Томислав Тодоровић, стрелац првог и асистент Слађану Никодијевићу код другог гола нашег тима, док је судбину Смедереваца запечатио Урош Алексијевић ефектним поготком у судијској надокнади времена.

Крагујевчани су у ову утакмицу ушли са улогом фаворита, али и са огромном жељом да се пред својом публиком искупе за тежак пораз од врањског Динама пре десетак дана. И заиста, момци у црвеним дресовима данас су деловали изузетно мотивисано и фокусирано, па су на крају дошли до више него заслужене победе, која уједно представља и коначан излаз из резултатске кризе у последњих пар кола.

Утакмица је одиграна по веома врућем и спарном времену, а додатну “врелину” стварали су навијачи оба клуба, који су се током свих деведесет минута натпевавали и “пецкали”. На крају су разлог за славље имали симпатизери домаћег тима, с обзиром на то да су их њихови љубимци обрадовали добром игром и убедљивим тријумфом.

Први детаљ вредан пажње забележен је у 9. минуту, када је после продора Жерађанина по десној страни лопта некако дошла до Стевана Ковачевића, капитена наше екипе на данашњој утакмици, који је шутирао са 13-14 метара, али је лопта завршила у рукама некадашњег голмана крагујевачког тима, а сада чувара мреже Смедерева Жарка Трифуновића.

Два минута касније млади фудбалер Смедерева Никола Радосављевић изненада се нашао у доброј прилици пред голом Радничког, али је одбрана Крагујевчана успела да интервенише и избаци лопту у корнер.

Предивну акцију из 13. минута “црвени” су успели да крунишу поготком. Ковачевић је лепо проиграо Варјачића, који се правовремено убацио по десној страни и оштро центрирао пред гол Смедереваца, Трифуновић је успео да закачи лопту врховима прстију, али је она на крају дошла до Тодоровића, који је спретним трзајем главом успео да је смести у мрежу и донесе вођство свом тиму.

Водећи погодак инспирисао је играче крагујевачког тима да крену још агилније ка голу свог ривала. У 23. минуту поново је покушао данас изузетно расположени Тодоровић ударцем са дистанце, да би се два минута касније, после карамбола у казненом простору гостију, у шанси нашао и Огњен Илић, који са пар метара удаљености није успео да савлада Трифуновића.

Тренутак опуштања одбране Радничког у 30. минуту умало је казнио високи нападач Смедерева Никола Ђорђевић, али је његов ударац главом са свега 3-4 метра од гола домаћег тима завршио поред стативе. Била је то уједно и последња занимљива ситуација у првом полувремену, које је окончано минималном предношћу домаћина.

Играчима Радничког очигледно је више пријала петнаестоминутна пауза, пошто су почетком другог полувремена додатно појачали притисак ка голу свог ривала и у периоду између 49. и 51. минута пропустили три изгледне прилике да вођство учине убедљивијим.

Најпре је брзоноги Жељко Жерађанин ударцем са десетак метара, искоса са десне стране, уздрмао оквир гола Смедереваца, да би већ у наредном нападу Тодоровић одлично шутирао са двадесетак метара, али је голман Трифуновић добро реаговао. У наставку акције Варјачић је убацио лопту у петарац гостију, где се нашао Никодијевић и главом је послао преко пречке.

Могли су Крагујевчани да буду кажњени за ове промашаје у 56. минуту, када се након контранапада гостију по левој страни у изгледној прилици нашао Матијевић, али је његов ударац са ивице шеснаестерца завршио далеко од циља.

Два минута касније Смедеревци су остали са играчем мање на терену, пошто је резервиста Милентијевић само пар минута по уласку у игру добио други жути картон због оштрог старта над Ћировићем.

Бројчану предност на терену Крагујевчани су успели да искористе у 66. минуту. Тодоровић је повукао контру, ишпринтао једно четрдесетак метара са лоптом у ногама, а затим, када је деловало да посустаје и да га играчи Смедерева сустижу, мајсторски је асистирао Никодијевићу, коме није било тешко да из изгледне позиције матира Трифуновића и постигне свој други гол у дресу Радничког ове сезоне.

После Никодијевићевог поготка било је јасно да ће три бода бити дописана на конто домаће екипе, што је утицало на пад ритма утакмице.

Међутим, фалило је ефектно финале за које се побринуо млади Урош Алексијевић. Момак који је прошао све млађе категорије клуба са “Чика Даче” је у судијској надокнади времена снажним, приземним ударцем са близу тридесет метара натерао Жарка Трифуновића да по трећи пут извади лопту из своје мреже, ставивши тако тачку на одлично издање своје екипе.

РАДНИЧКИ 1923 – СМЕДЕРЕВО 1924 3:0 (1:0)

“Чика Дача”
Гледалаца: 1 250
Судија: Марко Ивковић (Лајковац)
Помоћници: Небојша Савић (Ужице), Немања Јовановић-Џајић (Уб)
Стрелци: Тодоровић у 13, Никодијевић у 66. и Алексијевић у 90+3. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Мијатовић (Раднички 1923), Мирков, Марковић, Матијевић, Милентијевић (Смедерево 1924)
Црвени картон: Милентијевић (Смедерево 1924) у 58. минуту

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Варјачић, Мијатовић, Рађен, Филиповић, Алексијевић, Ковачевић, Жерађанин, Тодоровић (од 71. Миленковић), Илић (од 57. Ћировић), Никодијевић (од 87. В. Поповић)

СМЕДЕРЕВО 1924: Трифуновић, Ђаковић, Станимировић, С. Марковић, Л. Марковић, Лепојевић, Мирков (од 57. Кувељић), Стојановић (од 69. Стојковић), Радисављевић (од 54. Милентијевић), Матијевић, Ђорђевић.

Крагујевачки тим је данашњим тријумфом поправио бодовни салдо на седам освојених бодова и заузео место у средишњици табеле.

И у наредном, 6. колу, фудбалери Радничког 1923 имаће улогу домаћина, а за ривала ће овога пута имати веома добру екипу Металца из Горњег Милановца, која претендује за висок пласман на табели.