Низ од три узастопне утакмице без пораза наши омладинци прекинули су на гостовању београдском Чукаричком у 26. колу Омладинске лиге Србије. Београђани су славили са 3:0 (2:0) и тако за тренутак успорили настојања “ђаволчића” да се домогну безбедне зоне на табели.

Домаћин је већи део посла завршио у финишу првог полувремена, када је за свега три минута дошао до предности од два гола.

Најпре је Спасојевић у 39. минуту искористио добар центаршут Аџића са десне стране, надвисио одбрану Радничког 1923 и прецизним ударцем главом са пет метара обезбедио екипи Чукаричког почетно вођство.

Три минута касније Београђани дуплирају предност. Роган је упутио центаршут на ивицу петерца ка Спасојевићу, који овога пута погађа пречку, али је на одбијену лопту натрчао Брауновић и главом је сместио у мрежу за 2:0.

Идеалну прилику да смање резултатски заостатак Крагујевчани су пропустили у 60. минуту, када се након употребљивог центаршута Милоша Миливојевића, Петар Симовић нашао усамљен на пет метара од гола Чукаричког, али није успео да захвати лопту на најбољи начин. Пет минута касније, поново се Симовић нашао у прилици, али је из срца шеснаестерца шутирао право у чувара мреже Чукаричког Лазара Каличанина.

Све дилеме око победника отклоњене су у 71. минуту, када је Брауновић искористио одличну асистенцију Ајдара и својим другим поготком на утакмици одвео екипу Чукаричког на недостижних 3:0.

Могли су “ђаволчићи” у финишу утакмице макар до почасног поготка, али Арсенијевић и Ђорђевић нису имали довољно среће, с обзиром да је лопта након њихових удараца завршавала на стативи.

Наши омладинци су остали на петнаестој позицији првенствене табеле са 26 освојених бодова, а прилику да сперу горак укус након првог пролећног неуспеха имаће наредног викенда против имењака из Ниша.

ЧУКАРИЧКИ – РАДНИЧКИ 1923 3:0 (2:0)