“Црвени” у Пироту јуре први пролећни покер победа

Крагујевачки прволигаш је у серији од три узастопне победе, коју жели да продужи тријумфом на гостовању пиротском имењаку, у утакмици 24. кола Прве лиге Србије, заказаној за понедељак, 29. март, од 16 часова на стадиону “Драган Николић” у Пироту.

Одлика великих екипа је да су у стању да побеђују чак и онда када им све не иде као “по лоју”. Управо је ову карактеристику показао лидер Прве лиге Србије, крагујевачки Раднички 1923, у дуелу са београдским ИМТ-ом на “Чика Дачи”.

Један дефанзивни пропуст на старту другог полувремена скупо је коштао изабранике тренера Александра Линте и приморао их да се дају у трку са временом, како би што пре надокнадили гол заостатка. Мучили су се Крагујевчани да пронађу пут до противничке мреже, безуспешно атаковали све до 76. минута, када је одбрана београдског тима на тренутак спустила гард, што је искористио резервиста Зукановић да избори једанаестерац, који је потом Варјачић претворио у изједначење.

Овај погодак је можда на тренутак умирио “црвене”, али далеко од тога да је задовољио њихове апетите. Глад за победом водила је Шумадинце до преокрета у судијској надокнади времена, за који се побринуо фудбалски чаробњак Немања Томић. Иако ван тренажног и такмичарског ритма, с обзиром да се тек недавно опоравио од повреде мишића која га је одвојила од терена скоро месец дана, искусни везиста је у 80. минуту ушао у игру као један од последњих адута тренера Александра Линте и за свега десетак минута успео да режира резултатски преокрет. Прво је успешно реализовао још један једанаестерац у корист Крагујевчана, да би само пар минута касније ефектним поготком из слободног ударца потписао победу свог тима.

– Једна јако добра и интересантна утакмица. ИМТ је показао да је можда и најбоља екипа која је гостовала на “Чика Дачи” у досадашњем делу сезоне. Успели смо да се вратимо након примљеног гола на почетку другог полувремена и да преокренемо резултат у своју корист, што је за сваки респект и показује менталну чврстину наше екипе, која никада не губи наду у повољан резултат – сумирао је утиске јунак победе над ИМТ-ом, који и поред два постигнута гола није желео да себе ставља у први план:

– Апсолутно је небитно ко је постигао голове. Овога пута сам то био ја, други пут ће то бити неко други, али је у глобалу најважније да побеђујемо и да корак по корак идемо ка Супер лиги – скроман је Томић.

Након што се еуфорија после још једне уписане првенствене “рецке” стишала, на ред је дошла припрема за “вруће” гостовање у Пироту, где је крагујевачки прволигаш претходних сезона пролазио као “бос по трњу”. Наиме, са последња два гостовања на стадиону “Драган Николић” крај Нишаве, “црвени” су се враћали погнутих глава, па ће у понедељак имати нови покушај да прекину ову неславну традицију.

Пиротски Раднички је екипа која се налази у доњем делу табеле и тежи ка изласку из опасне зоне. Екипа тренера Никола Пуаче је у првих шест пролећних кола само једном осетила чари тријумфа, и то у сусрету са имењаком из Сремске Митровице (1:0). Ипак, да нису екипа за потцењивање, пиротски “бели” су показали на гостовањима краљевачкој Слоги, београдском Графичару и новосадском Кабелу, одакле су успели да се врате непоражени, док су их од бода у Врању против Динама делиле буквално секунде.

Поред тога што нису миљенци спортске среће, Пироћанци ове сезоне имају доста проблема и са повредама. Тако су у финишу јесењег дела сезоне остали без свог најбољег играча и првог стрелца Страхиње Петровића, који се полако опоравља после операције препона, а на утакмици са Графичарем повредио се и његов наследник на листи стрелаца у пиротском тиму Марко Ђорђијевски, који је паузирао последња три кола.

Оно што свакако иде у прилог Крагујевчанима пред ово гостовање, јесте податак да пиротски прволигаш има једну од најслабијих одбрана у лиги, са 35 примљених голова у досадашњем делу такмичења.

Очекује нас тешко гостовање екипи Радничког из Пирота, која се ове сезоне бори за опстанак. Ми немамо намеру да одустанемо од нашег начина игре, одлазимо на ово гостовање по сва три бода и верујем да ћемо до њих и доћи – уверен је Томић.

Попут ИМТ-а, и Пироћанци су прилично намучили Крагујевчане у јесењем дуелу на “Чика Дачи”. Тада је до изражаја дошао индивидуални квалитет још једног фудбалског мађионичара Марка Мирића, који је са два своја поготка донео “црвенима” преокрет и сва три бода у овом сусрету (2:1).

– Свесни смо да неће бити лако доћи до сва три бода на гостовању у Пироту. Екипа Радничког има одређени квалитет, који је уосталом демонстрирала и у првој утакмици против нас ове сезоне. Оно што ја тражим од својих играча, то је пре свега да пруже добру игру, из које ће неминовно проистећи и позитиван резултат – сматра стратег Шумадинаца Александар Линта.