“Црвени” ремизирали са црногорским вицешампионом

У другој припремној утакмици на Златибору, фудбалери Радничког 1923 данас су на стадиону “Швајцарија” ремизирали са црногорским вицешампионом, екипом Сутјеске из Никшића – 1:1 (1:0). Василије Ђурић је донео предност “црвенима” у раној фази утакмице, али су Никшићани у самом финишу успели да поравнају резултат поготком Бразилца Фирмиња из једанаестерца.

Дуел са актуелним вицешампионом и освајачем Купа Црне Горе представљао је одличан тест за Јоксимовићеве изабранике, који полако приводе крају своју прву недељу припрема на Златибору. Баш као и на претходној утакмици против Арсенала из Тивта, шансу су и овога добили малтене сви присутни играчи, изузев повређеног Милоша Ристића и младог репрезентативца Николе Миличића, који има здравствених проблема. Екипи су се у међувремену прикључили млади Лука Милојевић, као и стамени штопер Филип Ивановић, коме је, подсетимо, истекао уговор са крагујевачким клубом на крају протекле сезоне.

Шумадинци су одлично отворили утакмицу и већ након осам минута игре дошли су до предности. Стефан Чоловић је још једном показао какав је дриблер, успео је прође између двојице противничких играча и пошаље лопту на ивицу петерца где је спреман као пушка чекао Василије Ђурић, који прецизним приземним ударцем из прве погађа доњи десни угао гола екипе из Никшића.

Имали су Крагујевчани у наставку утакмице неколико зрелих прилика да увећају стечени капитал. Најбољу је пропустио Жофри Чинеду средином другог полувремена, када из непосредне близине није успео да пошаље лопту у противничку мрежу.

Казна за овај велики промашај Шумадинцима је на наплату стигла у 87. минуту. Ивановић је у покушају да отклони опасност пред голом свог тима закачио једног од играча Сутјеске, што није промакло главном арбитру, који је одмах показао на “белу тачку”. Сигуран са једанаест метара био је Бразилац Фирмињо за коначних 1:1.

“Црвени” су утакмицу почели у следећем саставу: Лековић, Симовић, Митровић, Аџић, Пецељ, М. Видовић, Зорић, Чоловић, Ђурић, Бевис и Чинеду. У другом полувремену прилику су добили и: Младеновић, Томовић, Ивановић, Малић, Грбовић, У. Видовић, Милојевић, Јовановић, Крајишник и Глушчевић.

Наредну проверу крагујевачки суперлигаш имаће у четвртак, 6. јула, против малтешког Балзана.