Подела плена са борбеним Земунцима

Уместо планирана три, фудбалери Радничког 1923 се са гостовања братском Земуну враћају са само једним освојеним бодом – 1:1 (1:1). Након шокантног почетка и примљеног гола у уводним минутима утакмице, “црвени” су врло брзо успели да се консолидују и поготком Александра Варјачића са “беле тачке” стигну до изједначења, али више од тога нису могли.

Ушли су Крагујевчани у овај сусрет под императивом победе, која би им омогућила нешто безбрижнији финиш прволигашке трке. Трудили су се изабраници Дејана Јоксимовића, диктирали темпо утакмице и стварали прилике, али је млада и борбена екипа Земуна, ослабљена неиграњем неколицине стандардних првотимаца, успела да одоли свим атацима лидера Прве лиге Србије и остане непоражена на свом буњишту.

Голмана Земуна Марка Гуџулића први је тестирао Немања Томић у 3. минуту, када је из слободног ударца са двадесетак метара гађао ближи угао, али се млади чувар мреже земунског тима није дао изненадити. Само минут касније, после корнера који је извео Ковачевић, Варјачић је остао на тренутак заборављен на другој стативи, међутим, лопта је након његовог покушаја главом завршила у гол-ауту.

Домаћи су из прве праве прилике на утакмици стигли до вођства. Играо се 7. минут, када је након уигране акције из корнера, Ђаловић вратио лопту главом у петерац Крагујевчана, где се најбоље снашао Исидоровић, обезбедивши тако Земунцима почетну предност на овој утакмици.

Нису “црвени” дозволили да их примљени гол у раној фази утакмице сувише уздрма, па су тако већ у 14. минуту успели да поравнају резултат, и то из казненог ударца са једанаест метара, коме је претходило играње руком једног од дефанзиваца домаћег тима. Иако је Гуџулић прочитао намеру извођача најстроже казне Александра Варјачића, није успео да спречи лопту на њеном путу ка мрежи.

Како се ближио крај првог дела игре, тако су напади Крагујевчана постајали све учесталији и опаснији. Никодијевић је у распону у од 39. до 41. минута два пута стављао на муке голмана Земуна Гуџулића, који је још једном исказао своје неспорне голманске квалитете. Пред сам одлазак на паузу, Александар Варјачић је покушао да се по други пут упише у листу стрелаца, али је лопта након његовог ударца главом погодила само спољни део мреже.

Наставио је лидер Прве лиге Србије да плете мрежу око гола Земунаца и у других 45 минута.

Најпре се Мирић у 47. минуту нашао у доброј позицији за ударац, али је том приликом изблокиран, да би у 56. минуту Никодијевић покушао главом после корнера који је извео Ковачевић, поново без успеха.

После дужег времена запретили су и домаћи преко Јованчевића, да би одмах на другој страни узвратио Томић, који је из солидне позиције искоса са леве стране није успео да погоди супротан угао противничког гола.

У 63. минуту свој ударац са дистанце опробао је Стеван Ковачевић, али његова “стрела” није погодила жељени циљ.

Покушао је стратег Крагујевчана Дејан Јоксимовић да увођењем још једног класичног нападача Милоша Зукановића појача притисак на задњу линију Земуна, која је функционисала беспрекорно током читаве утакмице.

У 79. минуту Томић је упутио још један снажан ударац са ивице казненог простора, али је изблокиран. Три минута касније, након центаршута Вићентијевића и лоше процене голмана Земуна Гуџулића, настао је прави карамбол у казненом простору домаће екипе. Варјачић је храбро главом кренуо на једну “ничију” лопту, међутим, није успео да је скрене у небрањену мрежу.

У финишу утакмице Јоксимовић је на терен послао и Николу Ристовића, који је у јесењем делу сезоне био једна од главних узданица у редовима земунског тима. Млади везиста је у два наврата покушао ударцима са ивице казненог простора да угрози гол свог бившег клуба, али је оба пута био неуспешан.

Како се ближио крај утакмице, тако су и “црвени” све чешће дугим лоптама покушавали да пронађу што краћи пут ка голу свог противника.

У 91. минуту Мирићу се изненада указала лепа прилика да израсте у јунака утакмице. Ипак, његов ударац са неких 14 метара завршио је далеко изнад пречке. Недуго затим, искусни везиста и најбољи стрелац екипе са “Чика Даче” ове сезоне покушао је да спусти лопту главом до Зукановића, који је остао “кратак”, чиме је пропала и последња прилика да Шумадинци дођу до целог плена на стадиону у Горњој вароши.

Захваљујући ремију у дуелу Лознице и другопласираног Кабела, Крагујевчани су сачували три бода предности у односу на Новосађане.

Пред изабраницима Дејана Јоксимовића су две можда и пресудне утакмице у борби за пласман у Супер лигу. Наредног викенда на “Чика Дачу” стиже одлична екипа Лознице, која је нанела Крагујевчанима једини пораз у јесењем делу такмичења, док је за 5. мај предвиђено гостовање Колубари у Лазаревцу.

Борко Мијајловић (Кончарево).
Помоћници: Небојша Савић (Ужице), Бошко Божовић (Пирот).
Стрелци: Исидоровић у 7. минуту за Земун, а Варјачић у 14. минуту (из једанаестерца) за Раднички 1923.