Шумадинци “изрешетали” Новосађане и ставили тачку на резултатску кризу

После дужег времена коначно овације за фудбалере Радничког 1923, који су убедљивом победом у сусрету са новосадским суперлигашем, екипом Младости ГАТ, прекинули низ од четири везана пораза – 3:0 (2:0). Победу “црвених” најавио је дебитант Марко Шимић у 11. минуту, да би у наставку сусрета заблистао Милутин Видосављевић, чији су погоци у 39. и 58. минуту осигурали Крагујевчанима освајање преко потребних бодова.

Императив победе није везао ноге изабраницима тренера Дејана Јоксимовића, који су пред неколико стотина својих присталица на стадиону “Чика Дача” пружили једну од најбољих партија у досадашњем делу сезоне, крунисану убедљивим тријумфом од три гола разлике.

Крагујевачки суперлигаш је данашњу утакмицу започео у измењеној формацији, са четворицом играча у задњој линији, и са дебитантом Марком Шимићем у улози централног нападача.

Хрватски интернационалац је након само једанаест минута игре показао због чега су га у далекој Индонезији доживљавали као фудбалског “суперстара”. Идеалан центаршут Немање Томића из корнера искусни нападач је снажним ударцем главом са неких десетак метара претворио у погодак, чиме се на најбољи начин представио крагујевачкој публици.

Притисак Радничког 1923 наставио се и након водећег гола. Видосављевић се нашао у шанси после продора и повратног паса Томића, али му је лопта остала иза леђа. На другој страни, гости су успели да запрете после центаршута Илића са леве стране, међутим, Цветиновић је сјајно реаговао испред Катанића.

Играо се 38. минут када је након непрописног старта голмана екипе Младости ГАТ Алексе Милојевића над Милутином Видосављевићем судија Марковић оправдано показао на “белу тачку”. Упркос устаљеном веровању да играч над којим је начињен прекршај не треба да изводи казнени ударац, Видосављевић је преузео одговорност, наместио лопту “на креч” и дуплирао предност свог тима.

Заостатак од два гола на полувремену приморао је Новосађане да се додатно отворе у наставку утакмице и помере задњу линију ближе центру игралишта, што су Крагујевчани знали да искористе и после муњевито изведене контре у 58. минуту стигли су и до трећег поготка. Поново је стрелац био Видосављевић, који је након одличне асистенције данас веома расположеног Чоловића рутински савладао Милојевића.

Мада је три пута капитулирао на данашњој утакмици, чувар мреже Младости уједно је и најзаслужнији што његов тим није претрпео још убедљивији пораз у срцу Шумадије.

Прво је сјајном парадом зауставио ударац Стефана Чоловића главом, да би потом осујетио и покушај Бразилца Евандра, још једног дебитанта у редовима крагујевачког тима, који је добио шансу у последњих пола сата утакмице.

На крају убедљива и заслужена победа “црвених”, који на прву првенствену паузу одлазе са учинком од дванаест освојених бодова.

Оно што Крагујевчане очекује након првенственог предаха, то су два узастопна гостовања, најпре суботичком Спартаку, а потом и имењаку из Ниша.

ЈОКСИМОВИЋ: ПРВИ ГОЛ ОДРЕДИО ДАЉИ ТОК УТАКМИЦЕ

Лакнуло је стратегу “црвених” Дејану Јоксимовићу након убедљивог тријумфа његовог тима у сусрету са новосадском Младошћу, којим је прекинут низ од четири узастопна неуспеха. Иако се чини да су Крагујевчани пронашли путоказ за излазак из резултатске кризе, Јоксимовић “спушта лопту” и најављује још жешћи рад током предстојеће првенствене паузе.

Мислим да је наш први гол после прекида одредио даљи ток утакмице. Идеја нам је била да тај простор иза задње линије противничке одбране константно нападамо пасом, трчањем… Из једне такве ситуације дошао је пенал и други гол, након чега је све било много лакше. Исконтролисали смо утакмицу до краја, пропустили још ситуација да победу учинимо убедљивијом, али све у свему можемо бити и те како задовољни данашњом игром и резултатом. Морам рећи да је притисак на екипу у неком претходном периоду био огроман, али су га играчи стоички издржали. Свесни смо да овом победом нисмо урадили ништа спектакуларно и да је још много утакмица пред нама. Предстојећу паузу у првенству искористићемо да подигнемо ниво физичке припремљености и унапредимо неке елементе у самој игри – изјавио је Јоксимовић након утакмице.

Новосађани су после добрих издања у последња два кола у потпуности подбацили на гостовању у срцу Шумадије. Тренер Младости ГАТ Александар Линта био је крајње незадовољан вољним моментом својих играча, који су према његовим речима деловали “тромо и килаво”.

– Од почетка утакмице деловали смо некако тромо, килаво, без праве енергије. Примили смо први гол из прекида, па онда други из пенала, што је усмерило даљи ток утакмице на страну Радничког. Покушали смо да направимо реакцију у наставку утакмице, променили смо чак и систем игре, али је све то било недовољно да се озбиљније угрози гол Радничког. Сигурно да нас је и нешто лошији терен спречавао да развијемо неки наш модел игре, али то свакако не може да буде алиби за једно овако слабо издање. Раднички је данас деловао знатно моћније и брже у односу на нас, енергетски су били на далеко бољем нивоу, и заслужено су победили. Надам се да нас овај пораз неће превише пореметити, а пауза која следи добро ће нам доћи да се мало прегрупишемо и онда кренемо из почетка – сматра некадашњи стратег крагујевачког тима, који је након епизода у Вождовцу и Раднику из Сурдулице почетком августа сео на клупу новосадског суперлигаша.

РАДНИЧКИ 1923 – МЛАДОСТ ГАТ 3:0 (2:0)

Стадион: “Чика Дача”.