Наша омладинска селекција наставља да ниже успехе на старту нове сезоне у Омладинској лиги Србије. Након победе над Вождовцем и освојеног бода у дуелу са београдским Партизаном, “ђаволчићи” су са свог првог гостовања у новој сезони, екипи новосадске Војводине, успели да се врате са сва три освојена бода и то захваљујући сјајном Андреји Ристићу, који се и на трећој узастопној утакмици уписао међу стрелце – 1:0 (0:0).

Нису ученици Дејана Јоксимовића допустили да их заплаше две стартне победе Новосађана, извојеване у дуелима са ОФК Београдом и Бродарцем. Зрелом, одговорном и пожртвованом игром дечаци из срца Шумадије су прокрчили себи пут до нових бодова и учврстили се у горњем дому првенствене табеле.

Прво полувреме није донело превише узбуђења. Домаћин је први запретио преко Ивановића у 5. минуту, да би на другој страни узвратио Гвозденовић у 22. минуту, када је из слободног ударца са неких 18-19 метара шутирао преко гола. Најближи поготку у првом делу утакмице “ђаволчићи” су били у 44. минуту, када се након доброг центаршута Миливојевића, Маринковић спетљао пред голом новосадског тима.

Ситуација се захуктала у наставку сусрета. Само пар секунди након што је лопта поново кренула са центра, Новосађани су добили прилику да из казненог ударца дођу до вођства, али је ударац Лукијана Абаџије са једанаест метара зауставила статива.

Опасно је било пред голом Крагујевчана и у 50. минуту. Расположени Тедић је центрирао са леве стране, лопта је дошла на другу стативу до Драмићанина, који је срећом по наш тим траљаво шутирао.

Казна за ове промашаје домаћина је сустигла у 62. минуту. Маринковић је извео слободан ударац са десне стране, а Андреја Ристић надвисио своје чуваре и са пет метара лопту главом послао под пречку поред затеченог голмана Војводине Богуновића, који је покушајем параде само улепшао погодак. Био је ово трећи гол младог нападача Радничког 1923 у текућој сезони, који показује да израста у врсног голгетера.

Узалуд су фудбалери Војводине у последњих пола сата сусрета опседали гол Крагујевчана у намери да дођу до изједначујућег поготка. Одбрана Радничког 1923, предвођена голманом Давидом Спасојевићем, стоички је издржала све атаке популарних “лала” и сачувала стечени капитал од једног гола.

“Ђаволчићи” су тако из прва три кола инкасирали седам бодова и позиционирали се на четвртом месту првенствене табеле.

Прилику да наставе утабаном стазом успеха изабраници Дејана Јоксимовића имаће кроз две седмице, када ће у оквиру 4. кола угостити вршњаке из суботичког Спартака.

ВОЈВОДИНА – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:0)