Шумадинцима бридели образи на “Чаиру”: Нишки Раднички сурово искажњавао пропусте Јоксимовићеве чете

Сумрак сага крагујевачког суперлигаша се наставља. Уместо очекиваног резултатског бољитка и брисања нуле из колоне са освојеним бодовима, фудбалери Радничког 1923 доживели су прави дебакл на гостовању нишком имењаку на “Чаиру” у дербију зачеља 5. кола Моцарт Бет Суперлиге – 1:4 (0:2).

Шумадинци су, баш као и у претходне три утакмице, и овога пута победили сами себе тако што су серијом дефанзивних пропуста олакшали веома мотивисаном домаћину пут до освајања првих бодова у новом првенству. Не памти се када је екипа тренера Дејана Јоксимовића деловала тако инфориорно и дезорјентисано као што је то био случај у првих 45 минута вечерашње фудбалске битке на “Чаиру”. Да су Нишлије биле иоле сконцентрисаније и прецизније, Крагујевчани би на одмор готово извесно отишли са 4-5 гола заостатка.

Још пре поласка за Ниш Шумадинце је задесио велики малер, с обзиром да се на једном од последњих тренинга на повреду пожалио капитен Милош Видовић, због чега је Дејан Јоксимовић у ходу морао да мења формацију и пројектовани тим, што је свакако допринело почетној конфузији “црвених” на данашњој утакмици.

Нишлије су ову неснађеност Крагујевчана у уводним минутима утакмице искористиле да дођу до раног вођства. Био је то мат у три потеза: Фреј је одузео лопту неопрезном Поповићу, затим је проследио до Ивеље, који ју је као на тацни одложио Илићу. Уследио је добро одмерен и прецизан ударац са ивице казненог простора у доњи десни угао, који Младеновић уз сав уложен труд није могао да заустави.

Нису “црвени” успели ни да се освесте и присаберу након примљеног гола, а већ су поново морали да крећу са центра. Још једном је одбрана Крагујевчана деловала крајње индолентно, олако је допустила Сави Петрову да се намести на ударац и матира Младеновића, који је имао ту несрећу да му лопта незгодно одскочи у тренутку када ју је имао на руци.

Мало је Нишлијама недостајало да пре истека првих пола сата игре у потпуности дотуку Шумадинце. Центаршут Петрова у 25. минуту није успео најбоље да искористи Белаковић, па су се гости провукли у овој ситуацији.

Тек у финишу првог полувремена Крагујевчани су показали прве знаке живота. Најпре је Бевис имао један солидан покушај са ивице шеснаестрца у 33. минуту, да би потом Росић уз помоћ стативе укротио прилично незгодан ударац Љубише Пецеља.

Ипак, последња два узбуђења у првом полувремену десила су се пред голом Крагујевчана. Прво је Ивеља у паду шутирао поред гола после повратне лопте запаженог Петрова, који се потом и сам нашао у гол шанси, али срећом по Шумадинце није био тако прецизан као што је то био случај у 21. минуту.

Старт другог полувремена доноси нови шок за екипу тренера Дејана Јоксимовића. Играо се четврти минут наставка, када је Фреј у контранападу упослио Илића, који не пропушта прилику да се по други пут упише у стрелце на данашњој утакмици и донесе свом тиму капиталну предност од три гола.

У моментима када је деловало да клизе ка резулатском дебаклу, “црвени” су се тргли и голом Милана Видакова у 54. минуту ублажили заостатак. Велике заслуге за овај погодак иду на рачун Стефана Чоловића, чији је центаршут омогућио некадашњем голгетеру новосадске Младости да се упише у стрелце. Само два минута касније Чоловић је асистенцији могао да пришије и погодак, али је његова парабола са двадесетак метара завршила недалеко од циља.

Једна погрешна процена и беспотребно истрчавање голмана Младеновића могло је скупо да кошта Крагујевчане у 71. минуту, међутим фудбалери домаће екипе то нису успели да искористе на прави начин.

Финиш утакмице доноси тоталну офанзиву “црвених”. Из минута у минут ређала су се узбуђења пред Росићевим голом, па је тако ударац Ђурића у 79. минуту на гол линији зауставио капитен Нишлија Пејовић, да би потом Росић са две бравурозне интеревенције осујетио покушаје Пецеља и Видакова.

И како то обично у фудбалу бива, када се створене шансе не искористе, следи казна. А она је Шумадинце сустигла у моментима када је судија Лукић увелико гледао у часовник спремајући се да играче пошаље у свлачионицу. И овога пута је одбрана “црвених” подбацила, омогућивши резервисти Месаревићу да увелича и иначе убедљиву победу нишког тима.

Нишлије су овим тријумфом предале суперлигашки “фењер” имењаку из Крагујевца, који остаје једина екипа без освојених бодова након пет одиграних кола.

Да ствари буду горе по “црвене”, њих и наредног викенда очекује још једно тешко гостовање, овога пута на супротном крају Србије, екипи новосадске Војводине.

Лазар Лукић (Ресник)
Помоћници: Драган Богићевић, Бојан Бановић (обојица из Београда)
Стрелци: Илић у 14. и 49, Петров у 21. и Месаровић у 90+5. минуту за Раднички (Н), а Видаков у 54. минуту за Раднички 1923.