Омладинци “окренули” Нишлије и искорачили у безбедну зону

Изузетно важан тријумф извојевали су наши омладинци у дуелу са имењаком из Ниша – 3:1 (1:1). Иако су Нишлије прве дошле до вођства у раној фази утакмице, ученици Дејана Јоксимовића су бољом игром у другом полувремену успели да преокрену резултат у своју корист и дођу до победе која им широко отвара врата опстанка у Омладинској лиги Србије.

Киша која је током читавог преподнева падала у Крагујевцу отежавала је услове за игру на помоћном терену стадиона “Чика Дача”, тако да су играчи обе екипе имали доста проблема да исконтролишу лопту на клизавој подлози.

Крагујевчани су у ову утакмицу ушли под благим резултатским императивом, с обзиром да су им након пораза од Чукаричког у прошлом колу бодови на овом сусрету били преко потребни, како би одржали прикључак са екипама које се налазе у зони опстанка.

Гости су се боље снашли на самом почетку утакмице и већ у 14. минуту дошли до почетне предности. Спасић је упутио дугу лопту пред гол Радничког 1923, тамо је одбрана крагујевачког тима нешто слабије интервенисала, што је искористио спретни Црвенковић и довео Нишлије у вођство.

Овај резултат био је на снази све до 43. минута, када су “ђаволчићи” успели да поравнају резултат. Арсенијевић је шутирао са преко двадесет метара, лопта је на путу ка голу закачила Стојковића, променила правац и преварила гостујућег чувара мреже Стефана Илића.

Изједначујући погодак дао је крила Крагујевчанима и улио им наду да могу до преокрета. Тако је од самог почетка другог полувремена гол нишког тима био под константном опсадом момака у црвеним дресовима, који су, како је време пролазило, све учесталије и озбиљније претили.

Тако се у 48. минуту, после доброг центаршута Ђорђевића са леве стране, Петар Симовић нашао у доброј позицији за постизање поготка, али је његов ударац главом са пет метара успео да заустави голман Нишлија Илић.

Два минута касније поново је Симовић запретио, овога пута атрактивно “маказицама”, али је лопта завршила изнад гола.

Бележимо потом ударац Ђорђевића у 55. минуту са ивице шеснаестерца, који је завршио поред гола, а затим и још један покушај расположеног Симовића са дистанце.

У 61. минуту Нишлије остају са играчем мање на терену, након што је Јовановић као последњи играч одбране оборио Миливојевића и зарадио директно искључење. То је у извесној мери олакшало посао Крагујевчанима да стигну до жељеног преокрета у наставку утакмице.

И са десеторицом играча на терену, гости из Ниша нису се предавали и чак су озбиљно запретили у пар наврата. Најпре у 65. минуту, када је Жунић ефектном парадом зауставио одличан ударац Ранђеловићa, а одмах затим и након ударца из угла, када је Душанић надвисио одбрану Крагујевчана, али није био прецизан.

Моменат на који су “ђаволчићи” чекали још од оног изједначујућег поготка у финишу првог полувремена коначно се догодио у 68. минуту утакмице. Арсенијевић је упутио повратну лопту у гостујући петерац, а Петар Симовић се нашао на правом месту и донео домаћину толико жељени преокрет.

Имао је Симовић прилику да се поново прослави у 74. минуту, када је за тренутак умакао пажњи својих чувара, али није успео да савлада последњу препреку у виду чувара мреже нишког тима Стефана Илића, који је покупио лопту испред “деветке” Крагујевчана.

У 78. минуту бележимо још једну бравурозну интервенцију Василија Жунића након праве “бомбе” Пауновића са дистанце, да би се три минута касније на другој страни Ђорђевић нашао у ситуацији “један на један” са гостујућим чуваром мреже, али је успео само да пребаци гол.

Све дилеме око победника овог сусрета разрешене су у 86. минуту, када је након школски изведене контре момака у црвеним дресовима Ђорђевић “спојио са голом” Гвозденовића, који није имао тежак посао да са ивице петерца пошаље лопту у мрежу за коначних 3:1.

Крагујевчани су овом победом коначно успели да “испливају” изнад линије опстанка и домогну се четрнаесте позиције на табели са 29 освојених бодова.

“Ђаволчиће” сада очекују два узастопна гостовања, најпре новобеоградском Радничком, а потом и екипи Војводине.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (НИШ) 3:1 (1:1)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Играно без присуства публике.

Судија: Станко Остраћанин (Краљево).
Стрелци: Арсенијевић у 43, Симовић у 68. и Гвозденовић у 86. минуту за Раднички 1923, а Црвенковић у 14. минуту за Раднички (Ниш).
Жути картони: Миливојевић, Ђорђевић (Раднички 1923).
Црвени картон: Јовановић (Раднички Ниш) у 61. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Лакићевић, Гвозденовић, М. Радосављевић, Максимовић, Миливојевић (од 73. Петровић), Арсенијевић (од 87. Н. Радосављевић), Симовић (од 84. Јовановић), Милојевић (од 89. Новичић), Ђорђевић (од 89. Миловановић).

РАДНИЧКИ (НИШ): Илић, Марковић, Здравковић, Стојковић, Јовановић, Ранђелов, Митровић (од 74. Галић), Црвенковић (од 61. Стаменковић), Милосављевић (од 71. Пауновић), Спасић (од 46. Петровић), Душанић (од 86. Анђелковић).