Ристовићев “пројектил” за успешан старт припрема

Фудбалери Радничког 1923 успешно су започели циклус припремних утакмица. “Црвени” су у првој провери, на свом “Чика Дачи”, победили екипу Новог Пазара са минималних 1:0 (0:0). Гол одлуке постигао је Никола Ристовић у 51. минуту, што је уједно и најлепши детаљ ове не баш претерано садржајне утакмице, која је одиграна у тропским условима.

Да ли због велике врућине или због познатог синдрома “тешких ногу”, који се обично јавља код играча по завршетку уводног дела припрема, данашња фудбалска представа на “Чика Дачи” није обиловала узбуђењима, али то не значи да је присутна публика зевала од досаде током деведесет минута игре.

Била је ово утакмица доброг ритма, у којој је шеф струке крагујевачког суперлигаша Владимир Раденковић могао да се на делу увери у квалитет млађих играча, пре свега изданака омладинске школе клуба са “Чика Даче”. Утисак је да су ови голобради момци показали да имају “шлифа” и да им не мањка фудбалског знања, а да ли је то довољно да уђу у озбиљнију конкуренцију за први тим, о томе ће коначан суд дати шеф струке.

Иначе, стратег Крагујевчана на данашњој утакмици није могао да рачуна на капитена Стевана Ковачевића, Уроша Видовића и Ђорђа Максимовића, док су прилику да дебитују у црвеном дресу Радничког 1923 имале новајлије Алекса Дамјанац, Неђељко Ковинић и Урош Благојевић, као и нападач Борисав Бурмаз, који би до краја недеље требао да утаначи све детаље око преласка на “Чика Дачу”.

Прво полувреме протекло је углавном у тактичком надмудривању на средини терена, а утисак је да су Пазарци били за нијансу конкретнији у односу на Шумадинце. Голман Радничког 1923 Огњен Лукић је у пар наврата био на озбиљном испиту, посебно у 20. минуту, када је успео да скине “зицер” Стефану Димићу. Чувар мреже крагујевачког суперлигаша добро је реаговао и након удараца капитена Новог Пазара Аганспахића и Луке Ратковића, који је у 28. минуту пропустио две добре прилике да свом тиму донесе почетну предност.

На другој страни, Крагујевчани су први пут озбиљније запретили тек на истеку првог дела игре, када се Милош Видовић нашао усамљен на пет метара од гола Пазараца, али је шутирао право у гостујућег чувара мреже.

Раднички 1923 је у друго полувреме ушао са потпуно измењеном поставом, а “свежа крв” са клупе врло брзо је прострујала кроз крвоток екипе са стадиона “Чика Дача”. После акције по десној страни коју је започео Миликић, лопта је дошла до млађаног Ристовића, који је добро одмереним ударцем са ивице шеснаестерца, уз помоћ стативе, шаље у противничку мрежу.

Ристовић је уједно био и најрасположенији за игру у редовима крагујевачког тима током другог дела игре и у још пар наврата је покушао да “репризира” ситуацију из 51. минута, када је постигао водећи погодак за свој тим.

Треба рећи да су гости из Новог Пазара били надомак изједначења у 62. минуту, када је најпре опорављени Лазар Раичевић зауставио ударац главом Бојана Балажа, да би након корнера који је уследио статива била савезник Крагујевчана. До краја утакмице није било промене резултата, па су тако “црвени” заслужено уписали своју прву “рецку” у припремном периоду.

Фудбалери Радничког 1923 ће на “Чика Дачи” тренирати до суботе, када се селе за Стару Пазову, где ће обавити завршни део припрема пред почетак такмичења у Линглонг Супер лиги Србије. Планирано је да “црвени” у Старој Пазови одиграју још пет припремних утакмица против респектабилних ривала, док је за 10. јул заказана генерална проба против Металца у Горњем Милановцу.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 1:0 (0:0)