Празне пушке у дербију кола

Дерби утакмица 25. кола Прве лиге Србије између крагујевачког Радничког 1923 и новосадског Кабела окончана је без голова – 0:0, што је, када се све сабере, можда и најреалнији исход данашње не баш претерано садржајне и занимљиве фудбалске битке на стадиону “Чика Дача”.

Да ли услед изузетно лоших временских услова или пак због важности саме утакмице која је у извесној мери “везала” ноге играчима оба тима, дуел између Крагујевчана и Новосађана заслужио је тек прелазну оцену, и то само због нешто занимљивијих последњих десетак минута сусрета. Током већег дела утакмице водила се рововска битка, уз чини се превише тактизирања, а премало праве игре, док би се неке изгледније прилике за гол могле набројати на прсте једне руке.

Гости из Новог Сада дошли су у Крагујевац решени да наставе успешну традицију у дуелима са крагујевачким прволигашем, али и да по сваку цену избегну пораз, с обзиром да им за вратом дише “захуктала” лазаревачка Колубара.

Што се Крагујевчана тиче, за њих је ова утакмица представљала лепу прилику да стекну двоцифрену бодовну предност у односу на Новосађане, чиме би практично искорачили у предворје Супер лиге.

Сам почетак утакмице је обећавао. Екипа Кабела је у овај дуел ушла прилично одлучно и бескомпромисно, што је наговештавало једну отворенију утакмицу доброг ритма.

Створили су Новосађани у уводним минутима сусрета неколико полуприлика пред голом Крагујевчана. Млади Богдановић је у пар наврата успевао да умакне пажњи својих чувара, али без озбиљније опасности по гол Радничког 1923, а вреди поменути и два солидна покушаја Секулића са дистанце. Први пут је искусни фудбалер средине терена шутирао поред гола, док је приликом другог ударца на гол Крагујевчана лопта погодила његовог саиграча из екипе Предрага Говедарицу.

Како је време одмицало, тако су “црвени” све више преузимали теренску иницијативу и наметали свој ритам игре, али нису успевали да створе било какву иоле опаснију прилику пред противничким голом. Бележимо само ситуацију из 29. минута, када се борбени Варјачић клизећим стартом изборио за лопту на десној страни терена, а затим центрирао ка Зукановићу, који је слабо шутирао главом.

Био је то уједно и последњи детаљ вредан пажње у прилично сиромашном првом полувремену, које је окончано без правих прилика и голова.

Ништа се драстичније није променило ни на почетку другог дела утакмице. Поново је епицентар свих дешавања на терену био простор између два шеснаестерца, тако да неких повољнијих шанси за промену резултата није било ни у назнакама.

Монoтонију је коначно прекинуо ударац Караћа са дистанце у 73. минуту, који је покушао да искористи клизав терен како би преварио голмана Радничког 1923 Огњена Лукића, али се млади чувар мреже није дао изненадити и без већих проблема је укротио лопту.

Пробудили су се потом и Крагујевчани. Томић је у 76. минуту упутио оштру лопту у средиште казненог простора Новосађана, голман Кабела Владан Елесин је “запливао” кроз ваздух, али у непосредној близини није било играча у црвеним дресовима који би евентуално казнили ову несмотреност противничког чувара мреже.

Покушао је потом и капитен Ковачевић главом после корнера, да би у 81. минуту Милош Видовић пропустио лепу прилику да се прослави и доведе свој тим у вођство, пошто је са неких пет метара пребацио противнички гол.

Ипак, најбољу шансу да дође до поготка на овој утакмици лидер Прве лиге Србије имао је у самом финишу утакмице, тачније у 89. минуту. Стеван Ковачевић је из слободног удараца са неких двадесетак метара полудесно гађао директно у рашље противничког гола, али се голман Кабела Елесин извио колико је дуг и пантерском интервенцијом спречио да лопта заврши у његовој мрежи.

Након овог ремија, бодовна дистанца између Радничког 1923 и Кабела остала је непромењена, те и даље износи седам бодова у корист Крагујевчана.

Пред ученицима тренера Александра Линте су два узастопна гостовања. “Црвени” ће најпре у среду пут Врања, на ноге екипи Динама која се грчевито бори за опстанак, док их наредног викенда очекује гостовање тренутно петопласираној екипи на табели Прве лиге Србије, ОФК Жаркову.

РАДНИЧКИ 1923 – КАБЕЛ 0:0