Без победника на “Карађорђу”

Фудбалери Радничког 1923 освојили су бод на гостовању новосадском Пролетеру у утакмици 7. кола Линглонг Супер лиге Србије – 1:1 (0:1). Крагујевчани су након примљеног гола у раној фази утакмице временом успели да консолидују своје редове и стигну до изједначења, а мало им је недостајало да у финишу сусрета дођу и до потпуног преокрета.

Да је пораз од Чукаричког у претходном колу оставио трајније последице на изабранике Владимира Раденковића најбоље се осетило у уводним минутима сусрета са Пролетером. Уместо очекиване позитивне реакције играча крагујевачког тима, домаћин је био тај који је диктирао ритам у првих десетак минута утакмице, а овај период почетне иницијативе успео је да крунише у 14. минуту, када је након корнера који је извео Даноски, Душан Јоковић захватио лопту главом, која се од стативе одбила у гол Крагујевчана.

Шумадинци су први пут озбиљније запретили у 24. минуту, и то преко капитена Стевана Ковачевића, који је лукаво изведеним слободним ударцем са двадесетак метара покушао да изненади чувара мреже Пролетера Николу Петрића.

Доста среће имали су Крагујевчани у 35. минуту после ударца Митровића са седам-осам метара, када је лопта прохујала поред стативе.

Уочи одласка на паузу Варјачић је упутио употребљив центаршут са десне стране, лопта је прелетела Бурмаза и одбила се до Мирића, који шутира право у Петрића.

Покушао је искусни Мирић у два наврата почетком другог полувремена да угрози гол Новосађана. Први пут се нашао у недозвољеној позицији, а други пут је голман Пролетера Петрић изашао као победник.

Ортиз је у 60. минуту успео да затресе мрежу Шумадинаца, али је овај погодак младог Колумбијца поништен због офсајда.

Потом се у прилици пред голом Радничког 1923 нашао и резервиста Живојиновић, кога је успешно изблокирао Стефан Филиповић.

Крагујевчани су до изједначења стигли у 68. минуту. После центаршута Варјачића и карамбола у шеснаестерцу Новосађана, лопта је пала на ногу Марку Мирићу, који је лепом параболом шаље у мрежу поред немоћног Петрића.

Изједначујући погодак стимулисао је изабранике Владимира Раденковића да још жустрије крену ка голу домаћина.

Сјајни Мирић се у 74. минуту мајсторски ослободио двојице противничких играча, а затим безуспешно покушао да пронађе Бурмаза, који није успео да прихвати лопту.

Уследила је потом прилика на другој страни у којој се нашао Стојановић, али су га Благојевић и Дамјанац заједничким снагама спречили да упути завршни ударац.

Сам финиш сусрета донео је доста узбуђења. Најпре је Ковачевић у 86. минуту добро центрирао из прекида, лопта је прелетела Филиповића и изненадила на другој стативи Драгутиновића, који није успео да је “ћушне” у мрежу.

Потом је на другој страни Којић шутирао са дистанце, лопту је на путу ка голу закачио Ћировић, али Радош није дозволио да га овај рикошет непријатно изненади.

Поскочили су сви са клупе у Радничког 1923 у 89. минуту, када је након сјајне асистенције капитена Ковачевића, Марко Мирић по други пут надмудрио Петрића, али је заставица помоћног судије била високо подигнута.

Није то био крај узбуђењима пред голом Пролетера. Већ је увелико отпочела судијска надокнада времена када је Варјачић извео прекид са десне стране, Благојевић је лепо спустио лопту главом до Драгутиновића, који је шутирао из окрета, али је лопту коју су сви већ видели у голу неко од играча новосадског тима скренуо у корнер, чиме је пропала последња прилика за промену резултата.

Шумадинци на прву првенствену паузу одлазе као десетопласирана екипа на суперлигашкој табели, са учинком од осам освојених бодова.

Наредни такмичарски изазов “црвене” очекује 11. септембра, када ће на свом “Чика Дачи” изаћи на мегдан лидеру на табели, екипи београдског Партизана.

ПРОЛЕТЕР – РАДНИЧКИ 1923  1:1 (1:0)

НОВИ САД
“Карађорђе”.
Гледалаца: 500.
Андрија Стојановић (Београд).
Помоћници: Милош Мишкељин (Београд), Иван Крстић (Јаково).
Стрелци: Јоковић у 14. минуту за Пролетер, а Мирић у 68. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Јоковић, Милошевић, Даноски, Башановић (Пролетер), Брновић, Мирић (Раднички 1923).

ПРОЛЕТЕР: Петрић, Јанковић, Јоковић, Башановић, Милошевић, Митровић, Вукасовић (од 83. Којић), Јовановић, Михајловић (од 59. Живојиновић), Даноски (од 67. Стојановић), Ортиз (од 83. Младеновић).

РАДНИЧКИ 1923: Радош, Варјачић, Благојевић, Филиповић, Дамјанац, М. Видовић, Брновић (од 60. Трифуновић), Арсенијевић (од 60. Ћировић), Ковачевић (од 90. У. Видовић), Мирић, Бурмаз (од 83. Драгутиновић).