Велику победу остварили су наши омладинци у 7. колу Омладинске лиге Србије. Пулени тренера Милоша Симића су на помоћном терену стадиона “Чика Дача” савладали вршњаке из београдског Партизана резултатом 3:2 (1:0) и четвртим тријумфом у сезони доспели су до самог врха табеле.

Први пораз у сезони, претрпљен на гостовању београдском Вождовцу прошлог викенда, није превише уздрмао популарне “ђаволчиће”, који су у дуелу са “црно-белима” пружили одличну партију и уписали три веома важна бода у борби за сам врх табеле.

Тријумф екипе тренера Милоша Симића наговестио је Лазар Милетић у 13. минуту, када је спретним ударцем главом натерао голмана Партизана Виктора Ерића да по први пут вади лопту из своје мреже.

Мада је до истека првих 45 минута сусрета виђено неколико прилика на обе стране терена, резултат се није променио.

У току је био 60. минут утакмице када је брзоноги Ђорђе Јовановић као метак улетео у казнени простор Партизана, где га је одгурнуо Димитрије Аћимовић. Дилеме за судију Ивковића није било, одмах је показао на “белу тачку”, а сигуран егзекутор најстроже казне био је Лука Милојевић – 2:0 за Крагујевчане.

Све дилеме око победника данашње утакмице решене су у 76. минуту. Милојевић је идеално проиграо Јовановића, који је рутински пласирао лопту из Ерићевих леђа за убедљивих 3:0.

“Црно-бели” су головима Немање Трифуновића и Јанка Јевремовића успели само да ублаже пораз у завршници утакмице.

“Ђаволчићи” су се данашњим тријумфом бодовно изједначили са другопласираном Црвеном звездом. Обе екипе сакупиле су по 14 бодова, док водећа Војводина има 16.

Следи двонедељна пауза у првенству, а наши омладинци на терен се враћају 1. октобра, када ће одмерити снаге са екипом ТСЦ-а у Бачкој Тополи.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН 3:2 (1:0)

Помоћни терен Чика Дача.
Гледалаца:
300.
Судија: Марко Ивковић (Лајковац).
Стрелци: Милетић у 13, Милојевић (из једанаестерца) у 60 и Јовановић у 76. минуту за Раднички 1923, а Трифуновић у 78. и Јевремовић у 90+3 минуту за Партизан.
Жути картони: Угреновић, Јовановић (Раднички 1923), Танасијевић (Партизан).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Угреновић, Шурлан (од 88. Огњановић), Букумира, Миличић, Ђорђевић, Јовановић, Маринковић (од 79. Марисављевић), Милетић (од 70. А. Ристић), Милојевић, Петровић (од 72. Половина).

ПАРТИЗАН: Ерић, Ћелић, Танасијевић (од 46. Младеновић), Мирчетић (од 46. Исаиловић), Алексић (од 80. Бебек), Петровић, Трифуновић, Аћимовић, Јевремовић (од 88. Видаковић), Стјепановић, Николић (од 63. Бјелајац).