Судија Рабреновић скројио капу Шумадинцима

Дуел 15. кола Омладинске лиге Србије између београдског Бродарца и крагујевачког Радничког 1923 остаће у сенци прилично неуједначеног судијског критеријума главног арбитра сусрета Николе Рабреновића, који је у самом финишу утакмице досудио споран једанаестерац из кога је домаћин дошао до сва три бода – 2:1 (1:0).

Изабраницима Дејана Јоксимовића нема се шта замерити након данашњег издања на гостовању некадашњем шампиону државе. Борили су се “ђаволчићи”, изгарали на терену током свих деведесет минута, али нису могли против судијске неправде која им је нанета у тренуцима када су имали малтене сигуран бод у џепу.

Но, кренимо редом. Требало је Крагујевчанима доста времена да се снађу на изузетно скученом терену и дођу до жељеног ритма игре.

Домаћин је фактички из прве озбиљније прилике на утакмици профитирао. Играо се 8. минут, када је Џенис Мулић сјајно проиграо усамљеног Табаковића, коме није било тешко да у ситуацији “један на један” матира Давида Спасојевића.

Шумадинци су први ударац ка противничком голу упутили у 15. минуту, када је Лука Милојевић шутирао са дистанце, али није успео озбиљније да угрози голмана Бродарца Милутина Марића.

До одласка на одмор бележимо и прилично амбициозан покушај Уроша Арсенијевића из слободног ударца са скоро тридесет метара, који није донео промену резултата.

Ушли су “ђаволчићи” много одлучније у други део сусрета, али су први у наставку игре запретили домаћи, најпре преко Табаковића, а потом и Миладиновића, али је у оба наврата добро одреаговао Спасојевић.

Покушао је Александар Петровић у 56. минуту да угрози гол Београђана, али је испред њега у последњем моменту интервенисао Лекић. Десетак минута касније и Арсенијевић је шутирао главом, међутим, лопта је завршила преко гола.

Настојања Крагујевчана да дођу до изједначења коначно су уродила плодом у 76. минуту, када је Никола Маринковић лукаво протурио лопту до Лазара Милетића, који је вешто избегао офсајд замку и прецизним ударцем погодио супротан угао гола Бродарца.

Наредни минути игре протекли су у иницијативи домаћина, који је пошто пото желео да врати резултатско преимућство. И тако долазимо до спорног 86. минута, када је дуел Новичића и Табаковића у шеснаестерцу крагујевачког тима судија Рабреновић, чини се, престрого санкционисао најстрожом казном у корист екипе Бродарца. Управо је Табаковић и преузео одговорност код извођења казненог ударца, Спасојевић је имао малтене лопту на руци, али је она на крају ипак одсела у његовој мрежи.

За разлику од ове ситуације, пиштаљка судије Рабреновића није се огласила у 92. минуту, када је у казненом простору Бродарца оборен Петар Шурлан. Уместо најстроже казне за крагујевачки тим, београдски арбитар је свирао контрафаул играчу Радничког 1923.

Последњу прилику на утакмици имао је Џенис Мулић, када је из слободног ударца са скоро тридесет метара шутирао силовито под пречку, али је Спасојевић крајњим напором успео да избаци лопту у корнер.

На половини првенствене трке, “ђаволчићи” заузимају десето место на табели са деветнаест освојених бодова.

Изабранике Дејана Јоксимовића за викенд очекује ново гостовање у Београду, овога пута екипи Вождовца.

БРОДАРАЦ – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (1:0)

БЕОГРАД
Стадион
: ФК Бродарац.
Судија: Никола Рабреновић (Београд).
Стрелци: Табаковић у 8. и 87. минуту из једанаестерца за Бродарац, а Милетић у 76. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Милошевић, Мулић (Бродарац), Павловић, Новичић, Милојевић, Маринковић (Раднички 1923).

БРОДАРАЦ: Марић, Мулић (од 75. Станковић), Митровић, Лекић, Пражић, Милошевић, Табаковић 8од 89. Сретеновић), Мулић, К. Зечевић (од 59. Петровић), Миладиновић (од 69. А. Зечевић), Врањеш (од 82. Стајковић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић (од 89. Драмићанин), Д. Ристић, Миличић, Новичић, Лакићевић (од 63. Томовић), Петровић (од 63. Милетић), Арсенијевић, А. Ристић (од 82. Шурлан), Милојевић, Маринковић (од 89. Николић).