Победа у првој тест утакмици на Златибору

Крагујевачки суперлигаш победом је започео другу фазу летњих припрема за нову сезону у Моцарт Бет Суперлиги Србије. „Црвени“ су јуче у свом првом тест мечу на Златибору савладали екипу Арсенала из Тивта са 2:1 (1:0), уписавши тако свој други тријумф у припремном периоду.

Дуел са четвртопласираним тимомом црногорског првенства представљао је одличан уводни тест за изабранике тренера Дејана Јоксимовића, које у наредних четрнаест дана очекује завршно брушење форме за нову сезону. Баш као и на претходној контролној утакмици против крушевачког Напретка на „Чика Дачи“, стратег „црвених“ је и овога пута пружио шансу свим расположивим играчима, са изузетком голмана Лазара Раичевића и новајлије Милоша Ристића, који се у међувремену пожалио на повреду.

Крагујевчани су после непуних двадесет минута игре успели да откључају браву свог ривала, након што је новајлија Слободан Симовић употребљив центаршут Стефана Чоловића успео да претвори у водећи погодак.

Овај резултат био је на снази све до 57. минута, када су Тивћани искористили смушеност у одбрани „црвених“ и поготком Голуба дошли су до резултатског егала. Међутим, само десетак минута касније Лука Зорић је сјајном реакцијом након корнера обезбедио тријумф крагујевачком тиму.

Раднички 1923 је утакмицу почео је у следећем саставу: Лековић, Симовић, Томовић, Грбовић, Пецељ, М. Видовић, Крајишник, Чоловић, Бевис, Милуновић, Чинеду. У наставку су шансу добили и: Младеновић, Миличић, Митровић, Аџић, Милић, У. Видовић, Зорић, Јовановић, Ђурић, Глушчевић.

Наредну проверу крагујевачки суперлигаш имаће у суботу, 1. јула, када ће одмерити снаге са црногорским вицешампионом, екипом Сутјеске из Никшића.