“Ђаволчићи” прокоцкали шансу за тријумф на Карабурми

Наши омладинци пропустили су лепу прилику да се са гостовања екипи ОФК Београда врате са сва три освојена бода, која би им изузетно значила у борби за опстанак у најквалитетнијем рангу такмичења. Имали су “ђаволчићи” вођство и играча више током читавог другог полувремена, али су ипак допустили домаћину да у завршници утакмице дође до спасоносног поготка – 1:1 (1:0).

Све је кренуло како се само пожелети може за Крагујевчане. Играо се 3. минут када је после ефектног соло продора и повратне лопте Миливојевића, Петар Симовић успео да затресе мрежу “романтичара”.

Домаћи су након почетног шока услед примљеног поготка успели некако да се поврате и преузму теренску иницијативу. На другој страни, “црвени” су прилично добро затворили све прилазе ка свом голу, па су “романтичари” углавном безуспешно кружили око шеснаестерца крагујевачког тима.

Међутим, једна несмотреност капитена Младена Радосављевића у 14. минуту могла је скупо коштати наш тим, али је голман Василије Жунић био довољно присебан и лопту је избацио у корнер. Жунић је био на висини задатка и три минута касније, када је добро интервенисао испред нападача ОФК Београда Весељија.

Данас веома расположени Миливојевић је у 29. минуту још једном направио прави “дар-мар” по десној страни, затим упутио повратну лопту на ивицу казненог простора ка Гвозденовићу, који је упутио млак ударац ка противничком голу.

У самом финишу првог дела игре нови пех за домаћу екипу. Вукашин Марић је као последњи играч одбране оборио Петра Симовића и зарадио директно искључење, тако да су “романтичари” поред дефицита од једног гола били приморани да читаво друго полувреме проведу са десеторицом играча на терену.

Уместо да овакав развој ситуације додатно стимулише “ђаволчиће” да у наставку утакмице дотуку већ грогираног ривала, они су се несхватљиво повукли и допустили домаћину да упркос бројчаном дефициту у потпуности преузме контролу над игром.

Казна за овако резервисан приступ наших момака у другом полувремену дошла је у 79. минуту, када је Јовичин послао лопту у празан простор за Микана, који је зашао иза леђа заспале одбране крагујевачког тима и само “боцнуо” лопту испред Жунића, довољно да је скрене ка жељеном одредишту.

Имали су домаћи у 84. минуту чак прилику и за преокрет, када је Јовичин одлично шутирао из прекида са леве стране, али је Жунић ефектном парадом спречио да лопта по други пут одседне у његовој мрежи.

Тек у финишу утакмице “ђаволчићи” су показали знаке живота, али осим солидног покушаја Арсенијевића у 89. минуту није било ситуација вредних пажње пред голом “романтичара”.

Оно што је добро, упркос пропуштеној прилици да се дође до сва три бода на Карабурми, то је да су Крагујевчани овим ремијем окончали низ од три узастопна пораза, али су и даље остали на критичној 17. позицији која води у нижи ранг такмичења.

У наредном, ванредном колу, које се игра у среду, 28. априла, ученике Горана Ћурчића очекује велики испит, с обзиром да им у госте долази водећи Бродарац.

ОФК БЕОГРАД – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (0:1)

БЕОГРАД
Омладински.
Играно без присуства публике.
Милош Милановић (Ћуприја).
Стрелци: Микан у 79. минуту за ОФК Београд, а Симовић у 3. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Недељковић, Митровић, Новичић (ОФК Београд), Жунић, Ђорђевић (Раднички 1923).
Црвени картон: Марић (ОФК Београд) у 45. минуту.

ОФК БЕОГРАД: Јањић, Поповић (од 87. Братић), Недељковић, Богићевић, Марић, Митровић, Радиновић (од 50. Јовичин), Иваниш (од 82. Флоричеловић), Ђорђевић (од 46. Новичић), Микан, Весељи.

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Лакићевић, Гвозденовић, М. Радосављевић, Максимовић, Миливојевић, Арсенијевић, Симовић, Милојевић (од 81. Ристић), Ђорђевић (од 67. Јовановић).