Пораз од вицешампиона Мађарске у првој провери на припремама у Анталији

Фудбалери Радничког 1923 поражени су у првој контролној утакмици на припремама у Анталији од мађарске Кишварде – 1:2 (0:2). Изабраници тренера Дејана Јоксимовића пружили су пристојан отпор вицешампиону Мађарске, али су их два експресно примљена поготка након искључења Бразилца Евандра да Силве у финишу првог полувремена одвела у пораз.

У првој, уједно и најјачој провери на припремама у Анталији, Крагујевчани су оставили сасвим задовољавајући утисак. Да није било краткотрајног помрачења у завршници првог полувремена, данашња утакмица на терену Спортског центра Астерија могла је да има далеко повољнији епилог за екипу из престонице Шумадије.

Крагујевачки суперлигаш је био знатно бољи ривал у првих пола сата игре. Диктирали су Шумадинци темпо, кружили око шеснаестерца мађарског тима, али није било завршног паса који би омогућио нападачима Радничког, пре свега Нигеријцу Жозефу Чинедију, да се нађу у гол шанси.

Све се нагло променило у 33. минуту, када је бразилски интернационалац у редовима крагујевачког тима Евандро да Силва револтиран одлуком главног арбитра да досуди контрафаул у корист мађарског тима у кратком временском интервалу зарадио две јавне опомене, због чега је морао да напусти терен пре истека првих 45 минута игре.

Само два минута касније екипа Кишварде долази до вођства. Илиевски је лепо упослио Кристофера Виду, који прецизним ударцем са десетак метара шаље лопту у доњи десни угао Раичевићевог гола.

Слободан пад крагујевачког тима настављен је у 37. минуту, када је Илиевски после корнера и не баш сјајне интервенције Нигеријца Чинедуа на првој стативи дуплирао предност мађарског вицешампиона.

Пропустили су фудбалери Кишварде почетком другог полувремена колосалну прилику да стечено вођство учине још убедљивијим, али је пожртвовани Филип Ивановић на самој гол линији зауставио ударац Илиевског.

Крагујевчане је у живот вратио ефектан погодак Стефана Чоловића у 49. минуту после лепе соло акције и још лепшег ударца са осамнаест метара.

Четири минута касније Илиевски се поново нашао у прилици пред голом Радничког 1923, али је нови чувар мреже Крагујевчана Милош Младеновић одлично одреаговао у овој ситуацији.

До краја утакмице није било превише изгледних прилика за промену резултата, иако се махом играло на половини мађарског тима.

Изузев младог голмана Давида Спасојевића, Дајана Поњевића и Уроша Видовића, сви остали фудбалери Радничког 1923 добили су прилику на данашњој утакмици.

Наредну проверу крагујевачки суперлигаш имаће у петак, 20. јануара, када ће одмерити снаге са руским друголигашем Јенисејом.

РАДНИЧКИ 1923 – КИШВАРДА 1:2 (0:2)

Терен СЦ Астерија у Анталији.
Стрелци:
Чоловић 49. минуту за Раднички 1923, а Вида 35. и Илиевски 37. минуту за Кишварду.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Влајковић, Ковачевић, Митровић, Пецељ, Срнић, Крајишник, Јовановић, Видосављевић, Евандро, Чинеду. Играли су још: Младеновић, Јанковић, Ивановић, Томовић, Миличић, М. Видовић, Милојевић, Чоловић, Зорић, Ђурић и Максимовић.

КИШВАРДА: Хиндрих, Хеј, Ковачић, И. Селеш, Леони, Лукаш, Карабељов, Навратил, Спасић, К. Вида, Илиевски. Играли су још: Врањанин, Черна, Цамај, Јовичић, Мелник, Маковски, Мешановић, Етвеш и Стефан.