“Ђаволчићи” преокретом до тријумфа на премијери

Права ревија преокрета виђена је у дуелу наших омладинаца и њихових вршњака из екипе Новог Пазара на отварању нове сезоне у Омладинској лиги Србије. На крају је погодак Матије Глушчевића у трећем минуту судијске надокнаде донео “ђаволчићима” прве бодове у новом првенству – 3:2 (1:1).

Утакмицу на помоћном терену стадиона “Чика Дача” обележила су два момка – Милош Ракићевић и Матија Глушчевић. Први је два постигнута поготка заслужио епитет играча утакмице, а други се постарао да сва три бода ипак припадну екипи тренера Душана Николића.

Почетак је био идиличан за “ђаволчиће”, који су већ након непуних петнаестак минута игре успели да “начну” госте из Новог Пазара. Незгодан центаршут Виктора Живадиновића са леве стране бацио је у озбиљне проблеме гостујућег голмана Незировића, што је искористио Милош Ракићевић да донесе почетну предност нашем тиму.

Примљени погодак у раној фази утакмице приморао је госте да промене тактику и заиграју нешто отвореније и агилније. Овај за нијансу офанзивнији приступ исплатио им се већ у 29. минуту, када је Вучинић на центаршут Ракићевића поравнао резултат.

Нису се Пазарци задовољили пуким изједначењем, већ су настојали да искористе моментум и преокрену ток утакмице у своју корист. То им је пошло за ногом у уводним минутима другог полувремена, након што је Филимоновић лепом параболом казнио грешку Живадиновића.

Овакав развој догађаја на терену није поколебао изабранике тренера Душана Николића, који су у 69. минуту успели да врате резултатску равнотежу. И овога пута се у улози стрелца нашао феноменални Милош Ракићевић и то након ефектне соло акције коју је крунисао добро одмереним ударцем.

Ни то није био крај узбуђењима на овој прилично садржајној и динамичној утакмици. Минут пре краја регуларног дела сусрета, Матија Глушчевић се изненада нашао у ситуацији “један на један” са голманом Новог Пазара Незировићем, али није успео да га савлада.

Само три минута касније исти актери поново су се нашли један наспрам другог, с тим што је овога пута млади нападач нашег тима изашао као крајњи победник. Лопта је завршила у мрежи, а три бода на конту “ђаволчића”, које наредног викенда путују у Лучане на мегдан екипи Младости.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 3:2 (1:1)

Помоћни терен стадиона Чика Дача.
Гледалаца:
200.
Судија: Љубиша Борисављевић (Ивањица)
Стрелци: Ракићевић у 14. и 69. и Глушчевић у 90+3. минуту за Раднички 1923, а Вучинић у 29. и Филимоновић у 49. минуту за Нови Пазар. 2:2 Ракићевић у 70, 3:2 Глушчевић у 90+3 минуту.
Жути картони: Коларевић (Раднички 1923), Каришик, Кахровић, Шкријељ, Бесничанин, Угљанин (Нови Пазар).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Ристовић, Пантовић, Коларевић (од 85. Николић), Ракићевић, Димитријевић (од 67. Арсенијевић), Којић (од 74. Петровић), Живадиновић (од 62. Косановић), Чорбић (од 81. Ђоровић), Глушчевић, Танасијевић.

НОВИ ПАЗАР: Мециновић, Хачковић (од 85. Рожајац), Каришик (од 85. Бећировић), Џ. Мулић, Бабачић, Ристовић, Филимоновић, Вучинић (од 74. Шкријељ), Потуровић (од 90. Куртановић), Кахровић, Вуловић (од 58. Бесничанин).