Пораз на пролећној премијери

Фудбалери Радничког 1923 поражени су на старту пролећног дела сезоне у Моцарт Бет Суперлиги Србије од београдског Вождовца на стадиону “Чика Дача”, резултатом 0:1 (0:1). Тренутак одлуке догодио се 31. минуту, када је након дуела нападача Вождовца Данила Теодоровића и десног бека Крагујевчана Николе Влајковића у казненом простору домаће екипе судија Данило Николић досудио казнени ударац у корист београдског тима, који је у победоносни погодак претворио најбољи стрелац “змајева” ове сезоне Милош Пантовић.

По изузетно хладном и ветровитом времену фудбалери Радничког 1923 и Вождовца приуштили су не претерано бројној и промрзлој публици на стадиону “Чика Дача” скромну фудбалску представу, у којој је домаћин био бољи ривал, али су бодови на крају ипак завршили на конту гостију из Београда, који су слично као и јесењем дуелу на крову Тржног центра Стадион једину озбиљнију ситуацију на утакмици претворили у победоносни погодак.

Изашли су Крагујевчани од првог минута високо, правећи жесток притисак на задњу линију Вождовца, која је прве знакове слабости показала већ у 4. минуту, када је после не баш сигурне интервенције голмана Катића, Василије Ђурић дошао у прилику да свој дебитантски наступ у дресу крагујевачког клуба украси поготком, али га је у тој намери спречио Един Ајдиновић, који се испречио на самој гол линији.

Само два минута касније Дамјан Крајишник је лукавим покушајем из слободног ударца још једном измамио уздахе крагујевачке публике. Уследила је потом најлепша акција “црвених” на данашњој утакмици у 26. минуту. Капитен Милош Видовић је упослио Нигеријца Чинедуа, он пронашао на рубу шеснаестерца Чоловића, који је атрактивно петом покушао да остави лопту већ поменутом Видовићу, испред кога је успешно интервенисао Филип Дамјановић.

У моментима када се очекивало да ће брана испред гола Вождовца коначно попустити, уследио је шок на супротној страни терена. Обострано повлачење “деветке” Вождовца Данила Теодоровића и десног бека Радничког 1923 Николе Влајковића у шеснаестерцу Крагујевчана судија Данило Николић окарактерисао је као прекршај за најстрожу казну. Сигуран са једанаест метара био је најбољи стрелац “змајева” Милош Пантовић, коме је ово био седми погодак у сезони.

Примљени погодак у потпуности је пореметио ритам игре Шумадинаца, који до одласка на одмор нису успели да створе неку нову прилику пред гостујућим голом.

Друго полувреме доноси пресликан сценарио из првог дела сусрета. Поново су домаћи контролисали игру и посед лопте, али су тешко долазили до неке озбиљније ситуације пред голом противника, који се свим силама трудио да сачува минимално вођство.

Да ствари буду горе за Крагујевчане, средином другог полувремена се повредио један од најбољих појединаца у екипи тренера Дејана Јоксимовића на данашњој утакмици, Дамјан Крајишник, који је своје место на терену морао да уступи младом Луки Зорићу.

Жалиће Шумадинци дуго за ситуацијом из 70. минута, када су у временском интервалу од свега пет секунди два пута погађали стативу.

Сам финиш сусрета обележио је голман Вождовца Андрија Катић са две сјајне интервенције, најпре након снажног ударца Луке Милуновића са дистанце, а затим и после покушаја Бразилца Евандра да Силве главом у самом финишу сусрета, што је уједно била и последња прилика за Крагујевчане да избегну пораз на пролећној премијери.

Раднички 1923 је упркос данашњем поразу задржао осму позицију на табели са 25 освојених бодова, два више у односу на деветопласирану Колубару.

Екипу тренера Дејана Јоксимовића у наредном колу очекује гостовање београдском Чукаричком, а потом на “Чика Дачу” долази ивањички Јавор Матис.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЖДОВАЦ 0:1 (0:1)