Шумадинци убедљиви у првој тест утакмици

Одлично издање изабраника тренера Дејана Јоксимовића у првој контролној утакмици ове зиме. “Црвени” су данас на помоћном терену стадиона “Чика Дача” победили екипу Колубаре из Лазаревца са убедљивих 3:0 (3:0).

Изузев Стојана Лековића, Николе Влајковића, Драгољуба Срнића и Стефана Чоловића, који имају проблема са повредама, као и Бразилца Евандра да Силве, који се тек јуче придружио својим саиграчима, сви остали играчи добили су прилику на данашњој утакмици, укључујући и неколицину момака из омладинске селекције недавно прикључених првом тиму. Највећу пажњу изазвао је свакако дебитантски наступ нигеријског нападача Жофрија Чинедуа, првог појачања крагујевачког суперлигаша у зимском прелазном року. Он је за 45 минута, колико је провео на терену, оставио сасвим пристојан утисак, иако је упутио само један озбиљнији ударац ка противничком голу.

Након два солидна покушаја опорављеног Матеје Дукића на самом почетку утакмице, Лука Зорић је у 24. минуту донео предност крагујевачком тиму. Одлично се некадашњи фудбалер ИМТ-а снашао у гужви пред голом Колубаре и одбијену лопту са 6-7 метара послао у мрежу.

Само пет минута било је потребно Крагујевчанима да дуплирају вођство. Овога пута се у улози стрелца нашао осамнаестогодишњи Никола Миличић, који је из непосредне близине матирао голмана Колубаре Дејана Станивуковића.

Мало је Лазаревчанима фалило да пар минута касније преполове заостатак, али је лопта после ударца Милојевића уместо у голу завршила на стативи.

На другој страни, Максимовић је у 42. минуту крунисао сјајно издање “црвених” у првом делу сусрета за великих 3:0 на полувремену.

Мада су обе екипе друго полувреме започеле у скроз измењеним поставама, Крагујевчани су наставили да стежу обруч око гола екипе Колубаре, која је само захваљујући младом чувару мреже Балши Поповићу, који је скинуо два “зицера” Милутину Видосављевићу успела да избегне још убедљивији пораз у престоници Шумадије.

Поред Видосављевића, у стрелце је могао да се упише и омладинац Лазар Милетић, који је такође имао две-три повољне ситуације пред голом лазаревачког тима.

Имали су и Лазаревчани једну солидну прилику у других 45 минута преко новајлије Ћосића, али је том приликом одлично одреаговао Милош Младеновић, перспективни чувар мреже који је ове зиме стигао на “Чика Дачу” из параћинског Јединства.

До одласка у Анталију на базични део припрема Шумадинце очекује још једна провера, и то у уторак, 10. јануара, против екипе Младости у Лучанима.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 3:0 (3:0)