Пораз у Лазаревцу као вредна лекција

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су први пораз у склопу зимских припрема, и то на гостовању екипи Колубаре у Лазаревцу, у четвртој контролној утакмици – 0:3 (0:1).

Било је ово, без сваке сумње, најслабије издање ученика тренера Александра Линте у оквиру зимских припрема. Лазаревчани су били доминантан ривал током свих деведесет минута утакмице и ту своју добру игру крунисали су са три гола.

Треба рећи да су “црвени” пут Лазаревца кренули без првог голмана Лазара Раичевића и лакше повређеног Марка Мирића. Раичевићево место међу стативама заузео је седамнаестогодишњи Огњен Лукић, новајлија из редова београдске Црвене звезде, а у саставу се нашао још један млади играч Алмир Брунчевић, талентовани нападач из Новог Пазара, који се тренутно налази на проби у редовима лидера Прве лиге Србије.

Такође, шансу су добили и омладинци Василије Жунић, Лука Милојевић и Андреја Ристић, што је још један доказ да клуб са “Чика Даче” непрестано тежи ка афирмацији играча из сопствене омладинске школе, од којих се очекује да у догледно време постану озбиљан ослонац првог тима.

Није добро почело по “црвене”. Већ у 8. минуту Лазаревчани су повели поготком Милосављева, који је искористио добар центаршут Јанковића и матирао младог Лукића.

До краја првог дела утакмице није било превише узбуђења, а једини изузетак је детаљ из 40. минута, када је Урош Алексијевић одличним ударцем са неких осамнаест метара погодио стативу. Била је то уједно и најповољнија прилика за Крагујевчане на читавој утакмици.

Нова промена резултата уследила је у 56. минуту, када је Вучетић топовским ударцем са 25 метара повисио предност Лазаревчана на 2:0.

Пет минута касније, Ђенић је прецизним ударцем главом потписао убедљиву победу домаћег тима.

Нову проверу јесењи првак Прве лиге Србије имаће у суботу од 13 часова на главном терену стадиона “Чика Дача” против екипе Јагодине.

КОЛУБАРА – РАДНИЧКИ 1923 3:0 (1:0)