“Петарда” “црвених” на опроштају од крагујевачке публике

На најлепши могући начин фудбалери Радничког 1923 опростили су се од крагујевачке публике за ову календарску годину. “Црвени” су данас, у последњој утакмици на стадиону “Чика Дача” ове јесени, “петардирали” екипу београдског Синђелића – 5:1 (2:0).

Одавно публика на “Чика Дачи” није видела овако ефикасно издање својих љубимаца. Последњи пут Раднички је са пет погодака испратио Јагодину још у априлу 2018. године, а идентичан број голова Крагујевчани су постигли и на гостовању у Новом Пазару прошле сезоне.

“Црвени” су током читаве јесени имали проблема са ефикасношћу, да би ето, непосредно пред одлазак на зимску паузу, наплатили све те промашаје, и то са каматом. Цех је платила млада екипа Синђелића, која је показала да није дорасла квалитету крагујевачког тима.

На самом почетку данашње утакмице на “Чика Дачи”, минутом ћутања одата је пошта Млађану Јовичинцу, младом фудбалеру пониклом у омладинској школи нашег клуба, који је јуче изгубио животну битку са опаком болешћу.

Играчи Радничког 1923 су се од самог старта “стуштили” ка голу противника, очигледно врло мотивисани да што пре дођу до водећег поготка. Тако је већ у 3. минуту после центаршута Ћировића, из гужве на ивици петерца главом покушао Здравковић, али није био прецизан.

Четири минута касније Владимир Ћировић демонстрирао је своје дриблерско умеће и популарним “рулетом” створио себи простор за ударац, али је голман и капитен Синђелића Спасоје Стефановић био опрезан.

Већ у наредној акцији, “црвени” су стигли до предности. Огњен Илић је скоро са гол-аут линије упутио повратну лопту на петерац ка Максимовићу, који је прецизним ударцем довео свој тим у вођство.

Само четири минута касније, млади нападач Радничког пропустио је идеалну прилику да се по други пут упише у стрелце, након што је после повратне лопте Варјачића пребацио гол.

Запретили су потом Крагујевчани после прекида у 13. минуту. Ковачевић је убацио лопту пред гол популарних “орлића”, а Ћировић главом шутирао поред стативе.

У 17. минуту Слађан Никодијевић је са тридесетак метара покушао да изненади гостујућег чувара мреже Стефановића, а исти играч се и пар минута касније нашао у доброј позицији пред голом Синђелића, али је исувише оклевао са ударцем, тако да је на крају изблокиран.

Ипак, стамени центарфор Крагујевчана је из трећег покушаја успео да погоди циљ. Играо се 38. минут, када је Варјачић идеално центрирао са десног бока, а Никодијевић правовременим трзајем главом послао лопту иза леђа Стефановића.

Домаћи су тако на одмор отишли са два гола предности и генералним утиском да су у потпуности надиграли свог ривала, који једва да је успевао да пренесе лопту преко центра.

И друго полувреме отпочело је приликом за крагујевачки састав. Опет је Варјачић центрирао ка Никодијевићу, који овога пута није био прецизан као у 38. минуту.

Покушао је потом и Ковачевић са дистанце у 55. минуту, али је и његов ударац завршио ван оквира гола.

Гости су први ударац ка голу Крагујевчана упутили тек у 56. минуту преко Ђурића, да би само два минута касније створили стопостотну прилику из које су могли да смање заостатак. Ђурић је проиграо Радуновића, који је избио испред Раичевића, али му је голман Радничког на време пошао у сусрет и успешно отклонио највећу опасност пред својим голом у дотадашњем делу утакмице.

Одмах потом, на другој страни, Варјачић је покушао да проигра Никодијевића, али је голман Стефановић стигао до лопте пре нападача Радничког.

У 64. минуту досуђен је слободан ударац за “црвене” из обећавајуће позиције, надомак казненог простора. Стеван Ковачевић успео је да пребаци “живи зид”, али и гол Београђана.

И онда, када је деловало да Крагујевчани држе утакмицу под контролом, после дуела Здравковића и Цакића у шеснаестерцу Радничког, досуђен је казнени ударац за гостујући састав. Сигуран са једанаест метара био је Радуновић, који је смањио заостатак свог тима на 2:1.

Пробуђена нада гостију из Београда тињала је само до 69. минута, када је после центаршута Ковачевића из прекида, Немања Здравковић “очешао” лопту главом, довољно да она заврши у мрежи. На тај начин се дефанзивац крагујевачког тима искупио за скривљени пенал два минута раније.

Овај гол Здравковића је у великој мери одредио даљи ток сусрета. Једноставно, фудбалери Синђелића су после трећег примљеног поготка психички пали, док су Крагујевчани добили још јачи ветар у леђа да “докусуре” свог ривала.

У 78. минуту у листу стрелаца се уписао још један дефанзивац крагујевачког тима Лазар Петровић. После корнера Варјачића, Филиповић је шутирао главом, а лопта се од пречке одбила до Петровића, који ју је послао у мрежу.

Тачку на ову голеаду ставио је Никодијевић у 81. минуту, својим другим поготком на сусрету, после још једне асистенције Варјачића.

Три минута пре краја сусрета, Владимир Илић је због оштрог старта над Ћировићем зарадио други жути картон, па је Синђелић утакмицу завршио са десет играча на терену.

РАДНИЧКИ 1923 – СИНЂЕЛИЋ 5:1 (2:0)

“Чика Дача”
Гледалаца: 400
Судија: Станко Остраћанин (Краљево)
Помоћници: Атила Хармат (Суботица), Иван Микалачки (Зрењанин)
Стрелци: Максимовић у 7, Никодијевић у 38. и 81, Здравковић у 69. и Петровић у 78. минуту за Раднички 1923, а Радуновић у 67. минуту (једанаестерац) за Синђелић
Жути картони: Бумбар, Илић (Синђелић)
Црвени картон: Илић (Синђелић) у 87. минуту

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Петровић, Филиповић, Здравковић, Варјачић, Мијатовић, Ћировић (од 88. Тодоровић), Ковачевић, Илић (од 62. Видовић), Максимовић, Никодијевић (од 84. Жерађанин).

СИНЂЕЛИЋ: Стефановић, Бумбар, Драгачевић (од 60. Ристић), Милићевић, Ђорђевић (од 46. Сићовић), Горановић, Ђурић, Ју Жанг (од 63. Јоковић), Илић, Цакић, Радуновић.

Био је ово трећи тријумф “црвених” у последња четири кола за пробој у средину табеле.

До одласка на зимску паузу, Крагујевчане очекује још гостовање екипи Златибора у Чајетини, у среду, 4. децембра, од 13 часова.