Раднички 1923 и Спартак поделили бодове после резултатског ролеркостера на “Чика Дачи”

Неповољни временски услови нису спречили фудбалере Радничког 1923 и суботичког Спартака да крагујевачкој публици приуште једну прилично занимљиву, динамичну и садржајну фудбалску представу, у којој је виђено чак четири поготка. На крају подела бодова, која можда не одговара превише ни једном ни другом тиму, али која је, у крајњој мери, можда и најреалнији исход данашње утакмице на стадиону “Чика Дача” – 2:2 (1:1).

Лепа слика виђена је данас на трибинама стадиона “Чика Дача”. На источној трибини крагујевачки основци, којима су пред почетак утакмице подељене мајице и качкети са симболима крагујевачког клуба који у овој години обележава век свог постојања; на југу највернији навијачи Радничког 1923 “Црвени ђаволи”, чија песма је одјекивала стадионом у Великом парку од првог до последњег минута утакмице, а на западу сасвим пристојан број гледалаца, с обзиром на крајње неповољне временске услове.

А онда, као шлаг на торту, излазак фудбалера Радничког 1923 на терен у реплици првобитних дресова из године оснивања клуба, што је изазвало велико одушевљење међу присутном публиком. Остаје једино жал што “црвени” ову сјајну, да не кажемо свечарску атмосферу, нису крунисали освајањем сва три бода, чиме би практично искорачили у предворје плеј-офа.

Изгледа да је играчима обе екипе било потребно одређено време да достигну одговарајућу радну температуру, тако да у првих двадесетак минута утакмице није виђено превише обећавајућих ситуација пред оба гола, осим ако изузмемо млак ударац капитена Радничког 1923 Милоша Видовића после корнера у 9. минуту.

“Црвени” су практично из прве озбиљније акције на утакмици успели да профитирају. Играо се 20. минут када је Милуновић упутио центаршут са десне стране, Ђурић је лопту са друге стативе главом вратио на ивицу петерца где се нашао Стефан Чоловић, који успева да је проследи у мрежу за почетно вођство Крагујевчана.

Тргли су се мало Суботичани након примљеног гола, заиграли нешто одважније, а мало им је недостајало да у 32. минуту дођу до изједначења, када је после ударца главом Јапанце Шимуре лопта погодила оквир гола домаћег тима.

Три минута касније Лука Милуновић успева да затресе мрежу Суботичана, али је погодак бившег интернационалца поништен због офсајда.

Да гости из Суботице на одмор не оду са резултатским заостатком побринуо се Петар Станић, који је врло прецизним приземним ударцем са удаљености од неких двадесетак метара послао лопту у доњи десни угао Младеновићевог гола.

Могли су Суботичани већ у првом минуту наставка утакмице до преокрета, али је Милош Младеновић искористио неодлучност Шимуре у ситуацији “један на један” да отклони опасност пред својим голом.

Ипак, голману Радничког 1923 није било спаса у 54. минуту, када је капитен Спартака Никола Срећковић на центаршут Луке Бијеловића донео вођство гостујућем тиму.

Били су Суботичани близу постизања и трећег гола у 72. минуту, али Шимура ни овога пута није успео да надмудри добро постављеног Младеновића.

Велика шанса у којој се нашао Лука Зорић после одличног проигравања од стране Милутина Видосављевића у 76. минуту представљала је увод у резултатско поравнање које је уследило минут касније, када је Нигеријац Жофри Чинеду, који је почетком другог полувремена ушао у игру уместо повређеног Луке Милуновића, искористио своју висину да након одлично изведеног корнера од стране Стефана Чоловића лопту главом смести у мрежу суботичког тима.

Управо је Стефан Чоловић у судијској надокнади времена имао лепу прилику да израсте у апсолутног хероја утакмице, али је голман Спартака Мишо Дубљевић спречио вихорног офанзивца Радничког 1923 да донесе сва три бода крагујевачком тиму.

Крагујевчани су овим ремијем пропустили лепу прилику да направе озбиљнију бодовну дистанцу у односу на свог главног конкурента у борби за плеј-оф, лазаревачку Колубару, која је јуче на свом терену поражена од крушевачког Напретка са 1:0.

“Црвени” и даље држе кључеве плеј-офа у својим рукама, с обзиром да се два кола пре краја регуларног дела сезоне налазе на осмом месту првенствене табеле, са бодом предности у односу на Лазаревчане, па би им победа у наредном колу против имењака из Ниша на “Чика Дачи”, уз пораз или реми Колубаре на гостовању екипи Младости ГАТ у Новом Саду, гарантовала пласман међу осам најбољих екипа на табели.

РАДНИЧКИ 1923 – СПАРТАК ЖК 2:2 (1:1)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 2 000.
Судија: Марко Ивковић (Лајковац).
Помоћници: Милан Пашајлић (Рашка), Милорад Јовановић (Љиг).
Стрелци: Чоловић у 20. и Чинеду у 77. минуту за Раднички 1923, а Станић у 38. и Срећковић у 54. минуту за Спартак ЖК.
Жути картони: М. Видовић, Поњевић, Евандро (Раднички 1923), Тошески, Бијеловић, Танасин (Спартак ЖК).

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Поњевић, Пецељ, Ивановић, Миличић М. Видовић, Крајишник (од 63. Зорић), Чоловић, Видосављевић, Ђурић (од 63. Евандро), Милуновић (од 46. Чинеду (од 90. Максимовић)). Тренер: Дејан Јоксимовић.

СПАРТАК ЖК: Дубљанић, Танасин, Бурековић (од 66. Виторовић), Остојић, Бугарин (од 46. Богићевић), Шимура, Тошески (од 69. Тодороски), Станић (од 78. Тумбасевић), Бијеловић, Срећковић, Рошевић (од 66. Адо). Тренер: Милан Милановић.