Резервисти режирали тријумф омладинаца у Новом Саду

Наши омладинци успешно су пребродили гостовање екипи Новог Сада 1921 у оквиру 35. кола Омладинске лиге Србије. “Ђаволчићи” су славили са 3:1 (0:0) и то захваљујући головима играча који су шансу добили у другом полувремену.

Крагујевчани су диктирали ритам утакмице од првог минута и имали више лопту у свом поседу, док су домаћи углавном покушавали да дугим лоптама на високог Јањића дођу до прилике за гол.

Прву добру акцију “ђаволчићи” су спровели у 10. минуту, када је након кратке комбинације Симовића и Миливојевића, “деветка” Крагујевчана шутирала преко гола.

У 22. минуту Панков је шутирао снажно и непрецизно са дистанце, док је на другој страни Дукић из прекида покушао да погоди супротан угао гола Новосађана, али без успеха.

Најбољу прилику да дођу до почетне предности у првих 45 минута пулени тренера Горана Ћурчића пропустили су у 43. минуту, када је Милојевић покушао да упосли Јовановића, који није успео да дође до лопте.

После прилично оскудног првог дела сусрета, друго полувреме отвара сјајан погодак Матеје Дукића из слободног ударца у 48. минуту, који је Крагујевчанима обезбедио прижељкивано вођство.

Радост “ђаволчића” трајала је свега шест минута, с обзиром да је Јањић у 54. минуту направио слалом кроз индолентну одбрану крагујевачког тима и послао лопту иза леђа Василија Жунића, који се том приликом и теже повредио, па га је пар минута касније међу стативама заменио Давид Спасојевић.

Још један добар напад наше екипе виђен је у 61. минуту. Дукић је центрирао на другу стативу ка Јовановићу, који је покушао лопту главом да врати Арсенијевићу, али није успео у тој својој намери.

Одлучио је тада Горан Ћурчић да у игру уведе два брза и продорна играча, Александра Ђорђевића и Александра Петровића, који су му се за указано поверење одужили головима.

Управо се Ђорђевић непосредно по уласку у игру нашао у шанси пред голом Новосађана након продора данас веома запаженог Јовановића по десној страни, али је остао “кратак”.

Велику прилику да Крагујевчане поново доведе у вођство пропустио је Симовић у 76. минуту, када је после центаршута Петровића са пет метара шутирао право у Завиша.

Ипак, само три минута касније мрежа Новосађана се поново затресла. Ђорђевић је центрирао са леве стране, а Петровић у паду главом скренуо лопту у мрежу за ново вођство нашег тима – 2:1.

У 86. минуту Арсенијевић пропушта прилику да материјализује сјајну акцију у којој су учествовали Ђорђевић и Петровић, да би само пар секунди касније управо Ђорђевић прецизним приземним ударцем са 18 метара ставио тачку на овај сусрет.

“Ђаволчићи” су овом победом, другом у низу, подигли себи изгледе у борби за опстанак уочи последња три кола.

Наредног викенда ће ученици Горана Ћурчића угостити екипу београдског Интернационала, којој тренутно “гори под ногама”.

РФК НОВИ САД 1921 – РАДНИЧКИ 1923 1:3 (0:0)

НОВИ САД
РФК Нови Сад.
Играно без присуства публике.
Предраг Јањуш (Панчево).
Стрелци: Јањић у 54. минуту за РФК Нови Сад 1921, а Дукић у 48, Петровић у 79. и Ђорђевић у 87. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Панков, Петровић (РФК Нови Сад 1921).

РФК НОВИ САД 1921: Завиш, Вулић (од 84. Костић), Врањеш, Зекић, Панић, Кулпинац (од 64. Полић), Стојак, Јањић, Панков, Петровић, Новаковић (од 55. Боровница).

РАДНИЧКИ 1923: Жунић (од 57. Спасојевић), Новичић, Дукић, Гвозденовић, Лакићевић, Максимовић, Јовановић (од 74. Петровић), Арсенијевић (од 87. Миловановић), Симовић (од 85. Драмићанин), Милојевић, Миливојевић (од 68. Ђорђевић).