Реми са руским друголигашем уз првенац Нигеријца Чинедуа

Фудбалери Радничког 1923 ремизирали су са руским друголигашем Јенисејом у другој контролној утакмици на припремама у Анталији – 1:1 (0:0). Руски тим је први дошао до вођства поготком Маркова у 80. минуту, да би само минут касније Нигеријац Жофри Чинеду својим првим голом у дресу крагујевачког суперлигаша поравнао резултат.

Услед здравствених проблема неколицине првотимаца стратег “црвених” Дејан Јоксимовић био је принуђен да на данашњој утакмици повећа минутажу појединим играчима, који су на терену провели и свих деведесет минута.

Крагујевчани су у првих 45 минута утакмице имали теренску иницијативу, али су ретко долазили у прилику да озбиљније угрозе гол свог ривала. Осим ударца Чинедуа на самом старту утакмице који је завршио изван оквира гола и покушаја Ђорђа Максимовића након грешке чувара мреже руске екипе Антипина није било неких већих шанси за промену резултата у првом делу сусрета.

Друго полувреме доноси знатно ангажованију игру руског друголигаша, који је већ у осмом минуту наставка пропустио добру прилику да дође до вођства. Масловски је лепо проиграо Глушкова који није успео да надмудри опрезног Милоша Младеновића, који је почетком другог полувремена заменио међу стативама Лазара Раичевића.

Уследио је покушај Чинедуа на другој страни, који је успешно неутралисао други голман Јенисеја Ребров, да би у 75. минуту Видосављевић пропустио да крунише одличну соло акцију Зорића по левој страни.

Играо се 80. минут када је после центаршута Масловског са леве стране Марков добро одмереним приземним ударцем донео предност руском тиму, која је додуше била кратког века, с обзиром да је већ у наредном минуту Нигеријац Чинеду прецизним ударцем са неких десетак метара погодио горњи десни угао Антипиновог гола за коначних 1:1.

Последњу проверу пред повратак у престоницу Шумадије фудбалери крагујевачког суперлигаша имаће у понедељак, 23. јануара, против повратника у Премијер лигу Казахстана, екипе Каисара.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈЕНИСЕЈ 1:1 (0:0)

АНТАЛИЈА
Стрелци: Чинеду у 81. минуту за Раднички 1923, а Марков у 80. минуту за Јенисеј.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Влајковић, Ивановић, Митровић, Пецељ, М. Видовић, Крајишник, Максимовић, Видосављевић, Ђурић, Чинеду. Играли су још: Младеновић, У. Видовић, Срнић, Евандро и Зорић.

ЈЕНИСЕЈ: Антипин, Стежко, Кичин, Фереира, Бардјерибахин, Кахидзе, Самоилов, Иванов, Ломакин, Умаев, Санаја. Играли су још: Ребров, Масловски, Марков, Ланин, Гјеристаров, Столбов, Глушков, Арустамјан и Окладников.