Судија Митић погурао Жарково

Све оно што се данас догодило на утакмици 9. кола Прве лиге Србије између ОФК Жаркова и Радничког 1923 може се свести у само једну реч – срамота. По ко зна који пут уместо динамичне игре, умећа играча, дриблинга и голова, публика је била принуђена да гледа једну судијску фарсу, у којој је главну улогу одиграо Милан Митић, делилац (не)правде из Лесковца. На крају је домаћин профитирао и славио са 2:0 (1:0), уз досуђен пенал и два црвена картона играчима крагујевачког тима.

Арбитра са југа Србије симпатизери Радничког још одавно памте по злу. У сезони 2017/18 овај судија је у неколико утакмица директно оштетио Крагујевчане, због чега је и клуб са “Чика Даче” био принуђен да реагује саопштењем.

Данас се сценарио поновио на стадиону у Жаркову, када је Митић својим дискутабилним одлукама у великој мери кумовао поразу нашег тима.

До тог кобног 37. минута Раднички је без сумње био бољи ривал на терену. Никодијевић је у три наврата био у изгледној позицији да затересе мрежу домаћина, који може да захвали голману Кировском што већ после пола сата игре није био у озбиљнијем резултатском дефициту.

Додуше, имао је и наш тим среће када је Аничић из слободног ударца са леве стране погодио стативу.

И онда долазимо до тог кључног детаља у 37. минуту, који је у великој мери утицао на коначан исход данашњег сусрета. Стефан Ковачевић је приликом продора налетео на капитена Радничког Лазара Петровића и пао као покошен надомак казненог простора. А онда је судија Митић ступио на сцену и на опште изненађење Крагујевчана показао на белу тачку, иако се ова спорна ситуација одиграла ван шеснаестерца. При том је и капитена Петровића, који је данас прославио свој 25. рођендан, “частио” црвеним картоном. Домаћин је наравно искористио овај поклон и ударцем Аничића са 11 метара дошао до вођства.

И са играчем мање на терену, наш тим је наставио да прети домаћину. Тако је на старту другог полувремена после центаршута Варјачића још једном запретио Никодијевић, али је Кировски поново био на месту. Уследио је потом и покушај Ћировића, међутим без већих проблема за чувара мреже Жаркова.

У 70. минуту домаћин ни из чега успева да дуплира предност. Богдановски је чини се уз фаул успео да одузме лопту Видовићу на средини терена, а онда је упослио Аничића, који је шутирао са неких 14-15 метара, лопта је том приликом закачила Мијатовића, променила смер и завршила у мрежи Радничког.

Три минута пре краја регуларног дела утакмице, Крагујевчани су остали са девет играча на терену. Максимовић је за само два минута добио два жута картона, па је морао нешто раније у свлачионицу.

На крају остаје горак укус у устима и питање докле ће више овај лесковачки делилац (не)правде саплитати Раднички у Првој лиги Србије.

ОФК ЖАРКОВО – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)

БЕОГРАД
Стадион:
ОФК Жаркова
Гледалаца: 300
Судија: Милан Митић (Лесковац)
Помоћници: Милош Митић (Сврљиг), Божко Божовић (Пирот)
Стрелац: Aничић у 40. (једанаестерац) и 70. минуту за ОФК Жарково
Жути картони: Милошевић, Киковић, Аничић (ОФК Жарково), Здравковић, Илић, Поповић, Максимовић (Раднички 1923)
Црвени картони: Петровић у 37. и Максимовић у 88. минуту (Раднички 1923)

ОФК ЖАРКОВО: Кировски, Милошевић, Голубовић, Ђурић, Шкорић, Илић, Киковић, Чудић, Аничић (од 73. Петровић), Лукић (од 58. Манић), Ковачевић (од 53. Богдановски).

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Мијатовић, Петровић, Тодоровић (од 46. Максимовић), Ковачевић (од 41. Филиповић), Ћировић (од 74. Поповић), Видовић, Варјачић, Здравковић, Илић, Никодијевић.

После девет одиграних кола фудбалери Радничког 1923 заузимају 13. место на табели са 11 освојених бодова.

У 10. колу Крагујевчани ће на свом “Чика Дачи” угостити крушевачки Трајал.