Срећа ипак не прати храбре: Борбени Шумадинци презнојили вицешампиона, али опет остали празних шака

Да срећа, упркос устаљеном веровању, неретко није на страни храбрих, најбоље се видело на вечерашњој утакмици 3. кола Моцарт Бет Суперлиге између ТСЦ-а и крагујевачког Радничког 1923 на величанственој “ТСЦ арени” у Бачкој Тополи. Већ “прежаљени” Крагујевчани јуначки су се испрсили српском вицешампиону, који је више од осамдесет минута безуспешно покушавао да откључа браву шумадијског суперлигаша. И онда, како то обично бива у фудбалу, један моменат непажње изабраника тренера Дејана Јоксимовића у самом финишу утакмице био је довољан да најбољи играч прошлогодишњег издања Моцарт Бет Суперлиге Саша Јовановић демонстрира своју класу и мајсторским поготком донесе екипи ТСЦ-а очекиване бодове – 1:0 (0:0).

Ослабљени неиграњем виспреног крилног нападача Стефана Чоловића, али са повратником Милутином Видосављевићем у стартној постави, “црвени” су се храбро испрсили фаворизованом домаћину, који је победом на данашњој утакмици желео да макар делимично “замаскира” тежак пораз у првој утакмици квалификација за улазак у групну фазу Лиге шампиона против португалске Браге, али и да направи одговарајући “штимунг” пред реванш у уторак на “ТСЦ арени”. На несрећу, поновио се сценарио из дуела са Чукаричким прошлог викенда на “Чика Дачи” у коме су изабраници тренера Дејана Јоксимовића такође били конкурентни током свих деведесет минута игре, али су на крају фудбалско бојиште ипак напустили погнутих глава.

Јоксимовић је за ову утакмицу одлучио да се врати на формацију са три централна дефанзивца, која се доста добро показала у припремним мечевима, али не и на првенственој премијери у Новом Пазару, где су “црвени” поражени од истоименог домаћина са два гола разлике (0:2). У жељи да добије на брзини и пробојности по боковима, шеф струке Крагујевчана је у стартну поставу уврстио младог Ђорђа Јовановића, док је место међу стативама, баш као и против Чукаричког, поново заузео перспективни Милош Младеновић, с обзиром да Стојан Лековић због здравствених тегоба није био у могућности да помогне својим саиграчима на данашњем гостовању.

Од самог старта се видело у ком правцу ће вечерашња утакмица ићи. Домаћин је одмах по поласку са центра успоставио теренску доминацију, не дозвољавајући Крагујевчанима практично да дођу до даха у уводним минутима утакмице. Са друге стране, Шумадинци су, знајући шта их чека, настојали да што пре дотуре лопту тројици најистуренијих играча Видосављевићу, Јовановићу и Чинеди, који су својим брзинским способностима требали да унесу пометњу у одбрану домаћег тима.

Ипак, изабраници тренера Лазетића су од почетка утакмице чврсто држали конце игре у својим рукама и већ у 13. минуту први пут су успели озбиљније да запрете преко Пантовића, чији је ударац главом са ивице петерца успешно осујетио Младеновић.

Уследио је потом покушај Станића са дистанце у 19. минуту, а одмах затим и прва из домена “стопостотних” прилика на данашњој утакмици. Поново се у главној улози нашао Пантовић, али је Младеновић на чудесан начин сачувао своју мрежу у ситуацији у којој су многи већ видели лопту у голу.

Био је то тек први у низу “зицера” који је млади чувар мреже Радничког 1923 “скинуо” на данашњем сусрету. Непуних десет минута након Пантовићеве прилике, Младеновић се нашао “очи у очи” са Сашом Јовановићем, али је и овога пута изашао као крајњи победник. Успео је додуше крилни нападач ТСЦ-а пар минута касније да надмудри младог голмана Радничког 1923, али је његовом поготку претходила офсајд позиција у којој се нашао Цветковић.

Коначно, сам финиш првог дела игре доноси два већа узбуђења пред голом домаћег тима. Најпре је Зорић у 38. минуту добро тукао искоса са леве стране, али је лопта отишла поред гола, да би непосредно пред одлазак на паузу Видосављевић после ефектног соло продора натерао голмана ТСЦ-а Вељка Илића да загреје дланове.

Ове две прилике за Крагујевчане представљале се само кратак интермецо пред нови ударни талас изабраника тренера Жарка Лазетића, који је уследио почетком другог полувремена.

Већ у шестом минуту наставка Пантовић је након серије дриблинга шутирао тик поред стативе, да би потом Миловановић безуспешно покушао да лобује Младеновића. Имао је чувар мреже Радничког 1923 доста среће у 61. минуту када се лопта после снажног ударца Мирчевског одбила до Станића, који из непосредне близине не успева да је пошаље у мрежу.

Након што су се домаћи “истутњали”, дошао је ред и на Шумадинце да припрете. Видосављевић је у 65. минуту “одапео стрелу” са неких двадесетак метара, а Вељко Илић врховима прстију избацио лопту у корнер.

А онда у 72. минуту Килијан Бевис пропушта колосалну прилику да српског вицешампиона казни за све промашаје на вечерашњој утакмици. Сјајно је Видаков главом дао фор француском интернационалцу, који се изненада нашао у ситуацији “један на један” са Илићем, али није успео да га матира.

Овај промашај је Крагујевчанима на наплату дошао у 85. минуту, када је најбољи играч прошлогодишњег првенства Саша Јовановић ударцем малтене из мртвог угла приморао до тог момента неприкосновеног Младеновића на капитулацију.

Тако су уместо првог освојеног бода у новој суперлигашкој сезони, “црвени” морали да се помире са још једним, трећим узастопним поразом, по свему судећи најболнијем, с обзиром на начин на који су изгубили вечерашњу утакмицу.

Времена за туговање нема. Већ наредног викенда на “Чика Дачу” стиже београдски Партизан, што ће свакако представљати још један озбиљан тест за изабранике тренера Дејана Јоксимовића, али и могућност да се стане на пут даљем просипању бодова.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (0:0)