Пораз у Новом Саду за крај јесени

Фудбалери Радничког 1923 поражени су од новосадске Војводине на затварању јесењег дела сезоне у Моцарт Бет Суперлиги Србије – 2:1 (0:0). Утакмица је решена почетком другог полувремена, када су Новосађани у врло кратком временском интервалу постигли два поготка, што се испоставило као недостижан заостатак за Шумадинце, који су голом Милоша Видовића успели само да ублаже пораз.

По други пут у овој сезони новосадска “стара дама” узела је меру Крагујевчанима, овога пута на свом “Карађорђу”, где Шумадинци, интересантно, никада у својој 99 година дугој клупској историји нису успели да савладају популарну Вошу.

Да ће ово бити једна отворена и садржајна утакмица могло се наслутити већ након првих петнаестак минута игре. Серију узбуђења најавила је ситуација из 9. минута утакмице, када је после дуела брзоногог Николе Чумића и голмана “црвених” Стојана Лековића у шеснаестерцу крагујевачког тима, судија Стефановић је досудио казнени ударац за домаћи тим, али се након прегледавања ВАР снимка ипак предомислио и решио да поништи првобитну одлуку.

Само пет минута касније Крагујевчани пропуштају колосалну прилику да дођу до вођства. Чоловић је упутио добар центаршут у срце шеснаестерца новосадског тима, Шимић тукао главом, али је Царевић сјајно интервенисао, да би потом лопта дошла до капитена “црвених” Немање Томића, који са ивице петерца шутира изнад пречке.

Уследио је нешто мирнији период утакмице, који је потрајао све до самог финиша првог полувремена, када су Новосађани опасно запретили у два наврата, најпре преко Вељка Симића, а потом и преко свог најрасположенијег играча на овој утакмици Николе Чумића.

У међувремену је стратег крагујевачког тима Дејан Јоксимовић био принуђен да због повреде из игре изведе Марка Шимића, кога је заменио још увек недовољно оправљени Бразилац Евандро да Силва.

Сам почетак другог полувремена доноси потпуно помрачење Шумадинаца, који су у јако кратком временском распону два пута вадили лопту из сопствене мреже. Све је кренуло наопако за “црвене” након несрећног аутогола Дајана Поњевића у 48. минуту, који је у потпуности шокирао изабранике тренера Дејана Јоксимовића, док је са друге стране дао ветар у леђа фудбалерима новосадског тима да крену у још жустрије атаке ка голу Стојана Лековића.

Статива коју је погодио Никола Чумић у 54. минуту представљала је увертиру за оно што је уследило неких десетак секунди касније, када је након ударца из угла који је извео Урош Николић, Буснић шутирао главом, да би лопту практично са саме гол линије у мрежу “угурао” Вељко Симић, који је, подсетимо, био стрелац и на претходном дуелу ове две екипе на стадиону “Чика Дача”.

Успели су “црвени” некако да изађу из овог условно речено “нок-дауна” и запретили су преко Евандра, чији је ударац искоса са десне стране успео да заустави Царевић. Имали су и домаћи пар изгледних прилика да стигну до трећег поготка, попут покушаја Филипа Малбашића главом у 76. минуту, када је срећом по Крагујевчане лопта завршила поред саме стативе Лековићевог гола.

Трачак наде Шумадинцима да могу избећи трећи узастопни пораз на “Карађорђу” пружио је ефектан погодак Милоша Видовића главом у 78. минуту, коме је претходио одличан центаршут Душана Стоиљковића, који је само пар минута касније могао да се прослави и донесе изједначење свом тиму, али је његов ударац главом завршио недалеко од леве стативе Вошиног гола.

До краја утакмице покушали су још Евандро и Ивановић да поравнају резултат, али без успеха, док је на другој страни Лековић успешно неутралисао покушаје Вељка Симића и Уроша Николића да победу Војводине учине још убедљивијом.

Био је ово осми пораз екипе тренера Дејана Јоксимовића ове јесени, а тек други у последњих осам кола.

Фудбалери Радничког 1923 јесењи део сезоне у Моцарт Бет Суперлиги Србије завршавају на осмој позицији првенствене табеле са 25 сакупљених бодова, што је, када се подвуче црта, и више него задовољавајући пласман за једну екипу која се прошле сезоне грчевито борила за опстанак у највишем рангу такмичења.

Првенство се наставља 4. фебруара, а Крагујевчани ће на пролећној премијери угостити екипу београдског Вождовца.

ВОЈВОДИНА – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (0:0)

НОВИ САД

Стадион: “Карађорђе”.
Гледалаца: 2.500.
Судија: Милан Стефановић (Београд).
Помоћници: Ненад Радоичић, Никола Боровић (обојица из Београда).
Стрелци: Поњевић у 48. (аутогол) и В. Симић у 55. минуту за Војводину, а М. Видовић у 78. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Витас, Зукић (Војводина), Ивановић, Евандро (Раднички 1923).

ВОЈВОДИНА: Царевић, Бјековић, Јеличић (од 28. Зукић), Витас, Ђорђевић, Буснић, Топић, У. Николић, В. Симић, Чумић (од 72. Барај), Н.Николић (од 72. Малбашић). Тренер: Милан Раставац.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Влајковић, Ивановић, Цветиновић, Поњевић, М. Видовић, Крајишник, Чоловић, Видосављевић (од 65.Брновић), Томић (од 65. Стоиљковић), Шимић (од 39. Евандро). Тренер: Дејан Јоксимовић.