Настављена неславна традиција на стадиону крај Нишаве

Фудбалери Радничког 1923 доживели су свој други пораз у Првој лиги Србије ове сезоне, и то на традиционално неугодном гостовању свом имењаку у Пироту – 0:1 (0:0). Одлучио је детаљ из 65. минута, када је лопта несрећно погодила Варјачића у раме и одбила се у мрежу Крагујевчана.

Ни на трећем узастопном гостовању на стадиону “Драган Николић” крај Нишаве “црвени” нису успели да избегну пораз. Иако су у ову утакмицу ушли са ореолом фаворита и пуни самопоуздања након добрих резултата у последња три кола, Шумадинци су се на крају ипак оклизнули на пиротском ћилиму и окончали серију од десет узастопних утакмица без пораза.

Раднички 1923 је и на овој утакмици био тим који је диктирао темпо игре и имао већи посед лопте, али су Пироћанци били ти који су стварали шансе. Ушли су домаћи у овај меч жељни доказивања у сусрету са лидером на табели, али и бодова који би их приближили сигурној зони. На крају су имали разлога за славље, пошто су уз Лозницу постали једини тим у лиги који је успео да “узме меру” неприкосновеним Крагујевчанима.

“Црвени” су у Пирот отпутовали без два важна играча, Марка Мирића и Николе Рађена, који су се повредили на претходној утакмици против београдског ИМТ-а. Њихова места у стартној постави крагујевачког прволигаша заузели су Лазар Петровић и Слађан Никодијевић, а од првог минута је заиграо и млади Никола Ристовић, придошлица у зимском прелазном року, који је до сада углавном добијао шансу са клупе.

Прво полувреме није донело превише изгледних прилика за гол.

Вићентијевић се на самом почетку утакмице нашао у доброј позицији на неких десетак метара од гола Пироћанаца искоса са леве стране, али је његов ударац “прозвиждао” изнад пречке.

На другој страни покушао је Алекса Костић Милутиновић ударцем са дистанце, али је то био лак плен за младог Лукића.

Уследила је добра акција “црвених”. Ристовић је покушао да проигра Вићентијевића, који је елегантно пропустио лопту до Ћировића, испред кога је добро интервенисао Костић Милутиновић.

Непредвидиви Владимир Ћировић покушао је у 32. минуту да лобује голмана пиротског Радничког Ивана Докића, али је лопта атерирала на горњем делу мреже.

Била је то уједно и последња занимљива ситуација у првом полувремену, које је окончано без голова.

Почетак другог полувремена доноси две опасне ситуације пред голом крагујевачког прволигаша.

Најпре је у 58. минуту вихорни Алекса Костић Милутиновић упутио оштру повратну лопту на ивицу петерца, али срећом по Крагујевчане тамо није било никог од фудбалера у белим дресовима. На крају је покушао Никола Милошевић ударцем са неких двадесетак метара, али није био прецизан.

Два минута касније Влаовић је шутирао главом у паду са неких 7-8 метара, али је Лукић бравурозном парадом скренуо лопту у корнер. Била је то уједно и најбоља шанса за Пироћанце на читавој утакмици.

И тако долазимо до тог кобног 65. минута, који је, како се испоставило, одлучио победника утакмице на стадиону “Драган Николић”. Након ударца из угла, Толић је вратио лопту у петерац Крагујевчана, она је закачила Варјачића, променила смер и завршила у мрежи.

Испоставило се да је лидер Прве лиге Србије на овај начин сам себи исписао коначну пресуду, што наравно не умањује сав труд домаће екипе, која је била далеко конкретнија током свих деведесет минута игре.

Дао је шеф струке Крагујевчана Александар Линта све карте на напад у завршници утакмице, али је пут до гола пиротске екипе остао у магли.

Последњу већу прилику на овом сусрету имао је Кукољ, који је у контри “ишпринтао” неких четрдесетак метара, али је потом упутио лош завршни ударац.

На другој страни, покушао је Линтин “џокер” Немања Томић ударцем са двадесетак метара по средини гола, али је Докић био добро постављен.

Остало је тако 1:0 за Пироћанце, који су уписали своју седму победу у сезони, док су са друге стране Крагујевчани остали на коти од 54 освојена бода, седам више од другопласираног Кабела, са којим ће одмерити снаге у дербију 25. кола Прве лиге Србије, који је заказан за суботу од 16 часова на стадиону “Чика Дача”.

РАДНИЧКИ (П) – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (0:0)